Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek pilóta az USA-ban?

Hogyan lehetek pilóta az USA-ban?

Figyelt kérdés
gyerek kori álmom, hogy pilóta legyek, de legalábbis másodpilóta. de az sem mindegy, hogy hol szeretnék pilóta enni, az USA-ban, mik a feltételek? kell-e ehhez állampolgárság, (nyelvtudás megvan) mik az egészségügyi feltételek, hol lehet jelentkezni a képzésre (ha állampolgárság nem kell) menyi idő, és meny a képzés/vizsga ára? válaszokat előre is köszönöm.

2018. máj. 7. 10:25
 1/6 anonim válasza:

Szia!


Először itt Európában gyűjts pár ezer repült órát, akkor oda is könnyebben bejutsz! Ott magasabbak a feltételek, mint itt.

2018. máj. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az előző választ, csak azért pont ott mert imádom a kultúráját az us-nak meg a városait és a repülés is érdekel igy ez a kettő találkozik.

miben magasabbak mint Európában? akkor gondolom nem kell állampolgárnak lennem ott, de állampolgársági hiányéban ha jól tudom zöld kártyát stb. csak 5 évre szól, ilyen esetben állampolgár kell, hogy legyek ott, vagy meghosszabítják a kártyát? van az us airlines-nak saját pilóta képzése? mármint a type raitingen kívül?!

választ(okat) köszönöm.

2018. máj. 17. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Először azon gondolkozz hogy honnan szerzel 14 millát, aztán jöhet szó ki költözésről... Ezek szerint annyira tudod hogy nem vagy tisztába semmivel. Jolvan, igy kell ezt
2018. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző kommentelőhöz:

1. Honnan gondolod, hogy mennyi pénze van a kérdezőnek?

2.Miért kéne ezzel tisztában lennie? Azért írt ki kérdést, hogy érdeklődjön, információt gyűjtsön ezzel, repüléssel kapcsolatban.


A kérdezőhöz:

Sajnos a kérdésed amcsi részéről nem igazán tudok információval szolgálni, viszont én is azt tudom javasolni, hogy itthon kezd el a karriered, nem tudom mennyi idős vagy, de tudom ajánlani a Nyíregyházi egyetemen lévő pilóta képző szakot, 3,5 év alatt elvégzed, igaz 16 millió forint a 7 félév, viszont felvehetsz rá diákhitelt, végén pedig ajánl a WizzAir egy állást, elmész a WizzAirhez, vagy ha akarsz kiköltözöl külföldre és megpróbálkozol más társaságoknál, de most maradjunk a Wizznél, ott dolgozol pár évet, visszafizeted a hitelt, a type ratinget levonják a fizetésedből, pár évet gyűjtögetsz pénzt és ezután meglévő tapasztalatoddal és pénzeddel kiköltözhetsz amcsiba.

2018. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért kéne tisztába lennie mert ha gyerekkori álma akkor utána nézett. Es valojaban nekem senki nem mondta meg ezekre a kerdesekre a valaszt mégis megtudtam. Honnan? Onnan hogy utana nézek, videókat nézek stb. Meg ha a nyelvtudas megvan mert gondolom annyira pörfekt angol akkor idősebb es hát ezt hogy kikoltozol Amerikaba es ott majd megcsinalom ezt csak azok mondják akik "jajj láttam egy repülőt, tök menő volt a pilóta hogy azt vezette" es igy lesznek az álmodozok. Tehát akik nincsenek tisztaba a kovetelmenyekkel, elvarasokkal. De gondolom mára mar a kérdező a "gyerekkori" álmot feladata
2018. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Gondolom már későn válaszolok, de mindegy. Az USA-ban nem jobb a hivatásos repülés, mint az EU-ban. Mostmár, hogy Covid után vagyunk, ott sokkal könnyebben lehet munkát találni, de még az EU-ban az F/O-hez a minimum óra 300, ott 1500. Egyébként meg az EU-ban jobban élnek a pilóták az átlaghoz képest.
2022. jún. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!