Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapest mennyire élhető egy...

Budapest mennyire élhető egy egyetemista szempontjából?

Figyelt kérdés

Szeptembertől tervezem folytatni a tanulmányaimat egyetemen. Jelenleg még vacilálok, hogy az ELTE-n, vagy valamelyik vidéki egyetemen tanuljak-e tovább.


Igazából ami Pest mellett szól, hogy az ELTE-nek tényleg nagy neve van, rengeteg a lehetőség BP-n, mind gyakornoki, mind később munkalehetőség szempontjából. Sok nemzetközi cég van, így akár külföldre is könnyebb a kijutás (bár nem feltétlenül az a célom.)


Lakhatás szempontjából ELTE- koleszok milyen állapotban vannak? Az Informatikai Karhoz melyik esik elérhető távon belül? (Albérlet nem opció az irreális árak miatt. )


Egyébként jelenleg vidéken tanulok (Szeged), az mellett meg az szól,hogy nincs stressz, reggel 10 perc alatt ott vagyok, meg bárhova eljutsz 20 perc alatt.


Az a tendencia, hogy sokminden Budapesten összpontosul, főleg az IT- szektoron belül. Vidéken egyre nehezebb állást találni. Pesten nyilván jobbak a fizetések, de a megélheetés is drágább, főleg a lakhatás.


Nektek mi a véleményetek? Megérné felköltöznöm?



2018. jan. 19. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem felesleges. Infós állást vidéken is találsz egy hét alatt és a fizu sem feltétlenül rosszabb. A megélhetési költségek viszont lényegesen alacsonyabbak.
2018. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért ez nem feltételnül igaz, itt Pécsett pl. 1 nagyobb cég van, aki szokott fölvenni informatikusokat, fejlesztőket.


Fizetésről csak annyi információm van, amit másoktól hallok. Nagyjából másfélszer többet keresnek a pesten dolgozók.

2018. jan. 19. 09:57
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem igaz. Én pont ugyanannyit keresek Pesten, mint előtte Debrecenben. Egy forinttal se többet.
2018. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!