Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A csúnya írásom miatt a...

A csúnya írásom miatt a tanárnak joga van visszadobnia a zh-ám?

Figyelt kérdés

Tegnap mikor leadtam a zh-ám, a tanár felvette az asztalról, egy fél percig nézegette, majd visszaadta nekem azzal a szöveggel, hogy ő ezt nem hajlandó kiolvasni és tanuljak meg már végre egyetemistaként olvashatóan írni.


Állítólag már többekkel megcsinálta ezt, nekem viszont eddig rajta kívül mindenki elfogadta az írásom.


Egy csöppet megalázónak érzem a dolgot. Szerintetek ezt joga volt megtenni vagy jelentsem a dékánnak?



2018. jan. 4. 11:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, dolgozatot akartam írni, nem zh-át!
2018. jan. 4. 11:38
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Hogyan értékelje, ha nem tudja elolvasni?
2018. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Más miért tudja elolvasni?
2018. jan. 4. 11:50
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Ha tényleg olvashatatlanul rondán írsz, akkor sem volt joga hozzá. Főleg ha eddig minden tanár kitudta javítani.

(Nekem is volt tanár, aki jelezte, hogy ocsmány az írásképem. :D Meg is lepődtem hiszen idáig abban a tudatban voltam, hogy az enyém olvasható és szép is.)

Minden gond nélkül visszaolvasom bármikor, még kevés fény mellett is.

De felajánlottam, hogy felolvasom, ha nem tudja elolvasni.



Amúgy itt jön az "életre valóság".

"Elnézést Tanár Úr/nő

De van egy velem született rendellenességem, ami miatt a kezem rotációs képességei gyengébbek ha írásról van szó."


Hidd el se köpni se nyelni nem tudott volna és még ő érezte volna szarul magát..


Vagy szimplán a nyalizós szöveg. "Elnézést de nagyon izgulok a vizsgák előtt, sőt szorongok, ezért csak így tudok írni.."


Ha így sem fogadja el, akkor ugyanúgy leteszed az asztalára!!!(Soha ne vedd vissza magadhoz!!), ha egyest ad, akkor meg mehet a dékáni jelentés.

2018. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy van-e joga ehhez. Nálunk párszor szóltak, hogy mindenki igyekezzen olvashatóan írni, különben megeshet, hogy valamire nem adnak pontot, ha nem tudják megfejteni, mit írt az illető. Azért a tanároknak megvan az az előnyük, hogy tudják, kb. mit kéne lássanak a papíron, szóval hamarabb felismerik még a kevésbé olvasható szavakat is, mintha az utca emberének nyomnád a kezébe, aki mondjuk azt se tudja, milyen tárgyról van szó.

Amúgy én sem írok szépen, de eddig senki nem panaszkodott még, pedig jártam már pár egyetemre, és voltak g...ci tanáraim is. Fontos, hogy lássák az együttműködési szándékot a részedről. És szerintem, ha csak egy kicsit is megkedvelnek, akkor ugyanazt az írásképet simán elolvassák, amivel amúgy elküldenének a fenébe. Ők is csak emberek. Némelyikükkel egyszerűbb szót érteni, némelyikükkel meg igazi kihívás.

2018. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!