Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti nem vagytok...

Egyetemisták! Ti nem vagytok hasonlóképp?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok de egy másik városban tanulok, ott albérletben lakok. A város, ahova amúgy hazajárok, kisebb és sokkal kevesebb a lehetőség, a hely, ahova el lehet menni. Ha hazajövök, 2-3 napig 2 napig elvagyok de ha hosszabb ideig vagyok itt (hosszú hétvége vagy akár nyár) akkor nem tudok mit csinálni. Barátnőm aki van ő se pont itt lakik, ahol én, vele nem tudok találkozni. Program is kevesebb van, ahova menni lehetne, meg ami inkább rossz, hogy nincs annyira olyan hely, ahova csak úgy kimegyek amikor szeretnék és ingyen van. Például egy erdő, ahol sétálok vagy valami.


Mindig ha hazajövök, annyi hogy vásárolni elmegyek, egy ismerősömet meglátogatom, meg ha tanulni kell akkor elvagyok de amúgy nem tudok mit csinálni azon kívül hogy a gép előtt ülök.


2018. ápr. 29. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Miért pont aki egyetemista? Más nem lehet hasonló képen? Csak az egyetemistáknak áll a világ vagy mi?
2018. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nemcsak nekik, nem tudom, miért háborít fel a kérdésem. Azért kérdeztem őket, mert általában ők azok akik egy ideig egyik, utána másik városban laknak. Persze vannak dolgozó emberek is, de ők általában szerintem azért mennek be, hogy ledolgozzák a megadott időt, utána mennek haza. És munka után szerintem kevésbé van idejük profitálni egy nagyobb város lehetőségeiből. Egy egyetemista viszont szerintem jobban elmehet órák után, esténként valahova vagy ha van az egyetemen valami program akkor oda, vagy ha órarendje szerint nem kell egész nap az egyetemen ülnie, akkor jobban mehet ide-oda mint egy dolgozó ember. Ha nem is állandóan megy. Aki meg egy városban lakik és ugyanott dolgozik vagy jár egyetemre, az nem releváns a kérdésem szempontjából. A kisgyerekek sem, mert ők egy másik korosztály és általában a saját városukban járnak iskolába. A nyugdíjasokat sem kérdeztem, mert ők sem szoktak ingázni.


Remélem megválaszoltam a kérdésed.


Ha valaki más is hozzá akar szólni(akkor is ha nem egyetemista, de ennek szerintem kevesebb az esélye), írhat ha hasonló helyzetben van. Ha meg nem, akkor ne foglalkozzon a kérdéssel.

2018. ápr. 29. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Igazából én nem tudom beleélni magam abba a szituációba, amit te taglalsz.


Magamból kiindulva, mindig feltalálom magam. Akad mindig valamilyen teendő, amelyet meg kell csinálnia az embernek.


Szomorú, ha olyan világban élsz, ahol a semmittevés elnyomásaként a lényegi tevékenységek már fel sem merülnek.

Nyílvánvalóan az általad megvalósított életmód csak alárendeltebb, főleg bölcsész szakokon kivitelezhető.


Ha mérnöknek tanulnál pl. akkor ilyen buta kérdés, mint a tied is, fel sem merülne, mert egyrészt időd sem lenne rá, másrészt az egész gondolkodásmódod is más lenne.


Egyébként a korábbi válaszodhoz:



"Egy egyetemista viszont szerintem jobban elmehet órák után, esténként valahova vagy ha van az egyetemen valami program akkor oda, vagy ha órarendje szerint nem kell egész nap az egyetemen ülnie, akkor jobban mehet ide-oda mint egy dolgozó ember."


Hát igen, mehetni mehet mindenki ahova akar. Kérdés az, ha ezt egy mérnökhallgató teszi meg, ahol rendszeres laborfoglalkozások, katalógusok vannak a képzés során, vajon a következő évben maradhat -e az intézménynél.


Mert nyílvánvalóan az a szabadelvűség, amely a bölcsészkarokon és gazdasági karokon megengedett, (a kommunikációs hamis szakokról nem is beszélve) egy komolyabb mérnöki karon fel sem vetődhet.



Tehát összefoglalva: Teljesen el vagy tájolva szerintem, és fogalmad nincs az egész egyetemről sem.


