Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy csomó orvosis ismerősöm...

Egy csomó orvosis ismerősöm meg mém oldalak poénkodnak azzal, hogy “csak a kettes legyen meg”. Igaz ez? Tényleg sokan kettesek orvosin? Mennyire nehéz jó (4-5) jegyet kapni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 11:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Húha, nagyon köszi a válaszokat. Kicsit felek az orvositol, ettől függetlenül, jó olvasgatni a kommentjeiteket!
2018. júl. 15. 18:31
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem nehéz egyáltalán, csak sokan képtelenek megszokni, hogy senki sem fogja a kis kacsójukat és teszi az orruk elé a megemésztett tananyagot, nem ellenőrzi a tudásukat rendszeresen és nem ad házit. Emiatt a többség elkényelmesedik vagy azt sem tudja, miből tanuljon, zh meg vizsgaidőszakban meg jön a rinya, hogy csaj aludni járt előadásra, ga járt meg társai és érthetetlen módon 3 nap alatt nem tudott benyalni fél éves anyagot.


Többet kell tanulni és meg kell tanulni tanulni (jegyzetelni, megérteni, gyakorolni, főleg, ha a tanár nem túl segítőkész), de én sem vagyok büfészakon és 4-es az átlagom. Igen, volt tárgy, ahol imádkoztam a kettesért, de azt csak annak köszönhettem, hogy elszartam az időt.

2018. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem egy embernek sikerül summa cum laude diplomát szerezni a 200 fős évfolyamból....

Többek között nekem is sikerült összehoznom a 4,81-es diplomaátlagot, pedig volt életem, barátaim, családom és párkapcsolatom is.

2018. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A summa cum laudénal csak az utolsó végső szigorlatok számítanak vagy az összes amit egyetem alatt írsz?
2018. júl. 15. 21:49
 15/17 anonim ***** válasza:
83%
Az összes szigorlat, kiemelt kollokvium, diplomamunka, záróvizsga három része.
2018. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz, én mindig imadkozom vizsga előtt hogy csak a kettes csak a kettes... igazából azért van ez mert a szóbeli vizsgák szerencsén múlnak nagyon. Sokféle tétel van és hidd el mindig lesz olyan amit ha kihúzol és rossz tanárhoz kerülsz akkor instant bukó. Itt nem az kap 5öst feltétlen aki mindent tud hanem az aki jó tételt húz jó tanárnál. Ja és ha egy vizsgáztató meg akar buktatni akkor meg fog akár mennyit tanultál mindig találnak rajtad fogást.

Főleg anaton igaz hogy 2es és 5ös között igazából nincs nagy különbség csak attól függ mennyire voltál szimpi a tanárnak és bizonytalanul adtad elő magad vagy sem. Szóval a lényeg hogy a sote orvosi baromi igazságtalan tud lenni. Tanártól függően ugyanarra a feleletre simán kaphatsz kettest vagy 5öst is.

2018. júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a szóbeli vizsgák akkora lutrik.. :D

Minden tanár- és tételfüggő. Mert nyilván, ha van mondjuk 100 tétel, akkor azért egy átlag diáknak mindig lesz belőle 1-2, ami nem megy olyan jól, mint a többi, aztán, ha szerencsétlen vagy, akkor simán lehet, hogy belehúzol épp abba az egy-kettőbe, és rossz jegyet kapsz. Míg ennek az ellenkezője is megtörténhet, hogy megtanulsz pár tételt próba-szerencse alapon, aztán végül Fortuna veled van, kihúzod őket, és instant ötöst kapsz.

Ezért is szeretem jobban az írásbeliket, mert szerintem sokkal komplexebben mérik az ember tudását, hisz több dologba is belemennek, és ha úgy általánosságban jól felkészültél, akkor nem is kapsz rossz jegyet biztosan. Csak sajna orvosin kevés írásbeli van. :D


És igen, alapvetően én is igyekszem úgy felkészülni, hogy ne csak kettes legyen meg, de előtte való éjjel meg már a kettesért fohászkodom.

De amúgy olyat is láttam már, hogy valaki nem volt megelégedve egy négyessel, és kiment javítani. :DD Én azért ezt nem ajánlom, mert rosszul is elsülhet, aztán senkit nem érdekel, hogy hát te korábban négyest kaptál.

Meg egyszerűen mindenkinek vannak olyan tárgyak, amiket nem szeret annyira, kedve sincs tanulni, meg esetleg nem is érti. Na, nekem pl. idén a fizika ilyen volt. Ez az egyedüli kettesem van, de őszintén, bőven meg vagyok vele elégedve, inkább örülök, hogy többé már nem lesz fizikám. :D

2018. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!