Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Filozófiával nem lehet sehol...

Filozófiával nem lehet sehol elhelyezkedni? Vagy van értelme egy ilyen diplomának?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy magát a filozófiát kifejezetten hasznos dolognak tartom. A kérdés viszont inkább a róla szerzett diplomához kapcsolódik. Azon kívül, hogy valaki bent marad az egyetem kutatni, tanítani, tényleg nem lehet sehol elhelyezkedni vele?Ismerek olyanokat, akik nemcsak szabad bölcsészetre mentek, hanem filozófia mesterszakra is. Szerintem valami értelme csak lehet, ha mennek emberek ilyen szakra.

A másik ami érdekel, hogy egyébként ha valakinek nem ez az egyedüli diplomája, hanem mondjuk másoddiplomának csinálja, akkor jelenthet valamit a másik diploma mellett vagy mindegy hogy eggyel több diploma, nem nézik semmibe?Olyanokra gondolok, ha például valakinek amúgy is bölcsészdiploma az első, például egy nyelvszak, irodalom, történelem, vagy valami ilyesmi.

Tudom hogy volt már több hasonló kérdés, de valahogy mégis hihetetlen nekem, hogy ennyire ne legyen semmi haszna..

Még hogy magában nincs, azt elfogadom. De több diploma mellé már előnyösebb, nem?

Ha van valakinek filozófia szakos diplomája, mondhat tapasztalatokat...nekem nincs én csak kíváncsi vagyok.


2018. jan. 9. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A szabadbölcsészet és a filó is olyan, hogy nem önmagában kell értelmezni a papírt. Bár nem ilyen területen tanulok, vannak ismerőseim mindkét szakon, főleg írók, szabadúszók, másoddiplomások. Sokszor olyan munkakörben vannak, ahol az ismereteik csak ráadásnak számítanak, a saját meglátásaikat, gondolataikat, fantáziájukat viszik bele főleg a munkájukba, nyilván a tanultak fényében. Arról nem tehetnek/tehetünk, hogy sokan csak dísznek csinálnak diplomát és ez egy adekvát módja a semmittevésnek... Viszont a tanultak hasznosak. Úgy kell ezt elképzelni, mint a fűszert. Ha nincs hozzá hús vagy zöldség, nem sokra mész vele, mert a kecske nyal sót magában. Viszont ha adott egy jól ízesíthető kaja (van hozzá ötleted, van benned potenciál), akkor nagyon sokat ki lehet belőle hozni a megfelelő fűszerezéssel.


Vannak képzések, amikből egy alapszak már ütőképes. Mint a mérnöki szakok. Máshol más a tudomány és a szakterület felépítése és hiába egyetemi diploma mindkettő, más szerepe van az adott terület rendszerében. A bölcsészdiplomák többsége olyan, mint egy kirakós, átnyúlnak az ismeretek ide is, oda is, neked kell összeraknod a magad igényei és érdeklődése szerint. Itt az alapszakok csak ismeretrészek, sokkal elvontabb tudást adnak. Ez a hátránya és az előnye is egyben: megvan a szabadságod, hogy te használd, arra, amire te szeretnéd. Bele kell látnod a márványtömbbe a szobrot.:) (És ha nem elég, még egy tömböt odatolni mellé.)

2018. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!