Mert az, ahová jársz, myílván az is egy nagy nulla. Aki rendes egyetemre jár, és tisztességes szakra, mint pl. a mérnöki, fizikusi, matematikusi, ill. egyéb természettudományos/mérnöki szak annak a fejében fel sem vetődik az a fajta bullshit felfogás, amely téged egyedül kizárólag ural.


Hasonlóan kár lenne vitatkozni arról is, hogy csak bölcsészkarokon (állítólagosan) tanuló hallgatók juthatnak kihasználatlan többlet időhöz, amelyet semmittevéssel, és naplopással lehet feltölteni, az állam pénzét elpocsékolva ezzel.


Egy tisztességes szakon (mérnöki, fizikusi, matematikusi, stb.) ez nem fordulhat elő.

2018. ápr. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért nem kellene ennyire nagyképűnek lenned! Látszik a válaszból is, hogy lenézel minden bölcsészt, tök mindegy hogy milyen szakon van!


Egyébként meg honnan tudod hogy én személy szerint mennyit tanulok és hány órát ülök az egyetemen?

Az, hogy feltettem ezt a kérdést ez nem azt jelenti, hogy időmilliomos vagyok. Van éppen elég órám, és amúgy gyakran belenyúlik az estébe. És képzeld, nem szoktam annyira eljárogatni sehova, mert általában az egyetemen élem az életem( =órákra járok vagy tanulok) vagy otthon készülök a zhkra meg a többire. A kérdésem olyan egyetemistákat kérdeztem, akiknek van lehetőségük kihasználni a nagyobb város adta lehetőségeket. Nem mondtam, hogy nekem erre van időm. A hétvégét meg hadd osszam már be ahogy én akarom.... egy szóval sem mondtam, hogy én nem tanulok például hétvégente is. Amúgy tegnap is azt csináltam egész délután/este meg délelőtt is, attól még hogy nem írom ki ide. De ettől függetlenül akkor is aktuális a kérdésem: azért nehogymár ne legyen pár óra szabadidőm legalább hétvégén! Ha te azt gondolod, hogy az egész heti tanulás, készülés, órák után nem szabad még a hétvégén se pár óra szabadidőnek lenni, akkor te vagy nagyon eltájolva. Nem tudhatod, ki hogy osztja be a tanulnivalóját. És egyébként is, ha semmit nem pihennék, akkor az a tanulás annyit is érne, mert nem igaz hogy ugyanannyira fogsz tudni koncentrálni, ugyanannyi marad meg belőle mint az elején....


A kérdésem lényege csupán annyi volt, hogy bár hétköznap meg az órák mellett nincs időm eljárkálni, legalább amikor hétvége van, akkor szeretném kitölteni az időmet, csak itt nem lehet. De ez nem azt jelenti, hogy folyton járok valahova.



Egyébként meg nem egészen a kérdésemre válaszoltál, csak kioktatás volt ez a részedről. Elég lett volna annyit írnod, hogy neked ilyen eszedbe sem jut, mert te tanulsz mondjuk 0-24, még hétvégén sincs semmi szabad időd, nem is jársz soha sehova. Ezzel meg is válaszoltad volna a kérdést. Az, hogy a bölcsészeket szidd és agyondicsérd a többi szakot, nem tartozik a kérdéshez!

2018. ápr. 30. 07:37
 5/10 anonim ***** válasza:

"Látszik a válaszból is, hogy lenézel minden bölcsészt, tök mindegy hogy milyen szakon van! "


Akkor ez rosszul látszik. Pusztán a tényeket ecseteltem, nem

pedig a személyes hozzáállásomat. A személyes hozzáállásom amúgy valószínüleg

egy kicsit durvább lenne, de amondó vagyok, hogy mindig tisztelni kell másokat.


Mindig is tiszteletben tartottam mások véleményét, és azok gondolkodásmódját,

de azért az általam vélt helyes útra való térés módszerét rendszerint megadom.


Amit írok, az mind igaz. Ha valakinek esetleg nincs ínyére, az meg vegye pozitív

kritikának!



"Egyébként meg honnan tudod hogy én személy szerint mennyit tanulok és hány órát ülök az egyetemen? "


Ezt a kérdéskiírásból lehet látni.


"Az, hogy feltettem ezt a kérdést ez nem azt jelenti, hogy időmilliomos vagyok."


Pedig nagyon úgy tűnik. Már ne is haragudj, de aki nem tudja

feltalálni magát, és unatkozik (helyszíntől függetlenül) az bizony időmilliomos.


