Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez csak nekem szúrt szemet?

Ez csak nekem szúrt szemet?

Figyelt kérdés

Olvastam az oldalon, hogy sok rászoruló nem kapja meg a szociális ösztöndíjat. Helyettük mindig a gazdagok kapják meg. Sajnos ezt látom a környezetemben én is. Ismerős havonta vásárolgat magának márkás ruhákat, és kap szoc.ösztöndíjat, tőlem meg - aki rászorulna - megvonják a támogatást. Részletekre nem térnék ki.

Aki jó anyagi körülmények közt él, az hogy tudta ezt elintézni? Annak egyáltalán minek van rá szüksége?


2018. jún. 12. 15:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ez mégis hogy működik akkor? Mi nem vagyunk "eléggé" szegények ahhoz, hogy megkapjuk, akkor ők jobb helyzetben mégis hogy tudták ezt elintézni?
2018. jún. 12. 15:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez ment az Arany János Tehetséggondozó Program-ban is....

Adidas, Nike cuccokban járt a gyerek, kocsijuk volt, mindkét szülő dolgozott. A gyerek a programnak köszönhetően INGYEN kapott ECDL bizonyítványt, jogsit, kirándulásokat külföldre stb stb


Szerintem nem azt írják illetve nem úgy a papírra, ami a valóság.


Egy másik gyerek

Apa anya elvált, anyánál a két gyerek, ezért egyedülneveliagyerekeit szülőnek számított, és ezért felvették a két gyereket az AJTP-be. Ingyen jogsi, ingyen ez, ingyen az

És! apa, anya együtt él, viszont papíron elváltak és külön élnek

2018. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát ez azért nevetséges. Bőven meg tudnák venni a gyereknek akkor mindezt, minek élősködnek így másokon? Undorító.
2018. jún. 12. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Kapzsiság, hiába van sok pénzük még több kell.


Náluk koli miatt játszották sokan el, hogy valahova a nagyszülőkhöz, unokatestvérhez jelentették be magukat akik épp messzebb éltek, így pluszpont a távolság az egyetemtől, otthon saját házban lakik de albérletbe van bejelentve ami szintén pluszpont, más jön ki a háztartásban élők jövedelmére stb. Úgyhogy már ezzel sok mindent el lehet érni, hogy szimplán máshol van a bejelentett lakcíme mint ahol ténylegesen lakik.


Saját példánk, hogy még egyik nyáron a szüleim sokat túlóráztak, hogy iskolakezdésre legyen elég pénz, majd így éppen meghaladott valamilyen határt a fizetésük ami miatt nem kaphattam szociális ösztöndíjat. Albérletben laktunk, nagycsaládról volt szó 3 kiskorú gyerekkel és szakmunkás szülőkkel (szóval alapjáraton rosszul kerestek), de mivel a nyári 3 hónapban túlhajtották magukat hogy legyen egy kis plusz pénz egyből nem adtak szoc.ösztöndíjat, na így kimondottan fel tudja bh@szni az ember agyát ha más meg jómódú szülők gyerekeként mégis megkapja. Tanulság hogy hagyd a fenébe az erkölcsöket és használd ki a kiskapukat.

2018. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!