Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Évismétlés, igen vagy nem?

Évismétlés, igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves lány vagyok és éppen Bécsben lakom. A családommal kétszer is költöztünk (különböző országokba), és most az a nagy kérdés, hogy évet kell-e ismételnem jövőre.


Hogy őszinte legyek, én örömmel tenném, mivel sok tantárgyból (pl. matekból és németből) eléggé le vagyok maradva a költözködések miatt. Viszont félek, hogy túlságosan nagy lesz a korkülönbség. Még 2 évem lenne, szerintetek megérné?


18/L



2018. aug. 4. 23:04
 1/5 mi a fene ***** válasza:
97%
Én nem foglalkoznék a korommal. Távlati célok miatt, ha másképp nem tudsz felzárkózni, ismételj, vagy legyél magántanuló, és egy évben két évet végezz el.
2018. aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
96%

Szia!

Én most fejeztem be az első évismétlésemet és hátra van még egy... vagy akár 2, ha gimnáziumba szeretnék továbbtanulni. Én gyűlölöm az egészet...

De szerintem az #1nek igaza van. Jobb neked ha megcsinálod. Ha behozod a lemaradásodat és javítassz a nyelven, az lehet visszafizetődik és jobb lessz neked...

De a korkülöbség nehéz... én 16/L vagyok, és 13 évesekkel kellet járnom... szerintem a túlléptek volna azon hogy én vagyok a hülye külföldi, akkor sem találtunk volna sok közös témát...

2018. aug. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Mi a kérdés? Úgysem te döntöd el hogy évet ismételsz-e...
2018. aug. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

#3-as. Miért ne ő döntené el??? 18 éves, nem tanköteles.

Amúgy én is azt ajánlom, hogy a jövőd érdekében inkább ismételj!

2018. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban járnál az ismétléssel, az csak jó, ha mélyíted a tudásod.

Azt nem tudom, hogy ott hogyan épül fel az oktatás, de itthon is könnyen összejön akár 2 év korkülönbség osztályon belül. Én már a középiskolai ballagás után töltöttem be a 18-at, míg azok az osztálytársaim, akik évvesztesek voltak és esetleg 5 éves szakirányt választottak, már január-februárban betöltötték a húszat. Nálunk nem volt belőle gond. :)

2018. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!