Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éve engedik Magyarországo...

Hány éve engedik Magyarországon bal kézzel írni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 14:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármikortól, szerintem ez iskola-függő volt.


Nagynénémet átszoktatták - bár ott már a szülők is kezdik a nyomásgyakorlást kiskorban sokszor -, másik ugyanolyan korú rokont nem.


83-as párom is ballal ír, és 89-es vagyok, én is.

2018. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Anyukám 62, őt átszoktatták, én 28 vagyok és nem.
2018. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
Apám 62-es születésű, ot meg atszoktattak. En 92-es vagyok, engem mar nem. Egyébként budapestiek vagyunk.
2018. márc. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát,én nyáron hallottam a fagyizóban,ahogy mondták a kislánynak,hogy a szép kezével fogja a fagyit...


Amúgy 35 vagyok,engem anyukám szokatott (két kezes vagyok ma is),pedig óvónő....Meg is látszik rajtam,egyik kezem se az igazi... :(

2018. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

én ismerek olyan 38 évest akit átszoktattak, lehet akkor már nem bevett szokás volt, nem tudom.. de nagyon sok önértékelési problémája adódott ebből ez a legrosszabb szerintem benne..

Pedig vicces nem? Idézőjelesen vicces természetesen, hogy kommunizmus...szélső BAL oldal és bal kézzel nem lehet írni..

2018. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy mennyire elmaradott egy iskolai közösség illetve egy tanár. Én 25 éves vagyok és általánosban egy osztálytársamat a tanár nem engedte szünetben játszani, megpróbálta átszokatni a jobb kézzel való írásra. Amikor ez kiderült, a szülei beszéltek az igazgatóval. Utána a tanár engedte, hogy bal kézzel írjon a fiú, de állandóan becsmérelte és megszégyenítette emiatt.
2019. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!