"A kérdésem olyan egyetemistákat kérdeztem, akiknek van lehetőségük kihasználni a nagyobb város adta lehetőségeket"


Mielőtt kérdezel, tekintsd át inkább a magyar helyesírásra vonatkozó könyvet,

és tanuld meg az igéket ragozni! Vagy iratkozz vissza az általános iskola

alsó tagozatába, hiszen ott tanulhatod meg a fogalmazás alapjait, amely neked

minden bizonnyal az eddigiekben kimaradt.


"A kérdésem lényege csupán annyi volt, hogy bár hétköznap meg az órák mellett nincs időm eljárkálni, legalább amikor hétvége van, akkor szeretném kitölteni az időmet, csak itt nem lehet."


Olyan nincs, hogy nem lehet. Ez az álláspont egyértelműen nagyfokú szűklátókörűségre

és naivságra enged következtetni.

Persze mindez nem véletlen. Pusztán egy bölcsészkaron végzett hamis és

időpocsékló tanulmány nem alkalmas arra, hogy ezt a

fajta szűk látásmódot kiterjessze.


A szélesebb látókörhöz ill. a felvetődő problémák elemzéséhez

tiszteletbelibb képzés, úgy mint mérnöki, fizikusi, matematikusi, orvosi, stb. szükséges.


Egy silány, bölcsészképzésnek nevezett tótumfaktum nem tud akkora többletet

nyújtani, hogy a hallgatók átfogó képet kapjanak a felvetődő problémákról

,így nyílvánvalóan a te

primitív, és laikus irományod is ennek folyományaként került napvilágra.



"Egyébként meg nem egészen a kérdésemre válaszoltál, csak kioktatás volt ez a részedről."


Fogd fel pozitív kritikának. A helyes útra való téréshez szükségeltetik

a bírálat. De hát sajnos egy közönséges bölcsészkaron még erre nem kerül sor.

Persze ez nem véletlen, ott el lehet bulizni az egész félévet, úgyis ötös lesz

a vizsga. De a jövőre is gondolni kell. Időhúzásnak, és az állami pénz

feléléséhez tökéletes, vagy arra hogy a

mekiben pultos legyél majd.



Akik tisztességes szakra járnak és becsületesen tanulnak, dolgoznak akár egyetem

mellett, azok bizonyára mindezt látják, amit leírtam.


És bízom abban is, hogy lesz mérnök, fizikus, vagy matematikus, akár hallgató akik

erre az oldalra térnek, és igazolják az általam leírtak helyességét.

2018. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben, tiszteletben tartom a véleményed, mert így illik. De nem érdemled meg, mivel ócsárolod az egész bölcsészkart! Te magad vagy tiszteletlen ezáltal, nem is kellene, hogy tiszteletben tartsam a véleményed, de megteszem, mert nem süllyedek le oda, hogy ócsároljak bármit.


Szerintem a szűklátókörűség egyáltalán nem szaktól függ. Nem is ismersz, a kérdés miatt pedig látni vélsz egy általam kialakított "világképet", ami nem valós. Én sem vagyok tökéletes, ahogy senki, de azt hiszem minden vagyok, csak szűklátókörű nem! És erre részben az egyetem tanított!

2018. ápr. 30. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:

"De nem érdemled meg, mivel ócsárolod az egész bölcsészkart!"


Ismét csak azt tudom mondani, hogy a leírtak inkább a valóságot, minthogy a személyes hozzáállásom tükrözi.


Ezenkívűl azt is mondhatom, ne vegyél magadra semmit, mert nem feltétlen a te hibád az általam leírtak, hanem az egész oktatási rendszeré.

Sajnos az is, hogy ezt csak meglehetősen kevés ember bírja átlátni.


"Szerintem a szűklátókörűség egyáltalán nem szaktól függ"


Ezzel nem feltétlen értek egyet. Statisztikai alapon, a nagy többségre igaz.

Konkrétabban: Sokak be is vallják, hogy bullshit szakokra pusztán időhúzásként jelentkeznek.


Az ilyen gondolkodást még a józan paraszti ember is elitéli.


Namármost szerintem minden alapvető nézeteltérésnek ez a melegágya. Könnyen látható ugyanis, aki tisztességes szakra jár, pontosan tudja, milyen sok munkát kell befektetni, mennyit kell éjszakázni egy-egy beadandó házi feladatnál, mennyi sok szivatás van egy nívósabb felsőoktatási intézménynél.


