Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos szeretnék lenni de mit...

Orvos szeretnék lenni de mit csinaljak?

Figyelt kérdés
14 eves vagyok! Itt a tovabb tanulas. Amiota az eszemet tudom orvos szeretnek lenni, 2.ban kirohogtek, de hogx modt 8.ban is az szeretnek lenni kezdenek picit komolyabban venni. Van egy alom suli (ahol nem tanulnek emelt bioszt es kemiat vagy fizikat) hanem nyelvet.. ha odafelvesznek akkor nem lehetek orvos. Na de most talaltam egy sulit ahol faktnak fel lehet venni emelt bioszt kemiat, fizikat, DE gyulolom az iskolat, azt a varos, egyszeruen undorodok tole. Es az lenne a kerdesem hogy mit csinaljak? Elso helyre jeloljem meg azt a sulit amit nagyon imadok, vaagy azt ahol tanulhatok emeltet? Masik kerdesem. Ha megjelolnek egy egeszsegugyi iskolat, mondjuk a Raoul Wallenberget, ott tanulhatnek emelt bioszt es kemiat? Vagy fizikat? Vagy csak biologiabol van eselyem emelt szintu kepzest kapni? Nagyon tanacstalan vagyok:( remelem ertheto voltam! Valaszokat koszonom elore is:)

2018. jan. 17. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Ahhoz, hogy orvos lehess, NEM KELL emelt ezt-azt választani, elég, ha jó eredménnyel érettségizel belöle.
2018. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is tudsz emelt érettségit csinálni, ha nem olyan tagozatos osztályba mész. A nyelvtanulás fontos, és ha a kinézett iskolában színvonalas a nyelvoktatás, akkor azzal csak nyerhetsz. Később ugyanis már sehol nem fogsz tudni ingyen nyelvet tanulni.

Bioszból, kémiából/fizikából fel tudsz készülni egyedül is, vagy magántanárral, ha valóban az az álmod, hogy orvos legyél.

2018. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Emelt szintű érettségi kell biológiából, és szintén emelt szintű érettségi kell fizikából vagy kémiából. Ezt figyelembe véve célszerű olyan iskolát választani, ahol van lehetőség ezen tantárgyak magasabb szinten történő tanulására. Két lehetőséged van. Az egyik, hogy a gyűlölt iskolát választod, mert ott van lehetőség az említett tárgyakat magasabb szinten tanulni. A másik lehetőség, hogy a számodra kedves iskolát választod, ekkor viszont valószínűleg magántanárra lesz majd szükséged, hogy fel tudj készülni az emelt szintű érettségire. A szakgimnáziumot nem javaslom.
2018. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ejha:/ hat koszonom szepen! A magantanaron elegge elgondolkozok:/
2018. jan. 17. 14:06
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Feltétlenül az "álomsulidat" válaszd a nyelvszakkal! A gimi első két évében SEMMI se legyen fontosabb a NYELVNÉL! SEMMI! (Legkésőbb 11-ben legyen meg egy középfokú nyelvvizsgád.) Bioszból és kémiából (vagy fizikából) legyen meg a 4-5, ha van anyagrész, amit nem értesz, akkor járj utána és annyi. Az érettségi tárgyakból jó, ha tudsz olyan szinten teljesíteni, hogy ne szorulj rá a pontduplázásra, de hozott pontok nélkül is be lehet kerülni - ha ezt most nem érted, akkor nézd át a pontszámítás szabályait a felvi.hu-n.

Az utolsó két évben ráfeküdsz a biológiára és kémiára, az bőven elég, SIMÁN bejuthatsz nyelvtagozatról is!


Én is nyelvtagozatra jártam, simán lett két középfokú nyelvvizsgám, de az első nyelvből a tudásom már súrolta a felsőfokot, csak a gimi végén már nem arra, hanem a felvételi tárgyakra koncentráltam.

Az utolsó év előtti nyáron álltam neki a kémia számításoknak, és az utolsó évben készültem fel a biosz és a kémia emelt érettségikre. 458 pontom lett, ami ugye bármelyik orvosira elég lett volna. (Jártam egy csoportos előkészítőre, de csak akkor, ha számomra épp "húzósabb" anyagrésznél tartottak. Fakultáció nekem nem volt, tehát 95%-ban csak könyvekből tanultam.)

2018. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Barátnőm nyelvi osztályból fog emelt bioszt és kémiát tenni, szóval plusz órákkal simán meglehet.
2018. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszinom!!!
2018. jan. 17. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!