Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írathat a tanár így dolgozatot?

Írathat a tanár így dolgozatot?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a szünet utáni 1. matekom, amikor a tanár elénk rakta a dolgozatot.

A többiek szünet előtt írták, de én akkor egész héten hiányoztam betegség miatt, csak hétfőn voltam, mert akkor írtuk a magyar írásbeli vizsgát (én betegen, de ez mindegy). Szünet utáni 1. nap (jan.3) volt a magyar szóbeli vizsgám (nálam a matek tanár is bennt volt).

A lényeg, hogy ezek után, tegnap (jan.5) matekon a tanár elénk rakta a dogát amit a többiek akkor írtak amikor beteg voltam (szünet előtt)

kb. 3 hét után (betegség, hiányzás, vizsga, szünet) megíratta semmi jelzés nélkül (nem szólt előtte, nem is üzent)

Nyilván semmit nem tudtam (pedig amúgy 4-es 5-ös vagyok matekból), mivel még át sem néztem, mert nem számítottam rá.

Ehhez van joga a tanárnak?

Ráadásul ez év elején már egyszer megtörtént, akkor két hét hiányzás után ugyanígy megíratta (akkor kettest kaptam, most egyes lesz) és ilyen dolgaival lerontja az én és a többiek átlagát is.

Ez normális? Megteheti?


2018. jan. 6. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem elég evidens volt így is. Volt rá 2 heted bepótolni... Nem korrekt, de van joga hozzá. Az egyetemen sem nyalják fényesre a popidat, sőt, ott ha nem írod meg a megjelent időpontban, van, hogy bukod is az egészet. Szokj hozzá.
2018. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Hát, ha azt vesszük, hogy neked így +2 hét időd volt felkészülni, mint a többieknek, inkább annak örülj, hogy nem jóval nehezebbet állított össze. De te is ludas vagy a dologban, elvégre tudtad, hogy írt az osztály dolgozatot, azt pedig szokás pótolni, így neked kellett volna megkérdezned, hogy mikor szeretné megíratni veled, nem neked arra várni, hogy ezüst tálcán külön kérvényt nyújtson be neked, hogy legyél szíves megírni a dolgozatot.
2018. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek a 2. válaszolóval. Természetesen megteheti. (Hogy mennyire korrekt, az más kérdés, de valóban neked kellett volna a dolog elébe menni.)
2018. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
A 2. jól leírta a lényeget. Annyit tennék még hozzá, hogy ha év elején is ugyanígy történt ezzel a tanárral, nem is értem, miért csodálkoztál rá másodjára is. Ha már nem érdeklődtél arról, mikor tudsz pótolni, esetleg kiindulhattál volna abból, hogy a tanárnál ez a szokás.
2018. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!