Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha hiányoztam...

Mit csináljak, ha hiányoztam másfél hetet a suliból, és nem tudom kitől elkérni az órait sem?

Figyelt kérdés
Én vagyok az osztály kitaszítottja, a magányos farkas. Volt egy lány, akivel beszéltem, de félvállról veszi az egészet, nem küldött még semmit. Mit csináljak? Honnan szerezzem meg az anyagot? Nem tudom, mit csináljak... :'( Legszívesebben magántanuló lennék, de ez nem ilyen egyszerű.
2018. márc. 3. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Elkezded a névsor elejéről és sorban írsz mindenkinek. Ennyi. Azért vagy magányos mert nem nyitsz mások felé. Tegyél ellene! Nyiss! Beszélj velük!
2018. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs az osztályotoknak facebook csoportja? Oda írd ki. Vagy esetleg írj a legjobb tanulónak.
2018. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is több embernek írj, de egy embernek csak egy tárggyal kapcsolatban. Én legalábbis akivel jóban voltam, annak se szívesen küldtem volna el a teljes 1,5 hetes anyagot minden tárgyból, mert borzasztóan sok időbe kerülne. Már azt se szerettem, amikor valaki témazáró előtti este írt, hogy miből írunk, küldjem már el, vagy ha valaki hiányzott, annak is mindig valahogy vasárnap este jutott eszébe elkérni az anyagot...

Legközelebb pedig, ha hiányzol, mindenképpen előbb szólj másnak, neked is könnyebb lesz folyamatosan pótolni.

Esetleg akikre ráírsz, nekik is megírhatod, hogy akitől elkérted, nem küldött semmit, ezért írtál rá ilyen későn. És érdemes legalább 2-3 emberrel ilyen "háziküldős" kapcsolatban lenni, tehát ha ő hiányzik, te is szívesen küldesz házit, így nem lesz kellemetlen kérni, illetve ha nem csak egy emberre kell támaszkodnod, akkor ilyen alkalmak se lesznek, hogy végül nem kapsz senkitől semmit, vagy ha mindketten hiányoznátok, akkor is el tudod kérni, mit vettetek.

Akitől pedig most sikerülni fog elkérni a leckét, annak szerintem vegyél majd köszönetképpen egy csokit, és legközelebb is biztos szívesebben segít majd:) Nem kell egy nagy doboz bonbon, vagy egy nagy tábla csoki, elég valami kisebb csoki is, vagy ilyesmi. Persze nem kötelező, de így talán neked se lesz annyira kellemetlen írni, hogyha tudod, te is adsz cserébe valamit.

2018. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg hiába próbálkozol, és senki sem hajlandó megosztani veled az anyagot, a házi feladatokat, még mindig ott van az az opció, hogy felkeresd a tanáraid.
2018. márc. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!