Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell felelni órán?...

Miért kell felelni órán? Miért nem elégszenek meg azzal a tanárok, ha dolgozatot írunk?

Figyelt kérdés

2015. dec. 11. 11:26
1 2
 1/16 anonim válasza:
88%
Nem szeretsz kiállni és beszélni, ugye?
2015. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem,hát mindenki bámul mintha valami csoda lennék
2015. dec. 11. 11:27
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

gyakorolhatod az előadást, mások tanulnak belőle, nem tudsz puskázni...


22F

2015. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
97%
Mert a dolgozatot az egész osztály írja (több munka a tanárnak mire kijavítja, vagy kijavíttatja veletek) még felelni csak pár ember szokott és azt elintézi gyorsan. És nem lehet puskázni. Nem lehet sokáig gondolkodni rajta hanem válaszolni rá a jelen tudás alapján.
2015. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel fejlesztik a beszédkészséged, ami érettségin nem fog ártani, sőt ennek még a való életben is hasznát veszed.
2015. dec. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Én se szeretek szóba felelni, izzad a tenyerem, elsápadok aztán elvörösödök, remeg a lábam, szóval egyáltalán nem kellemes élmény :D annyiban viszont jó, ha mondjuk nagyon elszúrsz egy választ, ott a tanár figyelmeztet, így ki tudod magad javítani. Földrajzból már egyenesen szeretek felelni, mert mindent lenézhetek a térképről :) Egyébként, a tanárnak azért optimálisabb ez a számonkérés, mert ahogy a többi válaszoló írta: nem puskázhatsz (a súgás elég feltűnő) csak egyet kell osztályozni, pár perc alatt megvan. Sok sikert a feleléseidhez! :)
2015. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem mi a jó felelésben, naponta többször kellett rettegni, hogy téged fognak-e kihívni vagy mást. Semmi értelme nem volt, pedig szeretek kommunikálni, felszólalni.
2015. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Hogy napról napra tanulj.

Egyetemen nincs ilyen. Van egy max két zh meg egy vizsga. Nagyon sokan csúsznak is emiatt, meg kibuknak

2015. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Én mondjuk világ életemben rühelltem felelni, meg úgy alapvetően szerepelni, és ez sajnos a mai napig meg is van bennem.


Így vagyok például egyetemen is, ha nincs "tétje" akkor simán eldumálunk a tanárokkal jókedvűen a tervemről, merre tovább, stb. De mikor kényszerből prezentálni kell, azt mindig totál elrontom.


Mindig mondták pedig nekem hogy olyan zárkózott vagyok, és "szokjam a szereplést"...hát nem hogy nem szoktam meg, de pont ugyanúgy utálom a mai napig. Pedig mindig próbáltak engem beszervezni színjátszástól kezdve énekkarig bármibe.


Mondjuk nekem világ életemben gondot okozott a kommunikáció.

2015. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 SzMHZs válasza:
100%
Jobb most hozzászokni, hidd el. Nekünk kevés szóbeli felelet volt általánosban meg gimiben, azt is utáltam. Aztán érettségin, mikor úgy éreztem, hogy a lábam elfolyik idegességemben alólam, gondoltam, hogy jobb lett volna megszokni ezt az érzést. Egyetemen is mindig a szóbeliktől féltem, de mivel sok volt, meg sok előadást kellett tartanunk helyben, meg egyetemen kívül is, hozzászoktam. Sok szempontból még jobb is a szóbeli egyébként, mint az írásbeli, persze a tanár se mindegy, milyen.
2015. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!