Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy tettétek túl magatokat...

Ti hogy tettétek túl magatokat a "csúszáson"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából tapasztalatokra vagyok kíváncsi, ti miért csúsztatok, vagy ha most aktuális akkor mi a tervetek a továbbiakban...stb


2018. jan. 18. 11:04
 1/6 Roflkopter ***** válasza:
Én személyszerint egyelőre nem vagyok csúszásban, de nem verném nagy dobra ha úgy alakulna. Ha esetleg maradna 1-2 tárgy + félévre elmennék gyakornoki munkára teljes időben mellette meg megtanulnám azt a pár tárgyat.
2018. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez elég kétélű fegyver volt. Második félévben történt, felvettem egy 6 kredites szabvált (2-3 kredites tárgyaink vannak csak, nekem ez kincs volt) és mivel más szak, nem voltak tekintettel a vizsgáinkra így nem tudtam sehova bezeúfolni (azért egy 1200 oldalas olvasós idegen témájú tantárgyról van szó) és más volt a rend is ott (utólag írtak ki uv-t, miután lementek a normális időpontok, mint kiderült). Mivel nem volt a Neptunban UV, csak az UV előtti héten lett a szabválra meghirdetve egy utolsónak látszó alkalom, totál bepánikoltam, leadtam a törzstárgyam vizsgáját és elkezdtem arra tanulni. 4-es lett, tökre örültem, mert megvolt így az esélyem egy elég nagy ösztöndíjra (43 kreditem volt, 10 vizsgám, a tárgyaim többsége 4-5). Aztán jött az uv a törzstárgyból. Nem készültem rá sokat, az ajánlott egy hét helyett 4 napom maradt rá, azt is rosszul tanultam, mert szóbeli+írásbeli volt, tehát írtunk egy beugrót és akinek meglett, az mehetett felelni. Én átfogóan tanultam az anyagot, nem mentem rá külön a fogalmakra, ez volt a baj. Így vágtak meg 1 ponttal a beugrón és hiába kerestem a pontot, nem tudtam már bejutni szóbelire.


Nem hisztiztem a tanárnak, nem bőgtem, nem anyáztam. Sokan ezt csinálták más vizsgákon, én szánalmasnak éreztem magam amúgy is, nem akartam még úgy bömbölni, mint a másik csaj, mikor előttem rossz tételt húzott. Tény, hogy effektív volt, mert kibőgte a kettest, de ez nem az én világom. Emelt fővel kijöttem, és valamikor a hazafelé vezető buszúton tört el a mécses, nem bírtam benntartani tovább. Életem legszarabb nyara volt, annyira tudtam, hogy meglett volna rá a képességem, az agyam, meg tudtam volna írni, ha nem vagyok ekkora egy szervezetlen hülye barom állat. A mai napig bánom.


Igazából ez csak egy pofon lett volna, ami észhez térített, tudtam, hogy fél év csúszással jár, de inkább úgy fogtam fel, hogy mostantól profi leszek és lesz egy laza félévem a szakdogámra. Onnantól minden vizsgaidőszakom szervezett volt, minden tárgyam jeles, kivéve 1-2 négyest, hatékonynak éreztem magam és kivédhetőnek az összes többi ilyet. Szóval megnyugodtam, hogy nem vagyok szar, minden jó lesz így, erre a pofonra szükségem volt ahhoz, hogy tervezni kezdjek.


Aztán jött a fekete leves: törölték tavaszi félévről a tárgyat, minden második félévben indul csak, ősszel. És mivel a tantervben őszre van kiírva (fel tudtam volna venni tavasszal is, eddig úgy számoltam, hogy így lesz), ezért nem fél évet, hanem egy évet csúszok. És mellé átb..nak fizetősre is, mert a 6. félévemben van 6 kreditem, a 7.-ben, amit az utolsónak szántam eddig, 2 kreditem, az utolsóban meg a szakdoga 15 kreditért és ennek a 2 kredites ganénak a második része, amit pakolgattak. Most itt tartunk. Nekem meg nincs kedvem sem kivágni egy tucat pénzt erre, gyűlölöm az egész itteni rendszert és belegondolni is rossz, miből fogom állni a következő 6 év egyetemet, ha ilyen szarokra mennek a féléveim, miközben a mesteren egy félév tandíja duplája az itteninek, a szakirányú, ráépülő meg minden szarról nem beszélve. Elbizonytalanodtam, hogy végig akarom-e ezt járni. Nem a bukás miatt, nem csak amiatt, hanem érzem, hogy nem lesz időm, sem pénzem ennyi mindenre, ha már alapszakon is ilyenekkel szivatom magam egy szánalmas büfészakos diplomáért, holott sokkal több lenne bennem. Végül emiatt gondoltam úgy, hogy ha már úgysem tudok még egy évig jelentkezni mesterre, a kemény 2 félévemet, amiben kemény 2 tárgyam lesz összesen, tudom vinni egy másik alapszak mellett is. Az volt ugyanis második helyen, mikor felvételiztem és azt is ugyanúgy szerettem volna, mint ezt, ha ide nem vesznek fel. Ott az alapszakos diploma értékesebb, mint itt (azzal már tudnék keresni és állni a többi tandíjamat ), emiatt és az itteni kiábrándultságom miatt gondoltam, hogy adok annak egy esélyt. Aztán ha nem megy, még mindig építhetek valami mestert a mostanira, de érzem, hogy menne az is, aztán még a két alapszakot össze is kombinálhatom, ha úgy alakul, látok rá esélyt.


