Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne gépészmérnöknek...

Érdemes lenne gépészmérnöknek mennem?

Figyelt kérdés

Igazából fizikából szinte semmit nem tudok.Egyedül a programozás ,illetve a matematika érdekel,ami kapcsolódik magához a szakmához.


A kérdésem másik fele ,tehát az lenne,hogy magának a gépészmérnöknek szakmának ,van olyan területe,ahol leginkább a programozást kéne alkalmazni és legkevésbé a fizikát?



2018. jan. 14. 01:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a programozás érdekel inkább, akkor menj mérnök informatikus képzésre. Én gépészmérnöknek tanulok egyébként és szerintem a fizikát sokkal érthetőbben felfoghatóbban tanították itt egyetemen (szinte nulláról indulva) mint gimnáziumban emelt fizikán.
2018. jan. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért csak van olyan oldala,amiben a programozás dominál.
2018. jan. 14. 12:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Van, de az a tanulmányok alatt nem fog előjönni. És sokaknak utána sem.
2018. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és melyik az a területe?
2018. jan. 14. 12:53
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Gépek tervezésénél előjön. De ott meg az van, hogy vagy az egész a gépészmérnökök feladata, vagy ha mondjuk komolyabb programozást igényel, akkor felvesznek hozzá egy programozót esetleg villamosmérnököt. Szóval gépészként úgy elhelyezkedni, hogy csak programozni kelljen szinte lehetetlen.
2018. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mechatronikai mérnöki való neked. Ott gépek is vannak és programozni is kell.
2018. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nem a legjellemzőbb, hogy gépészként főleg programozzon az ember, de van rá példa. Én pl gépészmérnökként végeztem és gépészmérnökként is helyezkedtem el, a munkám nagy része jelenleg gépészeti tervezés és programozás: a modellezést és a műszaki rajzok készítését automatizáljuk.
2018. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6-os Konkrétabban mit csinál a mechatronikai mérnök?


7-es akkor a műszaki rajzokat nem a gépésznek kell megcsinálnia?

2018. jan. 14. 23:34
 9/15 anonim ***** válasza:
Ma a mérnökökre nem jellemző a műszaki rajzon rajzolgatás, mindent számítógéppel terveznek meg. Miért szeretnél gépészmérnöknek menni, ha nem érdekel a szakma? Nagyon sok a fizika, válassz inkább programozós területet, mert a gépészmérnök jellemzően nem az.
2018. jan. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökinformatikus, villamosmérnök, mechatronika szakokat nézd meg inkább szerintem.
2018. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!