Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Apátia, teljes...

Orvosisok! Apátia, teljes motivációvesztés, bizonytalanság vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés
Még csak elsős vagyok, és így csak még borzalmasabb az egész... Ugye vizsgaidőszak van, már csak egy vizsgám van, évközben is jól teljesítettem, ezzel nem volt probléma. De mégis... Évközben egyszerűen annyira leszívódott minden energiám, aztán magánéleti problémáim is voltak, ilyen majdnem szerelmi csalódás, és úgy érzem magam, mint akiben már semmi élet nincs. Már a szemeszter közepén is megfordult a fejemben, h sulit váltok... Most ugyanez... Az az érzés, h egyszerűen ez "túl nehéz, ezt nem akarom, nincs kedvem, hagyjatok pihenni, csak nyugalmat akarok..." Persze, ez most úgy tűnik, h csak szimplán lusta vagyok, de tényleg minden motivációmat elvesztettem. (Kicsit olyasmi, mint amikor az ember depressziós, és folyton aludni akar.) Hogy lehetek így jó orvos? Mindenki azt mondja rám, h ilyen embereknek kell orvosira menni, mint én, blabla... Ennek ellenére úgy érzem, h egyszerűen nem vagyok rá méltó, h orvos legyek, ha már elsőben is így rinyálok, a betegek nem ilyen orvost érdemelnek... A másik oldalon ott van az, h tudom, h iszonyatosan bántana, ha otthagynám az orvosit, talán életem végéig az motoszkálna bennem, h mi lett volna, ha nem vagyok ilyen idióta, h képes lettem volna rá... Kérlek, segítsetek! Nektek is vannak ilyen mélypontjaitok? Hogy viselitek?

2018. jún. 6. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is így éreztem ebben a félévben, csak én már harmadéves vagyok, általában ilyenkor szoktak eljutni idáig az orvosisok. A páromnak balesete volt, a családtagjaim is kórházban voltak...és még van 4 vizsgám. Megküzdeni nem tudtam vele csak elviselni. Abban viszont segít pár dolog, délutáni szundik, egészséges étkezés és sok folyadék, masszívabb testmozgás és a szeretteim támogatása. Ezek általánosnak vagy klisésnek tűnhetnek, de valóban működnek. Segítenek megtartani az erőmet és a vitalitásomat egy újabb megmérettetés előtt.
2018. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Azt ajánlom neked, hogy fejezd be most. Nem akarlak megsérteni, de ilyen orvosokra nincs szükség, akik ennyire motiválatlanok. Aki orvos akar lenni az elhivatott és mindent belead. Ahogy ezt elolvastam belőled nem lesz orvos. Nem is értem, hogy húztad ki eddig. Amúgy biztos az Orvosira jársz? Mert ott nem úgy van, hogy most "vizsgaidőszak". Ott folyamatosan vizsgák vanna. Félév elején és félév közben is, kicsit érdekesnek tartom, hogy "vizsgaidőszakot" írsz, na de mindegy.


Válts másik szakot. Gyógyszerészet pl.

2018. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


2#, külföldön tanulok, egész szemeszterben folyamatos számonkérés van itt is, sok jegyet zh-kból, kisebb "vizsgákból" kaptunk.

2018. jún. 6. 16:55
 4/15 anonim ***** válasza:
6%
Értem. A lényeg, ha ennyire nem érzed a motivációt és ennyire problémás az egész lelkileg akkor nem neked való, ha el is végeznél és rezidesnek mennél és nem általános orvosnak, az ügyeletek még durvábbak lesznek. Iszonyatos stressz lesz mindig. Családra/Barátokra alig marad idő. Most válts amíg tudsz.
2018. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Második, már bocsánat, de látszik, hogy tájékozatlan vagy. Olyan, hogy vizsgaidőszak, létezik orvosin is, olyankor nincs tanítás "csak" vizsgák. A szorgalmi időszakban, tehát a tanítási időszakban is vannak számonkérések, csak ezeket zh-knak vagy demóknak hívjuk, esetleg gyakorlati vizsgák vagy jegymegajánlók vannak még. Nem ugyanaz. A gyógyszerészeti meg van olyan nehéz mint az orvosi, főleg annak, akinek nem a kémia a szíve csücske.
2018. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A #2-esnek nem kellene ennyire leereszkedően kommentelnie. Az elsős tárgyaknak még szinte 0 közük van az orvosláshoz. Az anatómia az egyetlen, ami valamennyire is mutatja, hogy orvosira jársz, viszont az anat szín tiszta magolás plusz egy minimális megértés. Milyen egyéb tárgyak vannak? (Egyetemfüggő nagyon, de általában ezek) Biokémia, sejtbiológia, szociológia, biofizika, biostatisztika. Nagyon nehéz ezeket a tárgyakat úgy tanulni, hogy valaki már évek óta várta, hogy orvosira jöhessen, erre rá kell jönnie, hogy at kell magát verekednie az alapozó tárgyakon, hogy eljuthasson a klinikumig. Ez nyilvan szükséges, de nagyon könnyen kiégéshez vezet.


