Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem megy a matek....

Egyszerűen nem megy a matek. Nem tudom megérteni, pedig próbálom. Meg fogok bukni ha holnap nem írom meg jól a dogát. SoS 😣?

Figyelt kérdés

Ahogy leirtam fent holnap matekból az összes témából dogát írunk (logaritmus, valszámitás, egyenletek, kör, egyenes egyenlete, stb)

Youtuben is néztem csomó tutorialt, sokszor, de nem megy. 1.56 az átlagom, 19 jeggyel. 11.es vagyok

Nemtudom mit csináljak, nem bukhatok meg :( holnap dől el.

Mit csináljak?

17f



2018. máj. 27. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Pedig ezek nem nehezek. Csak le kell ülni és gyakorolni és akkor menni fog.
2018. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akar :/
2018. máj. 27. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Ha most nem megy, akkor már ez holnapig nem is fog.

Szomorú.. persze imádkozhatsz és lehet szerencséd lesz.


Amúgy a mateknak egy titka van... az pedig a gyakorlás.

Nem megy a logaritmus? Addig oldod újra a füzeted példáit, amíg csuklóból vágod ki a feladat megoldását.

Ugyanúgy az összes ilyen feladattal.


Szóval ha csak a szorgalom megvan, az már garantált 3-4-es átlag de még ötös is ha nem olyan kemény helyen vagy.

2018. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nalam az van hogy ranezek egy peldara, legyenaz barmilyen, egybol "uram isten" " ez mi xd"
2018. máj. 27. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam az ilyeneket tanulni, meg a fizikát is. Hogy már vannak kidolgoztt példák. Elkezdem írni egy külön lapra az elejétől a kidolgozást. Leírok mondjuk egy képletet és elgondolkodok miért épp ezt kellett? És így megyek tovább és mindig átgondolom mit miért. Ha végigmentem. Utána megpróbálom úgy megoldani, hogy a kidolgozást nem nézem és ugyanúgy gondolkodok rajta mit miért kell. Majd ezt több példán keresztül is megcsinálom. Utána már egyedül próbálok meg oldani feladatokat, ha nem megy akkor kidolgozását megnézem és rájövök mit rontottam el és folytatom tovább így mindaddig amíg nem tudom.
2018. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Itt a baj. Meg sem próbálod, egyből feladod. Kezdj bele, írd, ami csak eszedbe jut a feladattal kapcsolatban, aztán ezt kezdd gyúrni. Holnapra már nincs esélyed, jobb lett volna, ha úgy szeptemberben, de vagy tíz évvel ezelőtt jelzed, hogy gond van.
2018. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!