Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme folytatni? Aki...

Van értelme folytatni? Aki tapasztalt tudna tippet adni?

Figyelt kérdés

Szóval szeretek nyelveket tanulni és angolul felsőfokon beszélek. A spanyolt két éve kezdtem el de az első évben csak ugye az alapokat tanultuk és a tanár se volt valami jó. Második évben egy másik suliba jártam ahol más a rendszer és fel kellett készülnöm egy vizsgára ami igazából nem volt nehéz de így egész évben arra készültünk és nem igazán haladtunk. Jövőre sajnos nem vállalom be a spanyolt mert mindkétszer rossz tanárt kaptam és max 4 tárgyat választhatok így az nem lesz benne. Elfelejteni mégse akarom de nem tudom hogy tartsak szinten vagy fejlődjek? Az segítene ha sorozatokat néznék felirattal vagy az csak magasabb szinten ajánlott?

Emellett hasonló a helyzet a latinnal is: három évig tanultam gimiben mielőtt sulit váltottam és az új suliban meg nem volt lehetőség latinra ahogyan a következőben sem lesz. Imádom a latint de nem tudom h önállóan hogy tudnék tanulni. Könyvem van de abban a szövegek nagyrészét már elolvastam és egyedül nem is olyan izgalmas mint mikor kisebb csoportban csináltuk :/

16/L



2015. júl. 1. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a sorozatnézés jó ötlet, én is így szoktam szinten tartani a tudásomat..

ha a sulidban nem tudod tanulni a nyelveket, próbálkozz meg egy nyelvsulival, vagy keress adott anyanyelvű cserediákot a városban, és pl. magyarórákért v vmi apróságért cserébe tanulj tőle. (én olaszul tanultam cserediáktól, nálunk az volt a rendszer, hogy minden héten egyszer kb másfél órát olaszoztunk, ilyenkor beültünk valahova egy kávéra vagy sütire, amit mindig én fizettem, így közvetlenül nem neki fizettem az órákért, viszont a végére nagyon jóban lettünk, most is szoktunk beszélgetni, pedig ő már 2 éve hazament)

2015. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom, megprobalok keresni egy ilyen cserediak szerut mert jol hangzik, bar nem magyarorszagon elek. Sajnos a nyelvsulit nem igazan engedhetjuk meg most :/
2015. júl. 1. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ha esetleg élőben nem megy, a neten is van pár olyan oldal, ahol skype-on tanítja neked az anyanyelvét, cserébe te is órákat adsz neki. ezzel kapcsolatban konkrét tapasztalatom nincs, de ismerősök szerint ez a módszer is működőképes. :)

első voltam

2015. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!