Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak fizika vizsgára?

Hogyan tanuljak fizika vizsgára?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hiába tudom már az összes példát ami a könyvben van, meg az egész elméleti részt. Olyan feladatokat ad meg amit lehetetlen megoldani és idő sincsen rá. 1 feladaton kéne 1 órát gondolkodnom, mire rájövök, hogy kell megcsinálni. Itthon ugyanazokat a feladatokat amik vizsgán vannak nyugodt körülmények között, idő limit nélkül meg tudom oldani. De ott ez abszólút lehetetlen. Teljesen más jellegűeket ad, mint amiket pl gyakorlok itthon. Akkor, hogy készüljek rá, hogy a feladatokat ott meg tudjam oldani? Infosként ezen az egy tárgyon múlik a diplomám és ez szörnyen elkeserítő, hogy rengeteg tanulok rá, de mégsem tudom megoldani ott a feladatokat, hogy legalább 50 pontot elérjek. Meg igazából azt sem értem miért ez a nagy szivatás egy olyanból ami sohasem fog kelleni. :(.
2018. máj. 22. 12:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ki van adva neki, hogy ezen a tantárgyon szórja a diákokat, Na de az államvizsga előtt? Még itt lehetek 5 évig.. azalatt talán sikerül egyszer...Nagyszerű ez az egyetem.
2018. máj. 24. 20:48
 12/15 anonim ***** válasza:

Egy két feladat sincs meg?


Nálunk ha harmadjára nem sikerült egy tárgy kirúgtak az egyetemről. Az segíthet hogy mással együtt vizsgáziol bizottság előtt. Vagy kikerhetik a korábbi vizsgázók feladatait is. De ha nem küldesz példákat nem lehet eldönteni mennyire gáz a tanár.

2018. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én még hamarabb kezdtem az egyetemet. Akárhányszor felvehetem a tárgyat és akárhányszor vizsgázhatok. Csak annyi hogy egy félévben 3x lehet ugyebár. Meg a 10 évet ne lépjen túl. :D De azt nem fogom...
2018. máj. 24. 21:15
 14/15 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes, hogy 3. ára nincs meg a tárgy akkor kirúgnak. Mivel csak akkor kérhetsz független bizottságot, ha 3x nem sikerült.
2018. máj. 24. 21:16
 15/15 A kérdező kommentje:
Végül sikerült jobb jegyre, de rengeteg energiát emesztett fel. Remélem ezek után használni fogom vhol:)
2018. jún. 5. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!