Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek mennyire volt kemény a...

Nektek mennyire volt kemény a szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Nagyon izgulok, jövőhéten megyek. Ha 4 évig egy csendes gyerek voltam nem volt velem semmi baj, nem is buktam akkor nem fognak velem kicseszni remélem. A minimum 7 pontot csak megadják ha mondok valamit nem?

2018. jún. 16. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden tételről tudsz beszélni, az már jó. Megbukni csak akkor fogsz, ha egyáltalán nem szólalsz meg.
2018. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én rengeteget tanultam rá, de egyàltalán nem volt kemény. Olyan tanárok is nagyon rendesek voltak mindenkivel, akik a 4 év alatt szigorúak voltak. Hidd el nem az a céljuk hogy bárkt is megbuktassanak.

Ha valamennyit tanultál és hozzá tudsz szólni a tételekhez, akkor tuti hogy a minimumnál több pontot fogsz kapni.

23N

2018. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző hozzászólókkal! Ha minden tételnek legalább a negyedét tudod, akkor már meg fogják adni a pontokat.

Képzeld el, nálunk az angolosok nagyon gyengék voltak, nem volt jó a tanárnőjük és 12-ben kaptak új tanárt. A legtöbben csak a tanár kérdéseire válaszolgattak (Yes, No, Sure mondatokkal) és mindenkinek meglett! Hidd el, nem az a cél, hogy megbukj! :)

2018. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Idén érettségizem, már túl vagyok két emelt szintű vizsgán (biológia, kémia) és egy előrehozottan tavalyról (angol nyelv).

Én is rengeteget tanultam ezekre, így kettő max pontos lett, a bioszom pedig 47/50, viszont volt szerencsém végighallgatni pár igen gyatra feleletet, ahol kb köze nem volt a diáknak emelt szinten(!) a témához amit húzott, mégis kapott, kaptak 25-38 pontokat az 50-ből.

Szerintem az a lényeg, hogy akarj beszélni, mert csak akkor tudják belőled kiszedni a pontokat. Középszinten, mikor a saját tanárod vizsgáztat, ismer téged, nem akarja hogy megbukj és nem is nagyon fogsz, csak nagyon indokolt esetben, mivel ez egy tanárnak is kellemetlen, ha egy általa évekig tanított diák elbukná a vizsgát. Nem azt mondom, hogy ne tanulj, mert nyilván egy 7 pontos felettel nek sokra viszed, de semmiképpen se kell ráparázni! :)

19/L

2018. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ma volt a nagy nap hát őszintén minden tantárgynál nyugodt voltam,de a töri megfogott. Valahogy éreztem ,hogy a történelem fog engem megszívatni és sikerült is de ehhez kellet a tanár is. Töri tanárom elégé kemény kezű volt és minden mondatba belekérdezett,belekötött hamar zavarba hozza az embert és belekavarodik. Legrosszabb érzés mintha gyomorszájon vágtak volna új tételt kellet húzni és volt pánik. Nem tudom, de a jó isten mellettem volt és kedvenc tételemet húztam ki,de abba is belekötött. Az elnök nagyon jó fej volt és dicsért,hogy jókat mondok konkrétan már neki mondtam a tételt. De legjobb az volt hogy elnök rákérdezett,hogy van-e mondani valóm még. Plusz dolgokat elmondtam még és a tanáromat nem hagytam megszólalni se pedig próbálkozott.

Nem lesz nehéz a szóbeli ha korrektek a tanárok és nem zavarnak meg felelés közbe.

2018. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!