Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-BTK magyar szakkal...

ELTE-BTK magyar szakkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem (? )

Figyelt kérdés

1. Tényleg olyan könnyű bejutni oda? Láttam a tavalyi pontszámokat, még állami helyre is csak 350 pont kellett, amihez emelt szintű magyar érettségivel + nyelvvizsgával szerintem nem kell nagy teljesítmény.


2. Hány óra van egy héten? Néztem egy listát a tárgyakról, és összeszámolva 20-22 jött ki, de nem tudom, hogy ezek egyórás vagy esetleg hosszabb/rövidebb előadások.


3. Nagyjából mennyit kell tanulni, hány könyvet kell kiolvasni félévenként?


4. Milyen a közösség? Persze biztos van mindenféle ember, de általánosságban.


Kérlek, kíméljetek a McDonald's-os trollodásokkal, a segítő szándékú válaszokat pedig köszönöm!



2018. jan. 28. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:

1: A pontokat sajnos nem lehet megjósolni. Maximum az érettségi után.

2: Összeszámoltam a tanegységlista szerint. Első félévre 9 jön ki, az 13,5 benntöltött órát jelent, plusz, amit otthon készülsz.

[link]

Ehhez ezt tudom ajánlani. Azonban ehhez később a minoros tárgyakat is hozzá kell számolni.

3: Én tanárin vagyok magyaros, de ugyanazokra az órákra járunk. Az előadások (Világirodalmak, Régi magyar irodalom, Klasszikus magyar irodalom stb.) húzósak, mert hosszú az olvasmánylista. Nem egész könyvek, de összeszámolva 1500-2000 oldal egy tárgyhoz. Persze függ attól, mennyit veszel fel. Ezeket már a félév elején megkapjuk és van idő rá. Ezeket beugró formájában kérik számon, a vizsga előtt. A legtöbben idéznek a művekből pár sort és arról kell megmondani, hogy ki írta, mi a címe stb. 50%ot kell minimum elérni, de van, aki ezt nem veszi nagyon szigorúan. Utána mehetsz vizsgázni, ami az órai anyag, meg a feladott szakirodalmak.

4: A bölcsészek alapvatően kedvesek, hiszen pont ők ne lennének? Nagyon sokan vagyunk és senki sem ismer mindenkit. Mindenkinek van szűkebb és tágabb baráti köre, de simán el lehet beszélgetni bárkivel mondjuk vizsga előtt.


Hogyha bármi egyéb kérdésed van, nyugodtan írj :)

2018. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!