Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam értelme...

Hogyan vegyem rá magam értelmetlen és semmirekellő dolgok tanulására?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, minek az neked?
2018. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
érettségire kell. pl irodalom, nyelvtan
2018. jún. 17. 20:34
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem érettségit akarsz,miért tanultad?Szüleidért?Barátaidért?

Hülyeség volt!

Olyat kellett volna amit TE szeretsz!

Állattenyésztő szakmunkás vagyok,befejezett tanévekkel,bizonyítvánnyal.És büszke vagyok rá!Imádtam a suli és a gyakorlat szinte minden percét.Tanulnom szinte semmit se kellett,magától fogott az agyam.

2018. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy muszáj, mert így lesz érettségid, ami kell a továbbtanuláshoz. Vagy nem akarsz továbbtanulni?
2018. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolai anyag annyira alapvető dolgokat tartalmaz, hogy arra ne mondjuk már, hogy felesleges és haszontalan. Majd a fősulin, egyetemen - na ott annyi felesleges fa sz ság lesz, hogy hatfelé fog állni a füled.
2018. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező egy szót nem beszélt egyetemről. Úgy birom, hogy itt a gyakorikérdésken mindenki úgy beszél, mintha teljesen természetes lenne, hogy mindenki egyetemre megy. Mintha az egyetlen út a középiskola után csak a felsőoktatás lenne.


Én (is) most vagyok végzős, rendes szakgimnáziumban, és érettségi után SENKI nem megy továbbtanulni a 20 fős osztályomból. A többi évfolyamból is ha egy-két ember elvétve akad, aki jelentkezik, de nem ez a jellemző. Viszont az OKJ-k évről évre népszerűbbek, biztosabbak (hogy elvégzed), ingyenesek, csak 1 évesek. Ebben a szakmában amit tanulunk (informatika) nem is feltétlenül kell diploma a jó munkához. Mert ki az a mazochista, aki még éveking szenved? Nagyon kevesen végzik el, nagy a bukási arány, el kell viselni, hogy porrá aláznak a tanárok, megbuktatnak bármikor ha nem vagy szimpatikus nekik...stb. És ez kivétel nélül minden egyetemre és szakra igaz. Szóval több érv szól a felsőoktatás ellen, mint mellette. Jó lenne, ha ez sok emberben tudatosulna, és nem abból indulna ki, hogy "ez az egyetlen út".

2018. jún. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

"Nagyon kevesen végzik el, nagy a bukási arány, el kell viselni, hogy porrá aláznak a tanárok, megbuktatnak bármikor ha nem vagy szimpatikus nekik...stb. És ez kivétel nélül minden egyetemre és szakra igaz. Szóval több érv szól a felsőoktatás ellen, mint mellette. Jó lenne, ha ez sok emberben tudatosulna, és nem abból indulna ki, hogy "ez az egyetlen út"."

Ezt miből gondolod? Még egy egyetemre sem jártál nemhogy az összesre.

2018. jún. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Onnan, hogy a testvéreim jártak, illetve ismerőseim is vannak. Külön egyetemekre, külön szakokra jártak, de mindegyikük mondta, hogy előfordulnak ezek a dolgok ott is.


Mindegy is. Én biztosan nem fogok sosem még a közelülbe se menni, úgyhogy engem nem igazán érdekel, csak leírtam amiket mondtak nekem.

2018. jún. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

43%-os: Ha nem érdekel és nem vagy otthon a témában ne beszélj hülyeségeket.

"Ebben a szakmában amit tanulunk (informatika) nem is feltétlenül kell diploma a jó munkához."

Ez hatalmas ostobaság. Már kezdőként is akár duplaannyit kereshet egy diplomás informatikus, mint egy OKJ-s, és ez a különbség az évek folyamán egyre látványosabb lesz. Míg te le fogsz ragadni egy alacsony fizetési szinten és pár éven belül nem igazán lesz fejlődési lehetőséged, a haszontalan diplomát elvégzett informatikusok 8-10 év tapasztalattal is könnyedén megkeresik a millió bruttót, vagy még akár fölötte is.


"Szóval több érv szól a felsőoktatás ellen, mint mellette."

Szóval ez is nettó hülyeség. Az OKJ azoknak a szerényebb képességű embereknek jó, akik ebből tudják kihozni a maximumot, mert egyetemen esélyük se lenne. Aki viszont kellően okos és megvan benne az akaraterő annak kétségtelenül az egyetem a jobb választás.

2018. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Akkor sem kell azt gondolni, hogy az egyetem az egyetlen út. Arányaiban sokkal de sokkal kevesen jelentkeznek egyetemre, ha az összes érettségizőt vesszük alapul.


Engem meg nem érdekel, hogy kevesebbet keresek. Legalább nem kell szenvednem az egyetemen :)

2018. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!