Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sok egyetemen van ez így?

Sok egyetemen van ez így?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdés, de még csak most fejezem be az első tanévemet az egyetemen, és az egyik tárgybl nem kaptam javítási lehetőséget. (Én is bukásra álltam, és más tárgyakból akkor is lehet javítót írni, ha valaki csak jobb jegyet szeretne, de nem áll bukásrá.) Ebből a tárgyból a tanár konkrétan kiválsztott pár embert, akinek felajánlotta, hogy javíthatnak, és a többieknek esélyt sem adott, köztük nekem sem. Ez máshol is így megy?
2018. máj. 31. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Valószínüleg nem látta rajtad, hogy akarod.
2018. máj. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk se nem igaz, se nem válasz a kérdésre. :D Még oda is mentem hozzá, hogy megkérdezzem dolgokró.
2018. máj. 31. 00:18
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Normális egyetemen ilyen nincs.
2018. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Bocsi a kérdésért, de biztos egyetemista vagy? Az írásodból az jön le, hogy fogalmad sincs az egyetemi rendszerről. Ott kihirdetett zh. és vizsgaidőpontok vannak valamint beadandók, kiselőadások, amit meg kell csinálni. Mi az, hogy bukásra álltál? Ilyen nincs, vagy egyest kapsz és javító zh-t/vizsgát írhatsz vagy átmész. De biztos csak rosszul fogalmaztál. Bocs, hogy beléd kötök.


Minden hallgatót azonos jogok illetnek meg. Ha ez csorbul és az oktató más feltételeket szab egyeseknél, akkor kell pl. szakvezetőtől, szakképviselőtől stb. segítséget kérni, jogorvoslati kérelmet leadni. Olyan nem lehet, hogy öt ember írhat pót zh-t, a többi nem. Egy javítási lehetőség alanyi jogon jár.


Viszont nem árt ismerni a pontos helyzetet. Olyan lehet, hogy egyestől különböző jegyet nem lehet javítani. Olyan is lehet, hogy akinek nincs meg a kettes (tegyük fel, hogy már a kettest is megajánlják), viszont az aláírást megszerezte vizsgázhat, akinek nincs aláírása annak a következő szemeszterben lesz lehetősége.


Ha leírod a pontos szitut, esetleg segíthetek (vizsgás vagy gyak.jegyes tárgy, hol kaptál pontosan egyest, milyen formában történt a javítás (annál a pár embernél) aláírásnak feltétele stb. Ezeket tárgy leírásánál megtalálod a neptunban.)

2018. máj. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt a szabályzatban olyan, hogy egy gyakorlati órából félévente lehetséges javítani, de senki nem tartotta be.
2018. máj. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan szabályról is hallottam hogy írnak X Zh-t és ha az X zh közül nem sikerül az egyik legyen ez az első vagy az utolsó akkor megbuksz.


De hallottam olyanról is hogy X zh-ból csak a legjobb Y-t veszik figyelembe aminek az átlaga legalább 50%+1 pont kell hogy legyen :)


Ill kieg: Van olyan egyetem ahol ha gyakszik elején nem produkálsz 80-100%-os beugrót akkor nem mehetsz be órára és hiányzásnak írják be. 2 után meg buktál.

2018. máj. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Olyan semmiképpen sem fordulhat elő, hogy bizonyos diákok javíthatnak, míg más diákok nem. Kizárólag akkor lehet ez, ha valamilyen objektív szempontból ezek a diákok különböznek egymástól (pl. van, aki egy bizonyos követelménynek nem felelt meg, amit nem lehet javítani, a többiek viszont annak megfeleltek és ők javíthatnak). Ha igazságtalanság ért, azt jelezd az illetékesek felé! Szólhatsz a HÖK-nek, a tanszékvezetőnek vagy a dékánnak.
2018. máj. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan van, hogy összesen 4 zh-t írunk de csak kettőt lehet javítani/pótolni.
2018. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem csinálhatja meg. Egyenlőség van, ha ez nem érvényesül, akkor be lehet panaszolni. Nincs olyan, hogy az egyik diák javíthat, a másik pedig nem.

Kivizsgálják az esetet.

2018. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak! Ment a zöld pacsi.

Jópofa xD Biztos vagyok-e benne, hogy egyetemre járok? Hát, eléggé. Ja, nem. Bölcsibe xD

2018. máj. 31. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!