Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fontos az érettségi? Vélemény?

Fontos az érettségi? Vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20/F


Adminisztratíva és számvitel a szakmám, ezt tanulom. 3+2 az iskolám, el csesztem már mind1 mert mehettem volna 4 éves sulira csakhogy nekem jobban megy a német mint az angol. És ha mentem volna 4 éves sulira ugyanerre a szakmára akkor érettségit angolból kellene csinálni. A 3 évet kijártam, van már középiskola végzetségem, papírom. Ez a +2 az érettségi. Most 4. es vagyok, de 5. kellene lennem csak rosszul mennek az éveim. Mindenből négyeseim vannak. Fizikából 4,5,5,5 jegyeim vannak. Most júniustól egész félévi anyagokból fog feleltetni, és ez lehetetlen megtanulni. Csak a fizika a probléma. Túl szigorú, szigorúan osztályoz. Félévben oda adta az ötöst.


Most az a kérdésem, megélek ha középiskola végzetségem van? Németet nem tudom annyira, csak szenvedek itt jó formán. Hova mehetek dolgozni érettségi nélkül? És hova mehetek dolgozni érettségivel? A szakmát nem tudom csinálni, nincs elképzelésem, hogy mit szeretnék csinalni milyen munkát. Pszichés alapon se vagyok jól.



Mi a véleményetek? Köszönöm a válaszokat.


2018. máj. 25. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi ma már alap dolog. Anélkül esélytelen vagy gyakorlatilag az életben. Igaz önmagában azzal is.
2018. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad és tanulj keményen továbbra is. Nem ér semmit az érettségi, DE AKKOR IS KÉRIK szinte mindenhová. Végezd el, közben keress valamit ami érdekel és menj azon a szakon egyetemre. Nem fogod megbánni.
2018. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért kéne mindenből ötösnek lenned? Miért baj, ha nem leszel ötös? Attól még leérettségizhetsz. Csak én nem értem a problémádat? Egyszer azt írod, hogy a német jobban megy, mint az angol, aztán meg azt, hogy a német nem is megy, csak szenvedsz. Most akkor mi van?


Amúgy az érettségi azért fontos, mert középfokú végzettség nélkül ma már nem lehet boldogulni a munka világában. Az egyszerűbb munkákra is ez az elvárás, a legtöbb valamire való szakképzettséghez is ez kell először.

2018. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gyerekek Szlovákiából vagyok az 5 ös az a legrosszabb jegy nálatok fordítva van ez
2018. máj. 25. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4 a jegyek! - ez jó csel volt... Kell az érettségi- nem tudom felétek hogy van, de itt a munkaügyi kp támogatja, hogy munka mellett megszerezzék az érettségit.
2018. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Gyerekek Szlovákiából vagyok az 5 ös az a legrosszabb jegy nálatok fordítva van ez"


Ezt talán leírhattad volna a kérdésedben is. Vagy talán a kisujjunkból kellett volna kis**opni ezt az infót?


Igen, fontos az érettségi. Gondolom nem akarsz egyetemre menni, de így egyetemistaként nekem nagyon nevetségesen hangzik az az indok, hogy lehetetlen megtanulni egy évnyi fizikát. :D Ember, 20 éves vagy. Júniusig még van 6 nap, és akkor még úgy vettem, hogy 1.-ére már tudnod kéne az anyagot. Siránkozás helyett ülj le, és tanulj.

2018. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
Hát egy ilyen kérdés után, hogy felsem tünteted, hogy hova jársz. Ha ezen az oldalon kérdezel nem magyar állampolgárként akkor legalább tüntesd fel, hogy nálatok mik szokás. Gondolom te is a fideszre szavaztál... Bukj meg inkább. :)
2018. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!