Ezekhez a becsületes és tisztességes mérnök-, fizikus-, matematikus-, informatikus-, orvosi-, stb. hallgatókhoz

hozzá sem hasonlíthatóak azok a naplopók, akik időhúzás céljából jelentkeznek fals szakokra.


Persze azt mindenkor le kell fixálni, hogy kivétel akad mindenhol. Ezért is minden tiszteletem annak, aki valóban elhivatottságból és céltudatosság okán jelentkezik akár bölcsész képzésre.


Szomorúságosként tartható viszont számon azon tény, hogy a jelentkezők tetemes részére az említett elhivatottság nem teljesül.


Ha mérnökire jelentkezik valaki elhivatottság nélkül, azt el lehet nézni, mert ha az első két hét után nem iratkozik ki önmagától, akkor a félév végén amúgy is ki lesz dobva.

Ez nem fáj senkinek, mert érvényesül az igazság.


Ha viszont bölcsészképzésre jelentkezik valaki elhivatottság nélkül, akkor nagy eséllyel el is végzi az alacsony szinvonal miatt.


Ez viszont értelmes embernek fáj, mert lerontja a diploma értékét már önmagában az, hogy egy csomó idióta megkaphatja, de pl. egy orvosin nem osztogatják csak úgy.


És a döbbenetes az, hogy úgy kapják meg a semmire a használhatatlan diplomát, hogy a becsületes adófizető emberek pénzét pocsékolják el olyan hasznavehetetlen dologra, ami mögött nem lesz értékteremtés.



Mellesleg bölcsészként azt neked is látnod kell, hogy a diplomád kevesebbet ér akkor, ha azzal sokan mások is rendelkeznek, ám elhivatottság és szaktudás nincs mögötte.


Nem is értem egyébként, hogy a bölcsészek között hogy nem alakult ki idáig egyfajta felkelés vagy valami.


Egymás konkurenciái vagytok, tudjátok egymásról, hogy a másik mennyire rosszabb képességű és esetleg jobb állást kap meg.


Most két lehetőség van szerintem: 1, vagy tudjátok hogy mindannyian nagy sz(a)rban vagytok és megfértek valahogy egymás mellett, 2, vagy mindannyian semmit nem tudtok.



Azt persze ismét kiemelném, hogy a kivételekre, akik elhivatottak, ezek az általános megállapítások nem a leírt formában igazak.


Minden tiszteletem annak, aki elhivatottságból jelentkezik bölcsészképzésre.

2018. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt nem állítom, hogy nincs aki csak szórakozásra használja, de ezek előfordulnak más karokon is. Azért a bölcsészkaron is ki lehet hullani....


Egyébként én személy szerint elhivatottságból jöttem ide és úgy is végzem.

2018. ápr. 30. 18:13
 9/10 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint egyébként aki úgy kap diplomát, hogy nem igazán elhivatott (ha eljut odáig), az nem olyan területen akar dolgozni úgysem, mivel csak a papír kell neki. Ebből viszont az következik, hogy nem jelent konkurenciát munkaerőpiacon.

Amit még hozzátennék: szerintem egyetemfüggő is, hogy mennyire könnyű elvégezni és hogy mennyire elhivatott emberek vannak ott.

2018. ápr. 30. 18:19
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azt nem állítom, hogy nincs aki csak szórakozásra használja, de ezek előfordulnak más karokon is. Azért a bölcsészkaron is ki lehet hullani.... "


Hát állítani nem is kell, egyébként is sajnos lehet látni, hogy a jelentkezők nagy része csak időhúzásként csinálja.


Másrészt a bölcsészkarokon nem hullik ki a jelentkezők 70%-a, mint pl. egy mérnökin. Legfeljebb tizedrésze lehet ennek az aránynak, de ahhoz is nagyon butának kell lenni.


"szerintem egyetemfüggő is, hogy mennyire könnyű elvégezni és hogy mennyire elhivatott emberek vannak ott."


Ez részben igaz, de első körben szerintem megállapítható, hogy a bölcsészképzéseknél az esetek túlnyomó, átlagos többségében nem jelent tekintélyesebb erőpróbát a megmérettetés, pl. egy orvosi képzéshez képest.

2018. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!