Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iskola tönkretesz! Mit tegyek?

Az iskola tönkretesz! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A suliban sokan, köztük a tanárok is elítélnek azért, mert matematikából bukás szélén állok. Mint tudjuk, a reál tantárgyak nyelve a matematika. De én nem vagyok jó belőlük! Egyikből sem. Depressziós vagyok már hosszú idő óta, mert semmirekellőnek érzem magam azért, mert minden olyanból, amihez nem értek, számonkérnek, és minden olyat, amihez értek, nem értékelik. A suliban nem vagyok egy szín ötös tanuló, mert nehezemre esik olyan dolgokat megtanulnom, amik nagyon nem nekem kellenek. Én zongorázom, hallás után játszom le darabokat, amelyek megtetszenek. Verseket írok, kisfilmeket csinálok, de ezeket nem értékel senki, sőt, elitélik, mert nem ez a tananyag és ez nem érdekel senkit. Úgy érzem, teljesen megfosztanak a képességeimtől, és hitetlenné tesznek, mert nem tudok kiszámolni egy sz*ros egyenletet a példa kedvéért. Úgy érzem, megfosztanak saját magamtól.

2018. máj. 21. 19:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A vicc az, hogy a mateknak, ha akarod bármihez köze van.

A zenéhez különösebb erőltetés nélkül is.

A zenei hangok és harmóniák, az amit az ember valamiért különlegesnek érez, nem légből kapott önkényes agymenések. Fizikai alapjuk van. A hanghullámok tulajdonságait a fizika szépen le tudja írni a matematika segítségével.


Szerintem a középiskolai oktatásból a reál tárgyaknál a legnagyobb probléma a szárazság. Az nem mutatják meg minek mi a hétköznapi gyakorlati jelentősége, alkalmazhatósága.

Jó materk és fizikatanár a hétköznapi élet példáival a megélt valósághoz köti azt amit tanít. Szerintem az érdekes mindenkinek.


A harmonikus rezgések, melyek közvetlenül kapcsolódnak a zenei hanghoz is, matematikai leírásukban nagyon nagy részét érintik a középiskolai mateknak. Néz utána saját érdeklődési körödből kiindulva, hogy beszél arról a matek.

Szerintem a verseléshez is lehet matekot kapcsolni.

Nem arról van szó, hogy képletekkel valami merev embertelen zenét hozol létre, hanem arról, hogy felfedezed az ember számára kellemes, ösztönös dolgok melyek valahol a természetből fakadnak megfogalmazhatóak matematikailag is. Azért mert a matematika is a természetből ered. Nem absztrakt emberi kreálmány.

2018. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!