És orvsin is ugyanúgy van vizsgaidőszak, mint mindenhol máshol. Első két (három) évben még szorgalmi időszakban is sok a számonkérés, viszont negyed és ötödévben szinte semmit nem kell évközben tanulni. (Persze ekkor csak magaddal szúrsz ki, de nem nagyon van már számonkérés szorgalmi időszakban ekkor).

2018. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek SEMMIT ne vegyél fel abból, amit a második válaszoló írt. Nyilvánvalóan nulla ismerete van az orvosi egyetemről (lásd: szerinte nincs vizsgaidőszak), de mégis osztja az észt.


Vannak mélypontok, azt csak Te tudhatod, hogy még kibírható, szeptemberre kihevered, vagy annyira tönkre tesz testileg-lelkileg, ami már nem vállalható. És ezen nem az múlik, hogy majd milyen orvos leszel, hanem a saját egészséged. Soha senki sem lett még jobb szakember attól, hogy stresszelés nélkül vitte végig az egyetemet, nem ezen múlik a dolog, de még nem is feltétlenül attól, hogy valaki színötös mindenből, vagy időnként becsúszik egy-egy rosszabb eredmény.


Egy-két funfact: az orvostanhallgatók között feltűnően sokan élnek vizsgaidőszakban nyugtatókon. Én magam soha egy szemet nem szedtem be, annak ellenére, hogy tök átlagosnak számítana. De ez nem azt jelenti, hogy nem fogyok néhány kilót minden vizsga előtt, vagy ne lett volna olyan, hogy epét hánytam volna a vizsga reggelén (ugyanis más az elmúlt 24 órában nem jutott el a gyomromig). Másik: léteznek medikus önsegítő csoportok, illetve stresszoldó foglalkozások, habár sajnos nem túl elterjedt a hírük. Viszont nyilván az se véletlen, hogy ilyenekre szükség van.


A lényeg, hogy vannak ilyen hullámvölgyek, az ember vagy túl tud esni rajtuk és felállni, vagy felismeri azt a pontot, amikor már nem szabad tovább sanyargatnia magát, a saját érdekében. Nyilván a betegeknek se jó, ha egy már egyetem alatt kiégett, összeroppant orvos látja el őket, de szerintem inkább a saját boldogságodat tartsd szem előtt, ez a Te életed, nem másé.


Egy végzős orvostanhallgató

2018. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hűha... Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, aki írt. Köszönöm a támogatást, a kedves szavakat, de Második, még Neked is köszönöm. Tényleg.

Kedves Utolsó, nagyon meglepett, amiket írtál. Nem tudtam, h ilyen durva dolgok is vannak, bár mindenki azt mondja, h az elsőt vígan-dalolva lehet elvégezni (konkrétan azt mondták, h ahhoz nagyon hülyének kell lenni, h elsőben kibukjon valaki), és h a második a "killer"-év. Ezt maximálisan el is hiszem, ilyenkor már érthető is a nyugtatók használata.

Végzősként, Te hogy érzed? Csak mert nekem egyik végzős ismerősöm azt mondta, ha újrakezdhetné, inkább menne mérnöknek.. ez nagyon elszomorító.

2018. jún. 6. 23:01
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy melyik a "killer-év", az erősen attól függ, melyik egyetemre jársz. Az első tényleg könnyebb a többihez képest, viszont egy gimihez viszonyítva elég nagy ugrás (és nyilván akkor ez ember még csak ahhoz tud viszonyítani legtöbbször). Ennek ellenére abszolút megcsinálható, csak szokatlan lehet a tempó, illetve általában aki kibukik első évben, az nem hülye, csak lusta.


Nekem egy ismerősöm arra a kérdésre, hogy újrakezdené-e az orvosit, csak annyit mondott, hogy inkább ne firtassuk. Sokan vannak, akik a végére se találják meg a helyüket, hogy az orvosláson belül mivel szeretnének foglalkozni, függetlenül attól, hogy miben tűnnek egyébként jónak. Sokan vannak (főleg inkább lányok, bár nem kizárólag), akik inkább mással szeretnének foglalkozni 24-26 évesen és nem a folyamatos tanulással, gondolok itt a családalapításra, főleg, hogy mások ilyenkor már bőven a családi házra gyűjtenek és konkrétan a gyerekeket tervezik. Az se motiváló, hogy ebben az országban ha meg is lehet élni egy orvosi fizetésből, sok év kell ahhoz, hogy ennél előrébb is jusson anyagilag valaki, mondjuk hogy vehessen egy lakást, amire a korosztálya már akkor elkezdett gyűjtögetni, mikor még ő bőven a képzés közepén volt. Gyakorlatilag sokszor több, mint egy fél évtizeddel lemarad az ember pl. a saját gimis osztálytársaitól, ami az életet illeti.

2018. jún. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok :) Én azt tudom még mondani neked, hogyha nem az lenne az álmom már 12-13 éves korom óta, hogy orvos legyek, ha nem mozgatna meg és motiválna minden gyakorlat, amit betegek közelében tölthetek, akkor lehet, hogy nem bírnám és nem is akarnám. De mivel nem adtam fel ezt a célomat, így eszemben sincs abbahagyni vagy megbánni, hogy elkezdtem. Gondold át magadban, hogy mit jelentene számodra orvosnak lenni, tudnál-e mást csinálni helyette. Talán ez segítene rendezni a fejedben a gondolatokat :)
2018. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!