Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen felszólít a tanár?

Egyetemen felszólít a tanár?

Figyelt kérdés
Ugyanazt csinálják, mint gimnáziumban, vannak kérdések és a diáknak felelnie kell? Mennyire gáz, ha nem fogom tudni a választ?
2018. júl. 31. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem-, szak- és órafüggő.

Egy 200 fős előadáson nem hiszem.

Egy 15 fős gyakorlaton lehetséges.

2018. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előadáson nem jellemző, ha kérdeznek is, akkor is az válaszol, aki tudja, ha senki, akkor folytatja az oktató tovább.


Gyakorlaton fel szoktak szólítani,pl. ha beszéltek valamiről és te csendben ülsz, akkor sanszos, hogy meg fog szólítani.

2018. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én még nem találkoztam ilyennel pedig több helyre jártam, van úgy hogy kérdez a diákok felé de nem választ ki embert hanem "nyílt kérdés, aki tud/akar válaszol"
2018. júl. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
#3 vagyok, mondjuk jobban belegondolva lehet hogy előfordult - engem spec nem - de soha olyan szivatás jelleggel mint mondjuk középiskolában.
2018. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan tanár(60+ os) aki a ZH eredményedet a gyakorlati órán mondta el. Akinek nem lett meg a zárthelyije azt a személyt kihívta a táblához. Ha meglett de minimál ponttal és kihívott a táblához még az is benne volt a pakliban, hogy lepontoz és akkor sikertelen, mehettél pótra és csak utána a vizsgára. De ez legtöbb helyen szerintem nem jellemző, nálunk 3 vizsgás tárgya volt ilyen.
2018. aug. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
persze, gyakorlaton ugyanaz van, mint gimiben.
2018. aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Nalunk volt olyan előadás amin egy app segítségével mindenki nevtelenűl tehetett fel kérdést ami a táblára kivetítve meg is jelent. Volt hogy a tanár kérdezett és akkor is névtelenül kellett válaszolni, ilyenkor meg volt adva több válaszlehetőség, arra colt kivancsi hogy a többség mire szavaz.

A legtöbb előadás9n viszont inkább csak a tömegnek teszik fel a kérdést, aki tud az válaszol.

Anatómia gyakorlaton tőlünk a segédek (felsőbbéves hallgatók) folyamatosan kérdezgettek, olyan volt mintha minden egyes gyakorlaton vizsgáztunk volna. Akkor nem mindíg örültünk neki de a szigorlaton nagyon jól jött.

De van olyan is gyak is ahol néma csendben ülünk végig. Olyan is van hogy minden gyak elején egy beugrót kell írni, ha nem lesz elég jó akkor meg kell ismételni a gyakorlatot.

2018. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én már több különböző egyetemre és szakra jártam, de ilyen még soha nem fordult elő, sem előadáson, sem gyakorlaton.
2018. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éven vagyok túl, nálunk gyakoriak a kérdések, de ezek a tömegnek szólnak, mindig ugyanaz a 4-5 ember válaszol rájuk (nem azért, mert ők a zsenik, sokszor hülyeséget mondanak, csak nagyszájú, menő fiúk).

Akkor rossz, ha 100 emberből csak 10 ember van bent, akkor mi szívunk, mert akkor, ha senki se akar válaszolni, akkor odafordul a tanár, hogy "maga szerint?".

2018. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!