Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem igazságos ez?

Csak szerintem nem igazságos ez?

Figyelt kérdés
A tanárnak tényleg hatalma van felettem, mert ő a tanár, és úgy beszélhet velem ahogy csak akar? Miért van az, hogy ha én visszaszólnék hibás lennék mindenért, de a tanár úgy bánik velem ahogy jól esik neki? A világon semmit nem követtem el a tanár ellen, mindössze annyit, hogy nem szimpatizál velem, emiatt már lehülyéz, megaláz az egész osztályom előtt. Jogosan teszi ezt velem? Az ő személyes kis problémája miatt jogosan aláz meg? Nem tartom magam egy hülye embernek. Rettentő sokat foglalkozom a tanulással. Mégis lehülyézhet, mert ő a tanár? Mondhatja azt, hogy semmit nem érek, mert ő felnőtt? Ő megteheti? Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért működik ez így. Nem hiszem, hogy egy felnőttnek ehhez joga van csak azért, mert ő felnőtt. Ettől ő nem lesz sem okosabb, sem több.
2018. ápr. 11. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Kevés az információ, ennyire nem tudunk semmit mondani. A tanár nem alázhat meg, de az ő változatát nem hallottuk.
2018. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Úgy általában, SOHA és SENKINEK nincs ahhoz joga, hogy megalázzon. Ilyen esetben nyugodtan megvédheted magad, persze a normalitás keretein belül; vond kérdőre, hogy milyen jogon hülyéz le téged, egyébként pedig kikéred magadnak mind a hangnemet, mind a stílust, főleg úgy, hogy tudomásod szerint erre nem adtál okot.

Ha nagyon elfajulnának a dolgok, akkor az osztályfőnök, rosszabb esetben az igazgató bevonásával lehet az ügy végére pontot tenni, ha mégsem, a KLIK-nél még mindig lehet panaszt tenni.

Az pedig a lehető leggyerekesebb dolog, hogyha valaki arra hivatkozik, hogy "mert ő felnőtt". És? Pont, hogy ebből látszik, hogy csak jogilag az...

2018. ápr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Örülj neki, jellemformáló
2018. ápr. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az emberi méltósághoz való jogodat nem sértheti meg a tanár sem, az ilyesmit nemcsak az iskolai házirend, hanem a hatályos törvények sem engedik. Ha problémásnak, kifogásolhatónak tartod a tanárod viselkedését, akkor tegyél panaszt az iskola vezetőségénél, ha ott nem foglalkoznak az üggyel, akkor pedig keresd a fenntartót (Klik, alapítvány, egyház stb.).

Azért nem úgy van az ám, hogy a tanár bármit megtehet csak azért, mert tanár. Ha valóban jogos a sérelmed, akkor ennek rá nézve lehetnek következményei.

2018. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szólnék én, dehát az igazgató nagyon jóban van a tanárral. És már voltam az igazgatónál a tanár miatt. Mert neki nem tetszett a külsőm. (Nem, nem pakoltam ki a mellem, és nem volt kint a fenekem. Mindössze egy ékszerről beszélünk most). Elég érdekes helyzet, ugyanis az igazgató elismerte, hogy az adott ékszer viselését a házirend nen tiltja nekem mégsem szabad. (Másfél hónapja hordtam és addig senkit nem érdekelt. Meglátta az említett tanár azonnal le kellett vennem). Tanácstalan vagyok, mert ha visszaszólok megint nekem lesz belőle bajom. Nem akarok részt venni a tanár óráján, mert folyton azt keresi mibe köthet bele. És csak velem ilyen. Nem értem mi a baj velem.
2018. ápr. 12. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Akkor marad az, hogy panaszt nyújtasz be a KLIK-nek a tanár és az igazgató miatt is.


Csak azt nem értem, hogyha ő a felnőtt, tehát (elvileg) ő az érettebb, akkor miért nem tudja kerek-perec megmondani, hogy mi a problémája veled (azokon kívül, amiket kitalál unalmában, mert ha a házirend nem tiltja annak a bizonyos ékszernek a viselését, akkor ő milyen jogon tiltja azt, illetve büntet érte).

2018. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van itt emögött valami, amit te nem mondasz el! Egy tanár nem áll neki csak úgy utálni egy gyereket, ugyanis az neki se jó. Olyan nincs, hogy nem akarsz részt venni a tanár óráin, el lehet menni másik iskolába, ott majd nem ez a tanár fog tanítani.
2018. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak annyit nem mondtam el miért utál meg miket csinált. De annak az oka, hogy nagyon nevetséges. Más tanár nem is utál érte, sőt örülnek neki. Konkrétan az a baja velem, hogy szerettem volna erős gimnáziumba menni még év elején, és hogy szerettem volna meteorológus lenni. Mióta ezt tudja bunkó velem. Mikor megtudta is nagyon bunkó volt velem. Mert szerinte úgysem vesznek fel egy ilyen iskolába, mert a jegyeim semmit nem érnek, egy meteorológus pedig semmit nem csinál, mert úgysem olyan lesz az idő, amilyet mond tehát felesleges.
2018. ápr. 12. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt szabad tudnunk, hogy milyen ékszerről van szó?

Mert már többet írtál körülírásnak, mintha egyszerűen leírtad volna. Gondolom, nem véletlenül.

2018. máj. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!