Milyen a kolis élet?

Figyelt kérdés
Még sose voltam kolis, de valószínűleg az leszek. Nagyon ideges vagyok miatta, mert félek tőle. Szegedre megyek/mennék, kérem, akinek van tapasztalata, az írjon választ, mert görcsbe rándul a gyomrom, ha a kollégiumra gondolok.

2018. jún. 11. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden voltam koleszos egyetem alatt 4 évig és szerintem nagyon nagyon jó volt. Embere válogatja, hogy ki hogyan éli meg a dolgot, sokan 5 csillagos Hiltont várnak vagy azt, hogy ugyanannyi személyes terük lesz, mintha egyedül lennének egy szobában. De nyilván ezek irreális elvárások egy kollégiumtól. Viszont rengeteg embert ismerhettem meg és nagyon sok szép emléket szereztem.
2018. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem tőle, nem tudtam hogy hogy fogom bírni egy szobában összezárva 2-3 ismeretlennel. De így egy év után azt mondhatom, hogy imádom. Szerintem minden a szobatársakon múlik, nekem ők lettek a legjobb barátaim, imádom őket, így a kolit is. Persze fontos hogy az ember ne akadjon fent olyan apróságokon mint a fürdők, konyhák állapota :D
2018. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam kolis 3 évig egyetemen. Én úgy fogtam fel, hogy előtte már sokat jártam kirándulni iskolával, tehát más emberekkel egy szobában együtt lenni nem okozott gondot - gondoltam koliban sem fog. Szerintem függ magától a személyes beállítottságtól és a szobatársaktól. Én pl. nem vagyok nagy társasági ember (sőt), viszont jól ki is tudom zárni a külvilágot, így mondjuk tudtam tanulni és/vagy aludni attól, hogy a folyosón buliztak. Viszont szerencsém is volt, mert a szobatársaim vagy nem buliztak, vagy elmentek, így csak a hajnali hazabotorkálást észleltük.


Nekem a legnagyobb előny az ára volt (akkor még kb. 9000Ft volt egy havi díj mindennel együtt, miközben az albérlet 30 körül indult rezsivel). Meg emellett egy másik nagy előnye (annak ellenére, hogy én nem használtam ki), hogy vannak ott szaktársak (azonos vagy felsőbb évfolyamból is), akiktől lehet kérdezni, segítséget kérni.


Természetesen a körülmények nem olyanok, mint egy albérletben, de ez az ára. Ha csak a szobatársakkal van gond, akkor azt úgy tudom, lehet cserélni (nyilván ha van rá mód).

2018. jún. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a leghitelesebb választ én tudom adni, mivel én jelenleg vagyok Szegeden hallgató és nem néhány éve voltam. Előre szólok, hogy a válaszom nem fog tetszeni.

9320-nál kezdődnek a koli árak, van ahol 12ezer. Nyilván ha önköltséges képzésre kerülsz, akkor ott valamivel több. Alkattól függ, hogy kinek melyik koli válik be. Ha tanulós vagy, akkor Móra vagy valamilyen külsős kolit ajánlok, mert a SZTE kollégiumai mindenre rohadtul megfelelnek, kivéve az alvásra és a tanulásra. Esetleg bérelj egy szobát.

Ha a züllés és a lotyó-élet vonzó számodra, akkor ajánlom szíves figyelmedbe a Károlyi kolit, ahol kb.mindenki mindenkivel csinál mindent, és szemük se rebben, mert az erkölcs és a józan ész nem erősségük. Továbbá az is nagyon érdekes, hogy a vizsgaidőszakban Károlyisokkal van tele a TIK, mert csak ott tudnak tanulni.

Öthalmi: az nonszensz. Odakerült tavaly néhány szarkeverő liba, akik aktív részei a kemény magnak. Jellemzően a keménymag bsc-s ötödévesekből áll, akik előszeretettel gúnyolódnak és beszélnek ki mindenkit. Az Öthalmi olyan, mint valami elcseszett Barátok közt. Ha nem tudnak rólad semmit, akkor kitalálnak. És valamiért az ottani irodán nagyon kedvelik őket, tehát egy darabig még ott is maradnak.

