Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy emelt szintű érettségi,...

Egy emelt szintű érettségi, hány %-tol számít jónak?

Figyelt kérdés
Én sajnos brutálisan elrontottam..a %ot szégyellem leírni.

2018. jún. 8. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Hivatalosan 47%-tól 4-es, azaz "jó". De egyébként szerintem az a jó, ami neked kell. Ha orvosira akarsz menni akkor egy 80% minimum kéne, de ha elég a 45%, hogy simán bejuss, akkor az is tökéletes.
2018. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy a szabályok szempontjából 47tol jó ,viszont nyilván az elég kevés :/.


Én szerintem 80%nal mondhatjuk azt egy emeltre,hogy jó .Legyen az orvosi vagy bármely más szak.


Várom még a válaszokat.

2018. jún. 8. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
80% jónak mondható,de jobb egyetemekre szerintem inkább a 90%-et kell belőni :)
2018. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyet értek.. :( én is 90et lőttem be ,de még 80 se lett.


A tied milyen lett?

2018. jún. 8. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 53 % lett.

Boven atlepem a tavalyi ponthatárt így is. Remélhetőleg felvesznek. Nekem ez is jó :)

2018. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Az a jó, amivel eléred a célod. Ha benn vagy, a kutyát nem érdekel egy percig sem, hány ponttal kerültél be.

Nekem a kémia anno "csak" 74% lett, de szerencsére nem szorultam rá a duplázásra, és 6. tárgyként az érettségi átlagba sem számított bele, szóval így is lett 450 pontom:)


Ha mégis mondani kell valamit, szerintem 80% felett teljesen jó, 60% alatt meg érdemes elgondolkodni, hogy miért is nem vette az illető komolyan a tanulást...

2018. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát emelten a 80% feletti eredmény a cél. Ettől függetlenül nekem pl először csak 55%lett.
2018. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tantárgytól is függ.
2018. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is targyfuggo, meg hogy hany pont kell oda ahova mesz. En a 72 kemianak es a 79 biosznak orultem mint majom a farkanak😄 tekintve hogy az orszagos atlag kemiabol 50% korul van, szerintem afolott mar jonak szamit😄
2018. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg magadhoz kell mérni. Én mérnökire megyek, de a valószínűségszámítás sosem volt a barátom, buktam is matek emelten 16 pontot miatta😃.

Pedig gyakoroltam, tanultam, egyszerűen nem úgy jött össze.

Szerencsére nem kell sok pont (360),úgyhogy én nem érzem magam rosszul amiatt, mert 53 százalék lett az emeltem🤷.

Ettől még lehetek nagyon jó mérnök a jövőben, mert kitartó vagyok és kreatív.

Nem egy százalék vagy❤️. Ezt csak a magyar oktatási rendszer sugallja...

Szóval ha emiatt ugrik az orvosi, vagy akármelyik szak, akkor próbáld újra jövőre... az álmod a lényeg, nem az, hogy mi mennyi százalék

Most így sikerült, ilyen volt a feladatsor. Ne ostorozd magad, ezenkívül biztosan sok szép eredményed van😊

Nekem pár osztálytársam nem is jelentkezett emeltre, nem is megy egyetemre. Ezzel sincs semmi baj. Felesleges szorongás lett volna csak nekik.

2022. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!