Nekem ez ilyen keserédesen végződött. Igazából nem bánom, ha a bukás nincs, szerintem mesteren vagy mester végén eszméltem volna fely hogy mennyi ideig meg lesz még kötve a kezem szakmailag és mennyi pénzt/időt kell erre kivágni, ha az ember komolyan akarja, aztán a fizetése is alig üti a 200-at 3 diplomával... :( Félre ne értsetek, nem a pénzért választom a másikat, nagyon is érdekel az a szak, ahogy ez is. Csak nekem nincs olyan hátszelem, amivel megengedhetek magamnak ennyi idő tanulást és ennyi pénz befektetését a képzésekbe, emiatt döntöttem úgy, hogy a maradék államis féléveimet egy másik szakra szánom, ami mellett nem kell félnem attól, hogy hogyan tovább, mert ott a mesterképzés csak egy kis plusz, nem a világ, mint itt... :( Nekem tanulságos volt, valamilyen szempontból pozitív. De mindenki döntse el maga, hogy ez mennyire pozitív.

2018. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első évben a második félév második felében végig beteg voltam (voltam kórházban is), így szinte egy fontos tárgyam sem lett meg:( Persze, nagyon rosszul érintett. A következő félévet gyűlöltem azzal a csomó tárggyal, amiket ugye nem vehettem fel a mintatantervből, az egésztől elment a kedvem, a félév közepétől ki is maradtam, más tárgyakból újra érettségiztem és szakot váltottam, ami szerencsére nagyon bejött:)
2018. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még régen, a kreditrendszer bevezetése előtt jártam egyetemre. Akkor az volt a szabály, hogy a megismételt félévben felmentés kérhető azokból a kurzusokból, amiből megvan a 4-es vagy ötös. Nekem mindenből megvolt, (szigorlaton buktam), úgyhogy nagyon király volt :) A szakdolgozatomhoz kapcsolódódan megtanultam programozni a kollégiumban lakó progmatosoktól - ennek azóta is sok hasznát veszem, nagyon hasznos volt. Az első félév, amikor viszont nem volt hallgatói jogviszonyom és otthon lébecoltam szüleimnél, az pszichésen rossz volt, és a jövőm szempontjából haszontalan is.
2018. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat:)


1# A gyakornoki munka alatt mit értesz?(pl: az egy követelmény a diploma megszerzéséhez, mert ha igen akkor a plusz félév valóban kapóra jön neked) Nekem "4 hetes" szakmai gyakorlatot kellett teljesítenem és nem pénzért ugye, szóval tényleg nem vagyok képben máshol ez hogyan működik.


2# Huh ez nagyon kemény, nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, próbáltál érdeklődni a felelős tanárnál, hogy esetleg vizsgakurzusként meghirdetné vagy ilyesmi?! (mondjuk ha először vennéd fel a tárgyat, akkor nem jöhet szóba vizsgakurzus, de akkor is ott van még egy javaslat, hogy tömbösítve tartsa meg a kurzust....de legalább tájékoztattak volna vagy akármi pff)

Így külső szemmel valóban van benne pozitívum, mert jó látni, ahogy okosan összekombináltad a dolgaidat végül, remélem sikerrel fogsz járni, szurkolok, és igazad van, hogy az ember az egészbe csak a pénzt öli még úgyis, hogy államin vagy, hihetetlen....mert arra, hogy ez később neked megtérül anyagilag, nincs biztosíték :/ (ezért jó ha elhivatott vagy, mert az segít átlendülni ezen a kétségen)


3# A lényeg, hogy az egészséged rendben legyen, mert az fontosabb még a tanulástól is, és örülök, hogy jól alakult a szakváltásod.


4# A régi rendszerről szinte semmit nem tudok, de jól hangzik. Sokszor van az, hogy csak akkor jövünk rá mi lett volna a leghasznosabb ha már késő :(

2018. jan. 18. 23:35
 6/6 Roflkopter ***** válasza:
Van kötelező szakmai gyakorlat is, de nem arra gondolok. Vannak olyan munkák amik legtöbb esetben azoknak vannak meghirdetve akik a tanulmányaik végefelé járnak. Általában ezek nem fizetnek jól, de tapasztalatot szerzel, sok mindent megtanulsz.
2018. jan. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!