Herman: Nagyon kis helyen vagytok hárman. Egy akkorka szobában, amiben normál esetben egyedül ellennél, mert csak úgy egészséges. A zuhanyzók állapota hányingerkeltőbb, mint bárhol máshol és a Hermanosok hasonlók a Károlyisokhoz. Ha szeretsz fertőzéseket összeszedni és egy pici dobozka méretű szekrényben elférnek a holmijaid, akkor imádni fogod.

Orvosis koli: Dícsérik, mert ott kultúráltabb a közösség, mint máshol. Na de ők rá is vannak arra kényszerítve, hogy üres fecsegés és pletykák helyett a tanulmányaikra koncentráljanak.

Külsős kolik: Általában középiskolások és egyetemisták is jelen vannak, de középsulis csak középsulisokkal, egyetemisták csak egyetemistákkal vannak "összerakva" egy szobába.

Albérlet: Ha peches vagy, rosszabb, mint egy kollégium. Ugyanúgy el kell viselned sokszor idegesítő, ajtót csapkodó, hisztis balfékekkel. Csak ott még többet kell fizetned, mint egy kollégiumért.


Összességében véve ngyon sok múlik a szerencsén és a körülötted lévő embereken. A legoptimálisabb nyilván az lenne, ha itt lenne az otthonod vagy a pároddal, illetve a barátaiddal költöznél össze. Ugyanis a kolik mindegyike egy hányinger, csak sokan erre kényszerülünk.

2018. jún. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

"Ha a züllés és a lotyó-élet vonzó számodra, akkor ajánlom szíves figyelmedbe a Károlyi kolit" - A züllés és lotyó-élet mellett csináltam meg ott a proginfó BSc+MSc-t csúszás nélkül (mellette heti 20 órában dolgoztam fejlesztőként egy cégnél). És a közelmúltban laktam ott.

Hiába vagy most egyetemi hallgató, a válaszod ugyanúgy nem objektív, látszik, hogy csak az ismerősöm ismerősétől és a délmagyar.hu-ról ismered a Károlyit.

2018. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem értem min sértődsz meg, mikor leírtam azt is, hogy sok múlik a szerencsén és a körülötted lévő embereken is. Én akárhány Károlyist ismerek, az mind ezt mondja, és nem éppen a szorgalmasabb emberek közé tartoznak.

Másrészt azt is elmondtam, hogy nem fog tetszeni a válaszom. De neked azért grat, hogy ilyen szerencsés voltál és emellett szorgalmas is. Csak a többségre nem ez a jellemző, sajnos.

2018. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

#6 Több mint 800 embert leminősítettél úgy, hogy van néhány trehányabb Károlyis ismerősöd (lehet pont rossz körökben mozogsz), maradékot nem is ismered (lehet még látásból se) és valószínűleg nem is laktál ott. Erre megkérdezed, hogy miért sértődök meg?

800 ember között nyilván több a negatív arc, mint 200 ember között. De annál több a pozitív is.


Köszönöm a gratulációt, ha nem lennél ennyire csőlátású, akkor valószínűleg még jónéhány Károlyisnak is gratulálhatnál.

2018. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Feleslegesen személyeskedsz. A tények azok tények. Ezt a csőlátású beszólást pedig nem veszem magamra, hiába erőlködsz.

2018. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyébként mivel erre is támadással válaszolnál, leszögezem, hogy engem nem érdekel a véleményed. Én a Kérdezőnek válaszoltam és neki akarok jót. A többségnek nem vált be a hőn szeretett kollégiumod, így nem is kívánhatod a Kérdezőnek sem azt, hogy majd mint egy zsákbamacskát, kihúzza a "nyerő" emeletet a szuper szobatársakkal, mert sanszosabb, hogy szerencsétlenül járna.
2018. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó,


Úgy néz ki,hogy én is szeptemberben fogom kezdeni a mérnökinformatikus szakot Szegeden.


De ahogy kivettem a szavadbol az orvosis koli lenne a legideálisabb számomra.


Vagy tévedek?

2018. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!