Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Corvinus Egyetemhez tartozó...

A Corvinus Egyetemhez tartozó Tarkaréti kollégium milyen?

Figyelt kérdés

Jövőre valószínűleg ott leszek elhelyezve, és egy kicsit érdekelnének a tapasztalataitok.

Azt már tudom, hogy baromi messze van az egyetemtől.

Elsősorban a szobák és az egyéb helyiségek állapota és felszereltsége érdekelne. (Hány ágyas szobák vannak, milyenek a vizesblokkok (mivel elég szégyenlős vagyok, érdekelne, van-e zuhanyfüggöny), a konyha menyire felszerelt, a hűtő hogy van megoldva, stb.)

Gimiben is kollégista voltam, de egy egyetemi kollégium mégis más. Valahol olvastam, hogy még különböző neműek is kerülhetnek egy szobába. Ez mennyire igaz?

A válaszokat előre köszönöm :)



2018. aug. 1. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha felújított szobába kerülsz az elég jól néz ki, egyébként maga az épület szar és a régi szobák is nagyon rossz állapotban vannak. Fürdők nagy része fel van újítva, de függöny nincs. De ez általában nem szokott senkit zavarni, lány vagy vagy fiú?

A tarsasag szerintem elég jó többnyire, és könnyen lehet barátokat találni, persze sok minden múlik a szobatársakon. Összességében nem rossz hely az, csak az a gáz, hogy olyan rohadt messze van.

2018. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megerősítem az előzőt, ha felújított szobád van, az nagyon szuper. :) Nekem az volt szerencsére. 3-an vagytok egyébként egy szobában, hűtő van a szobákban. :) A konyha semmi extra, van egy sütő meg egy mikro. És igen, zuhanyfüggöny az nincs sajnos.
2018. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát a zuhanyfüggönyt azt sajnálom. Egyébként lány vagyok. Akkor bárki láthatja majd, hogy mikor lesz meg? Hozzám hasonló szemérmes lányok hogy oldották meg?

Bocsánat, hogy egy ilyen idióta részlet miatt majrézok.

2018. aug. 2. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. :)

Én is lány vagyok, és szégyenlős is, én úgy oldottam meg, hogy megfigyeltem, mikor nincs senki. Estefele ilyen 7-8 körül kb. tök üres volt, mindenki 10 körül ment fürdeni. Akkor tömeg volt. Ezzel a technikával én egy év alatt kb. talán ha 5-ször fürödtem mással. :)

2018. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A zuhany az úgy van, ahogy az előttem szóló írta. Én is izgultam , hogy kellemetlen lesz, de tényleg elkerülhetőek az emberek; pl kora este, meg még reggelente se szoktak menni. Egy év alatt én is vagy ha 5-6szor találkoztam a zuhanyzóban mással, és nem olyan gáz. Három zuhanyzó van egyébként,és az ajtótól legtávolabbiba nem lehet belátni, szóval ha azt sikerült befoglalnod, nem kell aggódnod. Amikor megvan az tényleg kicsit komplikáltabb, de azt is meg lehet oldani. Vannak, akik ruhában, vannak, akik törölközőben, meg olyanok is, akik köntösben mennek zuhanyozni. Én mindig csak köntösben mentem, és amikor megvolt, akkor magamon hagytam a bugyit, zuhany előtt meg elmentem a WCre. Nem hiszem, hogy a wc és a zuhany között, bármi baleset is történhetne, mert kb három lépés.


A felújított szobák tényleg szépek, ezerszer jobbak mint a régiek, de idén nyáron is újítanak fel egy vagy két szárnyat, szóval jobb lesz az esélyed:D

Én a fos szobában voltam, és szar is volt. Azt figyeltük meg, hogy elég változatos a régi szobák felszereltsége: itt-ott hiányzik egy polc, vagy a szekrényből polcok, íróasztal (végül loptunk egyet a társalgóból), a hűtők teljesen mások, ez is megint szerencse épp mit fogsz ki.A bútorok állapota is szobánként változik.


Különböző neműek nem kerülnek egy szobába, csak ha párok és kérik, mert van egy pár kettes szoba.


Konyhákból is van felújított és régi, a régiben elég rossz volt a tűzhely, de ha komolyabb kaját csinálsz átmehetsz az újba, meg lehet addigra megcsinálják az egészet


Ami jó:

-a felújított szobák komfortosak

-jó a wifi

-közvetlen ott van a buszmegálló a koli előtt

-a mosókonyha hasznos

-dicsérték a bulikat, amiket a koli szervezett

Ami rossz:

-távolság a sulitól/belvárostól

-bogarak, főként poloskák

-semmi nincs a környéken, konkrétan semmi(bolt se, lakóházak se, ilyen ipar negyed)

-repülők elég hangosak lehetnek

-meleg van nyáron,meg a legtöbb szobába nem volt függöny, vagy megoldottad magadnak/szobatársaiddal, de kérhettél is

-ha- jelen esetben- a fiú szárnyban kapsz szobát, akkor messze lesz a női mosdó, végig kell sétálni az egész folyosón

-a falakon sok minden áthallatszik


Egyébként ez volt az első kolis élményem és nem volt vészes, pedig eleinte féltem azért. Teljesen túlélhető, és ha te már voltál kolis sima lesz!:D

Sok sikert az egyetemhez/kolis élethez és jó szobatársakakt!

2018. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!😊
2018. aug. 3. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Én imádtam tarkás lenni :D Imádtam h kint van a fenében. Simán lehetett eljárni futni, és elgyalogolni a tescoba is tök jó mozgás volt


A repülők fényei igazán romantikusak a fűbenfekve


Soha semmilyen fertőzést nem kaptam el.


Kinizsihez képest hüvös van tarkán és igazán élhető :DD (Jelenleg 35 fokos kinizsis szobából írok ;) )


Tarkán nagyok a szobák és van mosdókagyló a szobában, míg kinizsiben nincs, és tükör sincs minden kinizsis szobában


A falak szerintem nagyon jók tarkán :d főleg az h nem közvetlen a bejárati ajtó mellett alszol, míg kinizsiben igen


Külön előny tarkának h zuhangyzónál van ablak és nem kell kapkodni a levegőért míg kinizsiben igen :P


Tehát ezt a két kolit láttam, és egyértelműen tarka jobb. Viszont munkahelyem miatt itt kinizsis vagyok. Az idő többet jelent mint a komfortérzet

2018. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!