Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak fizika vizsgára?

Hogyan tanuljak fizika vizsgára?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hiába tudom már az összes példát ami a könyvben van, meg az egész elméleti részt. Olyan feladatokat ad meg amit lehetetlen megoldani és idő sincsen rá. 1 feladaton kéne 1 órát gondolkodnom, mire rájövök, hogy kell megcsinálni. Itthon ugyanazokat a feladatokat amik vizsgán vannak nyugodt körülmények között, idő limit nélkül meg tudom oldani. De ott ez abszólút lehetetlen. Teljesen más jellegűeket ad, mint amiket pl gyakorlok itthon. Akkor, hogy készüljek rá, hogy a feladatokat ott meg tudjam oldani? Infosként ezen az egy tárgyon múlik a diplomám és ez szörnyen elkeserítő, hogy rengeteg tanulok rá, de mégsem tudom megoldani ott a feladatokat, hogy legalább 50 pontot elérjek. Meg igazából azt sem értem miért ez a nagy szivatás egy olyanból ami sohasem fog kelleni. :(.
2018. máj. 22. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bár ahogy mondják, ahány ház annyi szokás, de azért leírom hogy én hogy értem el azt hogy sosem tudtak megszívatni fizikából és az azzal rokon tárgyak (mechanika, hő-és áramlástan, villamosságtan, stb.) egyikéből sem. Nekem a tanár hiába szokott beszélni hogyan tanuljak, mindig a saját fejem szerint tanultam. (Kivéve ha brilliánsnak tartottam a módszerét). Például fizika esetében ágyon kényelmesen hanyatt fekve és mély nyugalomba merülve tanulmányoztam a könyvet. Feladatokat szinte egyet sem oldottam meg otthon, hanem a készre kidolgozottakat tanulmányoztam át. Úgy hogy megértsem és lényeges volt hogy az agy nyugodt állapotában. Hobbim is volt a fizika, tehát iskolán kívül is szívesen kalandoztam ebben a birodalomban. A vizsgákat a szívatós tanárok legnagyobb bánatára legtöbbször jelesre írtam.

Ez a tanulási módszer nagyon hatékony, mert egy angol anyanyelvű tanár is hasonlóan tanított angolt. "Pen down", ez volt a jelmondata amivel azt fejezte ki hogy ne játszunk a tollal és semmivel, hanem kényelmesen ellazulva üljünk és figyeljük őt. A 15 fős osztályából 7-nek sikerült a középfokú, a "szado-mazo" módszerrel tanító tanárok osztályaiból meg egynek sem, sőt meg sem közelítették a minimális pontszámot. Ezt az idézőjelbe tett módszert valószínű nem kell bemutatni, egyszerre figyelj, közben oldj meg egy piramis méretű feladatkupcot, közben szótárazz, szenvedj, tán még izzadj is, stb.

Vagyis sok múlik azon (fizikából is) hogy a tanár milyen hozzáállást és tanulási módszert sugalmaz. Nekem az "alfába merülős" módszer mindent visz, nem csak a tanulás de az élet minden terén.


"A legnagyobb történések nem életünk leghangosabb, hanem annak legcsöndesebb órái."

(Friedrich Nietzsche)

2018. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy vannak kidolgozott példák és értem is mit miért csinál, ráadásul én is megtudom azokat csinálni. Valamit másféleképpen is, mert ami le van írva az pl túl van bonyolítva. De egyszerűen olyan feladatokat ad a vizsgán, hogy nem tudom megoldani őket. Sokszor azt sem tudom, hogy kezdjek bele. Már vagy 7.ére veszem fel ezt a tárgyat és csak ez az egy hiányzik, ráadásul nincs is szükségem rá a munkámhoz és nem is lesz sohasem. Nem értem minek az ilyen szopatás és ilyen nehézzé tenni. Igazából az egész fizikát megutáltatták itt velem, tehát ha még sikerülni is most, soha az életembe elő nem venném, de ha elő is kéne akkor is utána tudok nézni a dolgoknak és segítséget is kérni, ezt vizsgán pl nem lehet. Amúgy meg a gyakorlatokon semmit sem tanít. Felírja a feladokat a példatárból aminek a megoldásai is levannak írva. Ugyanazt írja fel ami le van írva, de nem fűz hozzá semmit. Tehát igazából még órára bejárni is felesleges, hiszen ezt otthon is eltudom olvasni. Úgy kezeli az egész tárgyat, mintha mindenki gépész mérnök vagy fizikus lenne. A gépészmérnököknek persze könnyebb. Hiszen nekik külön-külön szedve is vannak ilyen tárgyai és aki olyanra megy az jobban érti. De akkor ilyen erővel a gépészmérnököknek rakjunk már be egy java programozást, had szopassuk őket ezzel, nem hinném, hogy bármelyik is átmenne anélkül, hogy előtte foglalkozott volna vele.
2018. máj. 22. 13:05
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért ez lelkileg megviselő, hogy azért fogom bukni az egész diplomámat amikor már mindenen túl vagyok, egy olyan tárgyért ami igazából nem kell. Többet tanultam erre, mint az egész egyetem alatt összesen és mégsem megy. Ezt a félévet is csak erre szántam. Hónapokat tanultam napi szinten több órát, a könyvet már fejből elmondom neki. De így is lehetetlen szint számomra. Elszomorító az oktatás
2018. máj. 22. 13:08
 4/15 anonim ***** válasza:

