Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

A Budapesti Corvinus Egyetemnek mik a követelményei ha valaki oda szeretne járni egyetemre?

Az Irínyi János Szakgimnáziumba járok Kzazincbarcikán Közgazdaság szakra, és érdekelne engem hogy mik a követelmányei a Corvinus Egyetemnek ahhoz hogy valaki oda járhasson,

Főleg az átlag érdekelne

Válaszokat előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: egyetem, főiskola, átlag, követelmény, továbbtanulás, Corvinus Egyetem, Corvinus

2018. jan. 20. 17:10  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

At előny ha letettem a Középfokú-t Angol Nyelvből?

# 1/7Időpont 2018. jan. 20. 17:13 Privát üzenet
Elérd a választott szakhoz tartozó ponthatárt és ki tudd nyitni az ajtót önállóan.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. jan. 20. 17:14 Privát üzenet
Estádio de Felchút nevű felhasználó válasza:

Csak néhány tipp, remélem segít:

www.google.hu

www.felvi.hu

www.uni-corvinus.hu

#gugliabaratod

#nelegyelmarennyireszerencsetlen

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. jan. 20. 17:15 Privát üzenet
A Corvinusra járok, ha kérdeznél, szívesen válaszolok.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. jan. 21. 16:49 Privát üzenet

Én is corvinusos vagyok, az hogy hogyan lehet bejutni azt az adott szakon meghatározott pont dönti el. Pontjaid a középiskolai eredményeid és az érettségi eredményeid valamint a nyelvizsgáid pontjai határozzák meg. Minden fontos információt megtalálsz a felvi.hu-n a ponthatárokkal az adott szakok követelményeivel és a pontszámítással kapcsolatban.

Ui. Ne aggódj tavaly én ennél később döntöttem el, hogy hova akarok menni. Ha konkrét kérdésed van, írhatsz privátot

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. jan. 22. 16:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segített! :)

# 6/7Időpont 2018. jan. 22. 18:10 Privát üzenet

Minimum emelt érettségis és felsőfokú, meg a többi is 90 % felett legyen.

450-460 pont kell.

Lehetetlen, ha nem kéttanos, faktos vagy.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. jan. 23. 17:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jelentkeztem jogász és közgazdász szakra az egyetemen. Valószínű, hogy felvesznek, de azóta meggondoltam magam, már nincs kedvem oda járni. Hogy mondjam ezt el a szüleimnek? Haragudni fognak?
Corvinusos állami támogatottként milyen támogatások fognak nekem járni és mikor kell rájuk jelentkezni? (bővebben lent)
Ha felvettek a Corvinus kolijába de én mégsem oda fogok járni iskolába akkor maradhatok abban a koliban?
Ha BCE-biomérnökire fogok járni, attól választhatok BME-s kollégiumot, vagy ez így nem működik?
Budapesten a Corvinus egyetem államilag támogatott? Fizetni kell, ha valaki oda fog járni? Nyelvvizsga vagy emelt szintű nyelv érettségi nélkül nem is lehet bejutni? Nekünk azt...
Corvinus nemzetközi tanulmányok MA hallgatóként jelentkezhetek valamelyik szakkollégiumba?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!