Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Politikus szeretnék lenni?

Politikus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz, hogy politikus legyek?

Milyen iskolák vannak erre a célra és milyen hosszú mire elvégzem?


2018. ápr. 9. 19:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, ha valaki így gondolkodik, viszont aki egy kicsit érettebb, az tudja, hogy nem így mennek a dolgok. De próbáld csak meg, ha a saját bőrödön akarod megtapasztalni!
2018. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hidd el az elveim es az ertekrendem nem adnam fel lopott penzert :)

Persze ki kell probalni addig nem tudni biztosra, de en latok arra eselyt, hogy megszunjon a korrupcio, csak olyan vezeto kell aki tesz ez ellen

2018. ápr. 9. 20:28
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, ez a hivatásod, csináld. :) Jó politikusok nagyon kelleni fognak. Viszont ez mindennel együtt is egy elég bizonytalan jövőkép. Ha kitartasz az elveid mellett, még nehezebb dolgod lesz, mert akkor becsületes emberként kell tűrnöd a sok mocskolódást, ami sajnos a polotika velejárója. Soha nem tudhatod, mikor jön el az a pont, amikor tovább már nem bírja a gyomrod. Egyébként a jogot, közgazdaságot javasolnám, vagy esetleg a politológiát, amellett mást is viszonylag könnyen tudsz tanulni.


De én inkább a szoftverfejlesztés felé terelgetnélek, ha tényleg érdekel :)

2018. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:D

Majd még kiderül mi lesz de én a legjobbakat remélem :D

Egyébként van arra esély, hogy egy párt egy 20-21 éves egyetemistát megtesz képviselőjelöltnek ?:D

2018. ápr. 9. 21:23
 15/18 anonim ***** válasza:
Erre nagyon kicsi az esély. Először valamelyik párt ifjúsági szervezetében kell kitűnnöd a tömegből. Ha ez sikerült, akkor kipróbálhatod magad a nagyok között.
2018. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb az jogasz, de van allatorvos is, barmi. De aki odakerul, azt mindet megerinti a penz, atgondolnam a helyedben.
2018. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Akkor semmiképp nem indulhatok 2022ben képviselőjelöltnek, ez kár :D
2018. ápr. 10. 18:46
 18/18 anonim válasza:
Nem árt egy egyetemi végzettség, bár most már vannak elég cifra alakok mind az ellenzékben mind a FIDESZ-ben, akiknek 8 általánosnak is örülhetünk... (Pl. Bangóné és Mészáros...) Én kifelyezettem preferálom a bölcsész és a jogi kart.
2020. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!