Ki is felejtettem hogy az nagy baj ha a tanár nem csak nem tanít, hanem még szándékosan szívatja is a hallgatókat. Más szakokon is szokott lenni szívatás, gépészmérnököknek például az ábrázoló geometria, legalábbis sok évtizede mikor én tanultam. Mára bővülhetett vagy változhatott a szívatás tárgya, de akkor is bosszant ma is hogy nem arra éleződött/éleződik ki az oktatás hogy az életben sikeresek legyünk.

Amúgy a feladatgyűjteményből a táblára felmásolni a feladatokat, arra felesleges tanár, olcsóbban is képes rá például a takarítónő vagy a portás. További meglepő hogy naponta elhangzik a TV-ben hogy arra megy ki a játék hogy mindenki dolgozhasson. Márpedig a kérdésben szereplő probléma meg azt igazolja hogy arra megy ki a játék hogy minél kevesebb diplomás legyen, aki meg mégis az lesz az égjen ki a felesleges tárgyak miatt és utálja meg a tanult szakmáját úgy hogy el se helyezkedjen benne. Vagyis rátapintottunk a lényegre, nem a fizika a probléma hanem az idióta tanárok és oktatási módszer. Szívatni akarják az embereket nem pedig képezni. Én is ezt tapasztaltam, bár jó tanuló voltam de akkor is nagyon bosszant ez a tény még ma is.

2018. máj. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát igen. Egyet értek veled. De hát így is elég sok mindent megtanultam magamtól. És tényleg itthon ha nyugodtan neki ülök a nehezebb feladatokat is megoldom vagy ha elakadok segítséget tudok kérni és utána már megértem. De hiába oldok meg itthon számtalan példát, vizsgán egyszerűen olyan jellegű, hogy semmi sem jut eszembe és nem tudom megoldani. Csak annyi pontot tudok elérni, hogy az elméleti kérdésekre jó választ adok, de az minimális százaléka az egésznek, tehát azzal nem érem el a kettes szintet. Pedig az elméleti anyaghoz is betéve kell tudni az összes jegyzetét, mert szó szerint kell minden leírni és abból is bármit kérdezhet, de ez is csak ilyen 10 pont max. Szóval szánalmas egész. Nem tudom hogy legyen túl rajza.
2018. máj. 22. 13:35
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül, akkor másik egyetemre átmenni nem opció?
2018. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Már csak ez az egy tárgyam van sajnos. Most jelentkezni más egyetemre. Lehet felsem vennének. És nem biztos, hogy minden tárgyat beszámítanak, meg alapból nem számítanak be mindent, csak egy bizonyos mennyiséget, hogyha a tananyag is megegyezik. Szóval ez az opció nem tud sajnos játszani. Gondoltam rá, de nem biztos, hogy össze jönne. Csak tényleg az bosszant, hogy halál felesleges tárgy számomra.
2018. máj. 22. 18:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Hello. Egy példa feladatot tudnál küldeni? Könnyebb lenne eldönteni mennyire szivat. Kerhetsz speciális féltelek mellett vizsgát.
2018. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jah. Kérhetnék, hogy más javítsa ki a vizsgát, de ha ezt kérem ugyanúgy olyan feladatokat ad, hogy hiába javítja más nem fog tudni pontot adni...
2018. máj. 24. 20:45
 10/15 A kérdező kommentje:
De amúgy volt olyan, hogy jó volt az eredmény, de áthúzta a feladatot, mert a " számolásokba " a jelölésekkel és a stb-ben hibákat talált és neki az nem volt egyértelmű. Tehát nem úgy lett megcsinálva ahogy Ő csinálta volna meg, de ebbe se lehet belekötni, hiszen úgy is kitud találni valamit amibe beleköt, hiszen ő "Fizikus". Meg, hogy is vitatkozhatnék vele, nem vagyok olyan szinten a tantárgyból, hogy vitába tudjak szállni.
2018. máj. 24. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!