Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok hogyan tanulnak?

Orvosisok hogyan tanulnak?

Figyelt kérdés

jövőre érettségizem, elég jó gimnáziumban vagyok de még soha nem kellett ténylegesen TANULNOM.

Minden órán figyelek, otthon újra elolvasom hétvégente az adott hét anyagát de már akkor csak úgy nézem h jaaa ez volt már, igen tudom...

Matekból kicsit több energiát kíván az ötös de egy témakörre ott se szánok (nincs szükség) annál többre mint h ha nem értek valamit órán akkor megnézek pár videot rola Khan academyn.

Nyelveknél szerencsém volt, német az első amit ovi óta tanulok igy az számomra úgy rémlik mindig is ment, angol meg a csapbol is folyik szóval az nem kihivas.

Szóval ennyi a kép rólam elsőre.

viszont bevallom eléggé be vagyok szarva. Mondták orvosis ismerősök, hogy ÓRÁKAT tanulnak, reggel 10-től este hatig egész vizsgaidőszakban, és azon kívül is napi 4-5 órát szánnak rá. De mire? az egyeteln amit eltudok képzelni az, hogy az amit én otthon átnézegetek, hogy ja ez az óra anyaga és ismerős, na hogy az ott sokkal több ezért több idő átnézni...


2018. júl. 15. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben kapsz 2 oldalt egy előadás alatt lesz 50-60. Ez csak egy tárgy.

Volt olyan tárgyam ahol 450 oldal csak a jegyzet.

2018. júl. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván orvosin nem 2 oldal egyszerű szöveget kell megtanulni.:D

Egyetemen már az anyag elolvasása is órákat vesz igénybe. (+szeretik a barokk körmondatokat, és persze tele van rengeteg ismeretlen szóval.)

Esetleg könyvtárban megnézhetsz pár tankönyvet, hogy mégis miről van szó. Vagy ismerősöktől kérhetsz anyagot.

Ha kb.nulla tanulással kitűnő vagy, az nagy előny, viszont órákon figyeléssel nem lesz meg a kettesed se.

Nekem suliban is órákat kellett tanulnom naponta, szóval kicsit meglepett az utolsó bekezdés.:D

Az meg nem is elég, hogy "ja rémlik,hogy ezt már vettük", sokszor szóról-szóra, pontosan kell tudni az anyagot.

Faktokkal hogy állsz?

2018. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kb.nulla tanulással kitűnő vagy, az nagy előny,"

De egyben nagy hátrány is. Ugyan ilyen voltam, jól meg is szívtam. Amíg a csoporttársaim leültek reggel és elkezdtek tanulni, délre már egy nagyobb mennyiséget letudtak. Én meg jó ha délben nekiálltam, lapozgattam az oldalakat, színessel kiemelgettem a lényeget, húztam az időt, hogy tenylegesen ne kelljen tanulni mert nem akartam :D. Aztán idővel belerázódtam, most a 4.vizsgaidőszak után mondom azt, hogy tudom, hogy hogyan tudok hatékonyan tanulni de még így is lusta vagyok és halogatok. Szóval en azt ajánlom, hogy az utolsó gimis évedben rendesen üllj le minden este 1 orát tanulni, hétvégén is az egyik nap legalább 2-3 órát. Mert ez hülyén hangzik de meg kell tanulni tanulni.

2018. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3: igen, igazad van. Ha nulla tanulással jó eredményeket érsz el gimiben, akkor ehhez szoksz hozzá, aztán lehet hogy az első vizsgaidőszak teljesen kicsinál lelkileg emiatt, ha a kitartásod nincs meg hozzá.

Egyetemen gyakori a hajnalig tanulás, teljesen természetesnek számít.

Fontos hogy ne akarj kitűnő lenni, mert túl nagyok lesznek az elvárásaid magaddal szemben. Néhány tárgyból akkor is kettes-hármas leszel, ha rengeteget tanulsz rá. Ezt el kell fogadni. (Persze nem mindenkinél van így, de vannak nagyon nehéz tárgyak, meg olyanok amit utálsz, így nagyon nehéz ötöst összehozni.)

2018. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak!

emelt biosz és kémia fakton vagyok,, most írtunk ilyen szigoritott körülmények közötti (hogy streszes legyen) próba érettségit juniusban kémia 76 biosz 84 lett de csak egy éve készülök rájuk, még van egy év, ha nem emelkednek nagyon a ponthatárok akkor bejutok..:)

2018. júl. 15. 15:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Kémia igazából nem a szívem csücske... tudom az alapokat meg tudom használni de a számolásokkal megszenvedek, nem nagyon mennek. Ez mennyire fog később orvosin számítani?
2018. júl. 15. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Emelt vagy kozep erettsegit irtatok?

Szerintem erdemes nyaron is tanulni, ismetelni.

Sokat lehet felejteni es tanulni is ennyi ido alatt.:D

Sok sikert hozza, nem orvosis vagyok igy a kemiahoz nem tudok hozzaszolni.

2018. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
természetesen emeltet:)
2018. júl. 15. 16:52
 9/11 anonim ***** válasza:
2018. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgaidőszakban a legtöbb csoporttársam, és én is, tényleg úgy tanultunk, hogy reggel leültünk mondjuk 8-kor, és este 8-kor keltünk fel a könyv mellől. Sokszor viccelődtünk is, hogy ilyenkor az a pihenés, amikor kimegyünk pisilni (nyilván, ez azért nem teljesen reális, de sokszor így éltük meg). Szorgalmi időszakban szerintem nem rossz, ha úgy állsz hozzá, főleg a nehezebb tárgyakhoz, ahol brutális mennyiségű az anyag(anatómia,patológia), hogy rendszeresen próbálsz tanulni (mondjuk minden héten átnézed az aktuális anyagot,néha ismételsz), ez mondjuk nem szokott összejönni soha (nekem), de már az is sokat jelent, ha valameddig fent tudod tartani.

A kémiához annyit, hogy vannak, akik fizika emelttel jönnek (én is így voltam), és nekem eléggé gyenge pont volt a kémia, utáltam és béna is voltam belőle, de egyetemen nekem más jellegűnek tűnt az egész, sokkal jobban tetszett, és semmi problémám nem volt vele, meg tudtam tanulni annyira, mint a többiek.(Bár azt hozzá teszem, hogy nem volt könnyű).

Egyébként nagyon emberfüggő, mert van aki valahogy tök szerencsés, meg mondjuk nagyon okos, vagy érzéke van hozzá, és elég könnyen veszi az akadályokat, nekem kicsit szenvedősebb volt, de legalább volt kitartásom hozzá. Szerintem nem lesz bajod a tanulással, csak ne feküdj bele ebbe az érzésbe, hogy neked sose kellett tanulni / küzdeni, ezért most se.

Sok sikert és kitartást :)

2018. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!