Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták/Volt Egyetemisták...

Egyetemisták/Volt Egyetemisták! Egyetemre mennyi pénzt kell költenie annak, akit felvesznek államira?

Figyelt kérdés
Gondolom akkor sincs ingyen. Könyvekért, vagy bármi ilyesmiért kell fizetni,nem? Egy közelítőértéket tudnátok mondani? Lehet ezzel idiótának állítom be most magam, de tényleg foglalkoztat. Meg hogy mit takar az, hogy a diploma pénzbe kerűl? Köszönöm előre is.. Túl sok egymásnak ellentmondó információt kaptam.

2015. júl. 13. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Kell, tankönyvekre és fénymásolásra rengeteget, valamint van beiratkozási díj, pótvizsgadíj, stb. Nekünk még a diploma kiállításáért is fizetni kellett, nem is keveset.

És rengeteg füzet, papír- írószer kell. Ha mérnöki vagy orvosi, képzőművészeti oktatásra mész, akkor egyéb drága eszközök is kellenek.

2015. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
allami oszotondijasra jarok, szeptemberben leszek 2.-os, es meg egy fillert se kellett koltenem semmire. konyvek nalunk nincsenek, minden pdf alapu mar. ha meg szeretned konyben megkapni, a konyvtarbol kiveheted ingyen.
2015. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
#2 vagyok: ja igen, volt par kisebb adminisztracios dij az elejen (3-4 ezer forint), de azota semmi..
2015. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

2: Akkor internetelőfizetésre és laptopra kell költened, valamint áramra.

Ugyanott vagy pénzben.

2015. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én anglisztika szakra tervezek menni. Anyukám viszont már parázik a költségek miatt.
2015. júl. 13. 21:48
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Az bölcsész szak?

Ráadásul az csak egy fél szaknyi elfoglaltság, ugye? Heti pár óra.

Szerintem kérdezd meg az ottani diákokat, tanulmányi osztályt, stb.

Az adott városban laksz, bejárós leszel?

2015. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

kedves #4-es, akkor ennyi erovel beleszamolhatjuk a pogacsat, amit ebedre eszem, es a vizet, meg a torlokendo arat amivel heti egyszer tisztara torlom a laptopomat.

azert vannak alapveto koltsegek, amik mindig ott lesznek, ha allami osztondijasra mesz, ha nem es gondolom nem ezekre volt kivancsi.

2015. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Debrecenben lakok, bejárós leszek, igen.
2015. júl. 13. 22:16
 9/13 A kérdező kommentje:
Bölcsésszak,igen. Köszönöm a válaszokat továbbra is. Kb. 10.000-et terveztem fére tenni eddig.
2015. júl. 13. 22:17
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

7: Azért az nekem nem állandó költség, hogy külön laptopot és külön netet kell fizetni, mindig új akksit venni bele, mert az egyetemen kell használni. Ha nem kéne az egyetemre, akkor nem vennénk, ez nyilvánvaló.

Én mindezek nélkül csináltam végig az egyetemet, soha nem is volt sajét számítógépem és netelőfizetésem, mert amennyire szükség volt számítógépre, azt mind az egyetem biztosította ingyen. Ezek szerint ez ma már nem így van.

2015. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!