Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gépészmérnöknek készülök....

Gépészmérnöknek készülök. Valaki összeírna nekem pár témát amit érdemes lenne egyetem előtt megtanulni?

Figyelt kérdés

Ha tudtok, ak rajzok is jöhetnek, ill. minnél több téma.

Előre is nagyon köszönök mindent!!


2016. aug. 20. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
hát most na. előre nekieshetsz a könyveknek amik az egyetemi tárgyakról szólnak :) az adott egyetem tárgyaira keress rá :)
2016. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát oké :))

De azért még jöhetnek válaszok

2016. aug. 20. 21:40
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
1. félév.. a matekot tudd nagyon.. deriválást integrálást ha előre megtanulod, nem baj.. kémiával legyél picit képben. fizikából a statika és mechanika részeket.
2016. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Amúgy azt hallottam hogy nagyon nehéz bent maradni, meg úgy alapból nehéz az egész. Ez tén😊yleg így van?

2016. aug. 21. 08:45
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Bentmaradni valóban sokkal nehezebb mint bekerülni.... de tanulni kell rendesen, illetve kitartónak lenni, és nem lehetetlen
2016. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. aug. 21. 15:27
 7/13 anonim ***** válasza:
hová akarsz menni?
2016. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem teljesen tudom, és külföldi sulira is gondolok :))
2016. aug. 21. 19:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A legeslegfontosabb: Tanuld meg jól beosztani az időd és mérlegelni a döntéseid közben, hogy valóban ráérsz-e az adott tevékenységre, hogy az előrevisz-e az életben. És úgy egyáltalán: légy céltudatos, tudd, hogy mit akarsz, ne csak sodródj az árral. Minden mást megtanulsz majd az egyetemen. Nem kell rágörcsölni már előre.
2016. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes nekiesni előre, elvégre tanulni mész. Az egyetemen nem várják el, hogy bármit is előre megtanulj, szinte minden tárgy az alapoktól indul. Ha a gimis anyag jól megy matekból meg fizikából, az bőven elég. Én a matekot emelném ki, mert ott fontos, hogy jó alapjaid legyenek. Ugyan minden olyat megtanítanak, ami a középszintű érettségin nem szerepelhetne, az elég ciki és nagyon hátrányos, ha a triviális dolgokkal vannak problémáid. Példának okáért megtanítanak deriválni, de az már a te bajod, ha a feladatban szerepel mondjuk egy exponenciális vagy trigonometrikus függvény, és te azt sem tudod, hogy azt eszik-e vagy isszák. Szóval ha pluszban készülni szeretnél, ne előre tanulj, hanem a középsulis matekot ismételd/mélyítsd el.

Ez azért is jó, mert egyes egyetemeken (pl nálunk BME-n) első héten szintfelmérő van a középiskolai matekanyagból, és aki nem teljesít egy bizonyos szintet, annak egy bevezető matematika nevű tárgyat is fel kell vennie pluszban.

2016. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!