Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogy szoktato...

Egyetemisták, ti hogy szoktatok könnyen tanulni? És hogy bírtok ki egy húzósabb időszakot?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem az egyetemistákat mert a gimnázium azért másabb szerintem.

Én nem vagyok egy lusta fajta de úgy érzem most kellene valami tanács.

Az a helyzet hogy sok szeminárium meg zh szokott lenni, hétről hétre tanulok, igyekszem de csak amit nagyon muszáj mert különben még ennyit se tudnék pihenni.

Ez a hét viszont elég durva, nem nyafogni akarok de érdekelne ki hogy könnyíti meg a tanulást és hogy bírja.

Általában eleve a fél napokat elveszik az órák, azokra bemegyek és a nap többi részében folyton tanulok a héten mert jövő héten sok a zh....

Például hétfőn délelőtt órán voltam aztán délután 14től este 21ig tanultam, de nem úgy hogy mondjuk volt egy óra szünet közbe hanem max pár perces szünetek.

Kedden, szerdán fél napokat elvettek az órák és a nap másik fele szintén tanulással telt.

Attól félek hogy ha nem készülök rá ennyit akkor egyszerűen nem leszek kész mindennel....


A kettessel nem elégszem meg mert bizonyos tantárgyakból így is nehezen kaparok majd össze valamit szóval legalább ami jobban megy, arra szeretnék ráhajtani..


Úgy érzem már magam mint egy robot de muszáj lenne kibírnom legalább a jövő hétig.

Akkor se lesz jobb de akkor legalább fokozatosan kevesebb lesz.

Az meg főleg elszomorít amikor látom hogy csoporttársaimnak van akinek fele annyit kell tanulni mint nekem és azt látom hogy nekem egy szabad délutánom nincs....


2018. máj. 10. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Óráid voltak, aztán 2-től tanultál 9-ig. Hát... ez elég laza program, már ha engem kérdezel. Nem látok benne túl sok kivetnivalót. Éjfélig még buli is mehet.


Sokszor reggel hajnali 4-től másnap hajnali órákig tanulok, pár perces pihikkel. Most akkor sajnáljalak?


Aki egyetemre megy, ezt vállalja. A "leggyengébb" egyetem is brutál nehéz, ha az embernek vannak elvárásai magával szemben és céljai. Persze végiglehet bukdácsolni is, csalni, tengni-lengni, csak azzal aztán majd lehet nem viszi túl sokra az emberke a későbbiekben, amikor álmai munkáját és fizetését keresi a piacon.

2018. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En is ismerek olyat, aki zh/vizsga elotti nap tanul csak. En meg minden nap suli utan ejfelig, zh es vizsga elotti napokban pedig egesz nap. Sajnos az egyetem a tanulasrol is szol, nyilvan.

Tarts ki, aztan jon a nyar es szeptemberig nem kell tanulnod. Tarts hosszabb szuneteket is par orankent, kulonben nem csoda ha nagyon kimerulsz.

2018. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy én totál nem csak tengek-lengek. Van akinek még annyit se kell tanulni, mint nekem mert még könnyebb órái vannak. Meg amúgy vannak versenyeredményeim is meg más szóval vannak elvárásaim magamhoz. Nem rinyálni akartam.

És amúgy nem szoktam pár órás szüneteket tartani... ezért írtam hogy pár perces szüneteim voltak.... mert ha órákat pihennék meg fél órákat akkor belenyúlna az éjszakába viszont azt már tapasztaltam, hogy nem bírom mert elalszok... és amúgy sem akarom ennyire elnyújtani.

2018. máj. 10. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen szakra jársz?

Nem lehet, hogy a tanulási módszereddel van a probléma?

Orvosit végeztem summa cum laude eredménnyel, de ennyit a vizsgaidőszakon kívül soha nem tanultam, mint amennyit te írsz. Vizsgaidőszakban is kb. 8-tól este 6-7-ig, de normális szüneteke tartottam, nem pár perceseket...

Mikor ilyen kérdéseket olvasok, komolyan elgondolkodom rajta, hogy ilyen iszonyat nagy zseni vagyok, vagy csak más nem tud hatékonyan tanulni?

2018. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, nem vagy zseni.
2018. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!