Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi diagnosztikai analitiku...

Orvosi diagnosztikai analitikus (BSc) diplomával el tudok helyezkedni az orvosi egyetem valamelyik intézetében és kutatóként, valamint akár tanárként is dolgozhatok ott, vagy ahhoz már MSc és PhD fokozatot is kell szereznem?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 30. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
BSc diplomával szinte kizárt, hogy egyetemen bármilyen pozíciót betölts. MSc-vel is max. tanszéki mérnöknek vesznek fel, tarthatsz gyakorlatokat de kb ennyi.
2018. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ahhoz, hogy bármilyen kutatócsapatba felvegyenek BSc-vel, azért jó nagy szerencse kell.


Eleve a kutatócsoportokba nagyrészt úgy kerülnek az emberek, hogy ingyen, szakdolgozat/TDK/szakmai gyakorlat témát csinálsz... látják, hogy szorgalmas vagy, így a grant személyi keretéből csinálnak egy pozíciót. BSc-vel én max egy labor asszisztensi állást tudok elképzelni. 140 nettó alatt. Persze közben forszíroznak, hogy csinálj MSc-t és PhD-t, mert az éri meg legjobban a labornak, ha nem kell fizetni.

Én már 4 kcsoportban dolgoztam, mire eljutottam a PhD-ig, és nem nagyon tudok mondani olyat, akit egyből csak úgy felvettek valami állásra.

Kivétel a labor asszisztens, állatgondozó stb... aztán persze be lehet épülni, de ahhoz, hogy beleírjanak a cikkekbe, komolyan kell teljesíteni. Szerintem PhD nélkül csak nagyon korlátozott lehetőségek vannak a (részben) saját kutatási témát illetően.


A Doktor Bubó fb oldalon keresgélj. Hátha van pár állásajánlat.


Tanításban nem vagyok biztos, de szerintem MSc-vel sem lehet tanítani. PhD-vel kell tanítani, gyakorlatvezetés az is. Utána pedig ha maradsz akadémiai életben, akkor lehetsz tanár. Amúgy max óraadó.

2018. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert néztem az orvosi egyetem több intézetében is, hogy dolgoznak ott laboratóriumi analitikusként emberek, csak abban nem voltam biztos, hogy taníthatnak is.
2018. ápr. 30. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Még egy fontos dolog, azért kell BSc MSc alatt nyomni a szakdolgozat/TDK stb kutatási témákat, mert a laborok és cégek is sokkal olcsóbban tudnak alkalmazni diákként, mondjuk alkalmi munkavállalóként részmunkaidőben, egyetem mellett.


Ha kilépsz BSc után, akkor már nem vagy diák, és egy nettó 120e-es pozíció lényegesen többe kerül bruttóban egy kutatócsoport büdzséjéből. Míg a diák után alig kell adózni, és jobb helyeken fizetnek neki havi 70-100-at, ha egyáltalán fizetnek... Ezért nem szeretnek csak úgy felvenni senkit.

2018. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
MSc-vel lehet gyakorlatokat/laborokat tartani. Nálunk is tanítottak így tanszéki mérnök pozícióban.
2018. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Naja, de a főállás kizárt, és ebből nem lehet nagyon megélni, max kiegészítésként.


Illetve elég erősen benne kell lenni a professzorok gardedámjában, vagy nagyon jónak kell lenni, hogy rádbízzanak több gyakorlatot. Eleve ha a PhD-st be lehet fogni a tanítási kredittel, akkor azt fogják... még ha 10x szarabb órát is tart.

2018. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a kérdéshez még annyit... hogy kutatásban úgy lehet elhelyezkedni, ha nyomulsz. Keress témákat az egyetemen, TDK, szakdolgozat, akár PhD is, teljesen mindegy, csak legyen hozzá egy email cím. Keress laborokat is lehetőleg olyan témában ami érdekel is, és nem csak egy droid "meló" amit motiválatlanul elvégzel minimálbérért.

Kérdezz rá a lehetőségekre, a PI-oknál (principal investigator = laborvezető), akár külföldön is. Ausztriában is jó lehetőségek vannak már.

Ahány labor, annyi követelmény. Beszélni kell sok emberrel és kapcsolatokat építeni. Máshogy nem megy...

2018. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vegyész (alanitikus, MSc) vagyok. Már 7 éve dolgozom is a szakmában.

Tavaly neten találtam egy álláshirdetést az egyetemen. Jelentkeztem is rá, behívtak beszélgetni. Kutatásban kellett volna részt venni. Ez tetszett is volna. Csakhogy közben gyakorlatokat kellett volna tartani és órákat adni német nyelven. Németből van egy középfokú nyelvvizsgám, igaz hogy évek óta nem használtam aktívan a nyelvet, de valahogy rágyúrtam volna ezt még megoldottam volna. Csakhogy a normál munkán felül, el kellett volna végeznem egy PhD-t. Ehhez kellett volna még egy nyelvvizsga. Mindezt havi bruttó 160-170-ért...

Ha elmegyek valahova bolti dolgozónak, árufeltöltőnek, ennél többet megkeresek havonta. Ezért nem voltam túl lelkes. Sokat gondolkoztam rajta, hogy mi legyen, mert felvettek volna, de végülis a feltételek miatt én mondtam vissza. Azóta is látom, hogy időnként fent van az állás. Úgy látszik másnak sem túl vonzó így.

Ezt csak azért írtam le, mert ha BSc-vel fel is vesznek, arra számíts, hogy MSc-zned és PhD-znad is kell mellette. Rengeteg idő, meló, energia, gyakorlatilag majdnem minimálbérért. Nagyon elhivatottnak kell lenned ahhoz, hogy ilyen feltételekkel csináld.

2018. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kb ilyen jövőképet vázolnék én is.

Kutatásban és akadémiában szinte éhbérért kell dolgozni. Elvégzed az MSc-t, és utána 140 nettóval kell szenvedned PhD-n 4-5 évig.


Iparba menj inkább dolgozni, vagy ha tényleg elhivatott vagy. Csak így "kutatni" nem érdemes, ha nem az a téma az amiért hajlandó vagy éjjel dolgozni, hétvégén bejárni, havi 200 órát melózni...

Ez is úgy éri meg max, ha sikerül egy cégnél is dolgoznod PhD mellett. Úgy talán lehet annyit keresni, hogy tudj félretenni is kicsit. 160 bruttót csak felélni lehet kb..

2018. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!