Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kicsit tanácstalan vagyok, talán még egy kicsit szégyellem is magam, mert nem tanultam tovább...

Azért erről írnék bővebben:

Amikor 7.-es lettem, az édesanyám megbetegedett.

Izomsorvadása volt, és súlyos ízületi gyulladásai.

( az anyukám egy egyszerű, fizikai munkát végző asszony, sokat mosogatott, takarított, szegény körülmények között éltünk, biztos a rengeteg munka miatt lett ilyen az állapota)

Kórházba is került, de nem javult az állapota szegénynek, ezért én minden időm (persze a család többi tagja is) arra fordítottam, hogy ápoltam őt.

Nagyon sokszor voltak olyan napok, hogy annyira erősek voltak a fajdalmai, hogy megkellett fürdetnem, mindig erős injekciókat kapott és erős lidocainos, fájdalomcsillapító-s krémekel kentem a bőrét. Voltak olyan időszakok, mikor mintha jobban lett volna, csak kicsit fájt neki, de volt olyan, hogy napokig csak sírt az ágyában, mert lábra se tudott állni.. :( úgy döntöttünk, hogy elmegyek 8.-ik után egy szakiskolába, és fodrász leszek. Mert úgy gondoltuk ott nem kell olyan nagyon sokat tanulni, így tudok segíteni otthon is, anyunak. (3battyam van, ők csak néhány dologban tudtak segíteni, kenni anyukámat, fürdetni, nameg főzni, takarítani, mosni nem tudtak. Apa meg szinte állandóan dolgozott hogy legyen egyáltalán enni valami)

Nahát én utáltam ezt a fodrászos dolgot, igazán nem akartam fodrász lenni, nem érdekel ennyire ez a szakma, és úgy tűnt, hogy anya jobban van, ezért amikor 17-voltam, átirattunk engem egy gimibe, hogy majd később mehessek egyetemre. Csak az volt a gond, hogy 9.-től kellett az egészet újrakezdenem. Hát nem gond, gondoltam csak 2-évet veszítettem.

Aztán sajnos anyukám rosszabbul lett, szóval mikor 10-es lettem, 18-éves, abbahagytam az iskolát, és elmentem dolgozni, illetve az anyukámat ápoltam. Ez mára már meghozta az eredményét, mert anya már sokkal jobban van.

Már nem szorul kezelésekre. :)


Nem rég elvégeztem egy fizetős tanfolyamot, sminkmester, de nem tudok sajnos elhelyezkedni benne, egyszerűen nem megy, folyamatosan próbálkozok, nem vesznek fel sehova. Szoktam azért sminkelni, de nem hoz valami sok pénzt.

Most is van mukahelyem, takarítok, elég nehéz meló, és nem szeretnék örökké takarítani...

Szeretnék tanulni! Bepótólni mindent, ami kimaradt.

Nagyon jó tanuló voltam régen, minden érdekelt, és ez most is így van.

Nagyon sok teher hárult rám,még mikor kamasz voltam, de már akkor is tisztába voltam azzal, hogy mi szeretnék lenni. De ez elérhetetlennek tűnik manapság. :(

Pontosan asztrofizikus akarok lenni. Évek óta vagyok hobbycsillagász, gyerekként is mindig az eget fürkésztem.

A fizikát, matematikát értem, és szeretem.

De hogy lehetnék az? Tudom, hogy az ELTE-n van fizikus képzés, de nekem még érettségim sincs...

Most így 23-évesen, hol tudom elvégezni az érettségit, lehetőleg levelezőin? ( a munkahelyem megtartanám, mert ha egyetemre mennék, kell a pénz, ebben a szüleim nem tudnak segíteni, és felnőtt fejjel pofátlanságak is tartanám ha tőlük kérnek pénzt, és bár nagyon szoros a kapcsolatunk, de nem akarnék nekik anyagi csődöt okozni) egyáltalán szerintetek van esélyem bejutni? És tudnék érvényesülni itthon ezen a területen?


Kérlek ne bántsatok, ha a lehetetlenért küzdök, lehet naiv vagyok ekkora álmokkal.

De nagyon köszönöm, ha valaki válaszol Nekem!


23/L



2018. febr. 18. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

A technológiai fejlődés előbb-utóbb bedarálja a végzettséget nem igénylő, monoton munkaterületeket, tehát egyébként sincs túl sok választásod. A közeljövőben mindenképpen szükséged lesz versenyképes szakmára. Feltéve, ha nem akarsz te is csatlakozni az államon élősködő, lassan milliós nagyságrendű közfoglalkoztatottjainkhoz.


Tehát nem az a kérdés, hogy szeretsz-e takarítani, mert nem fogsz. Fizikusokra meg szükség van, akkor is, ha 10 év lemaradásod van.

2018. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Ez megnyugtató, köszönöm hogy írtál!

Az nagyon jó, hogy szükség van rájuk, nem szeretnék takarítani. Tulajdonképpen elvagyok vele, most még, de hát így leélni az életemet... nem kifejezetten ez lenne az elképzelésem, mindenképpen szeretnék tovább tanulni.

A kérdés az, hogy mik a lehetőségeim, hogyan tovább?

2018. febr. 18. 22:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Iratkozzál be estei gimnáziumba. Több helyen indítanak ilyen képzést, keresd meg a neked megfelelőt. Mivel fizika érdekel, olyat válassz, ahol az hangsúlyos tárgy. Utána mehetsz tovább levelezős egyetemre. Munka mellett tanulni nehéz, de bele lehet rázódni. Én is így szereztem a diplomámat.
2018. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!