Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan aki mindig balszeren...

Van olyan aki mindig balszerencsés?

Figyelt kérdés
Nekem eddig minden egyes vizsgámon szerencsém volt, mindíg jó tételeket húztam. Van olyan aki enne pont az ellentéte? Nem arra gondolok, hogy valaki megtanul 10 tételt a 100ból és olyat húz, amit át sem nézet. Hanem amikor készülsz rendesen és tipikusan olyan tételeket húzol, amit nem adtak le, nem volt kidolgozva, irreálisan nehéz a többihez képest vagy csak szimplán utálod.

2018. jan. 25. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a lottó. Akkora "szerencse" kell beletrafálni egyetlen jó tételbe, mint amekkora egy rosszba. Nyilván ezt sorozatosan eljátszani szinte képtelenség. Nálam is voltak ugyan ilyen wtf tételek, amiket nagyon nem szívesen húztam volna (csak 1-2 volt belőle alkalmanként, de szerencsére nem került rá sor), de azért úgy még nem mentem el vizsgára, hogy egy komplett tételről halvány fogalmam sincs. Egy kettest mindig össze tudtam volna hozni belőle, szóval nem aggódtam amiatt, hogy befellegzett, ha kihúzom, főleg, hogy nekem jobban megy kontextusba ágyazottan tanulni, mindent egyben, nem a konkrét tételeket (kivéve ha ilyen nagyon egzakt dologról van szó, amit ki sem kell dolgozni, mert az az és kész). Nem ér annyi idegeskedést.
2018. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem változó, hogy hogy jönnek ki a dolgok, ma épp nem volt szerencsém.

Átvettem 13 előadásnyi anyagot, a diákat összefesültem a könyvvel, sokat dolgoztam vele tényleg, az utolsóra, a 14.-edikre már egyszerűen nem maradt időm, és abból volt az egyik tételem pont :(

Igyekszem évközben végigérni a jegyzeteléssel, de most megcsúsztam, és sajnos ez lett belőle.


De annó pl. emelt szóbelin nagyon jó tételt húztam.


Pont azon gondlkoztam hazafele, hogy basszus hihetetlen, hogy azért eleg szerencsefüggőek is ezek a vizsgak. Én ekkora anyagoknál sosem érzem azt, hogy igen, tényleg mindent jól tudok.

Simán múlhatnak akar jegyek is szerintem az ilyesmin, még akkor is, ha végigér az anyagon az ember.

2018. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Holnap lesz vizsgám, kb a tételek 1/3át tudom, a többit is tanultam már mivel volt belőle számonkérés korábban, de egyszerűen átolvasni se lesz időm, ezért már felkészültem a bukásra és hogy jövőhéten megyek újra. 3 tételt kell húzni(100 van összesen), de ha most nagy szernecsém lesz akkor még az 5öst is megkaphatom (de nyilván nem így lesz). Viszont jövőhétre végigérek az anyaggal, még marad 2 napom ismételni is de még igy lesz kb 5 olyan tétel, amiből megbukhatok. Itt sajnos nincs olyan, hogy nagyjából tudod az anyagot, vagy tudod vagy nem. És egy egész évet csúszhatnék kb majdbem mindennel mert rohadt sok tárgy épül rá.
2018. jan. 25. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Hat ez igy nem tul biztato egy helyzet, de a lenyeg, h van meg idopont :)
2018. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!