Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erdélyből szeretnék emelt...

Tegan17 kérdése:

Erdélyből szeretnék emelt szintű biológia érettségit tenni, de itt nem ugyan azokat tanuljuk mint Magyarországon. Milyen könyveket ajánltok, ami jól átfogja az érettségi anyagát?

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 00:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én először Mozaikos tankönyveket néztem át... Vannak benne hasznos információk, rengeteg ábra, VISZONT sok helyen nem eléggé érthető, nem a követelménynek megfelelően halad, vannak olyan részek a követelményben, amik a Mozaikos tankönyvben nem olvashatók. Az idegrendszer nincs jól benne leírva... (Plusz, ha jól láttam a 11 és 12es peldányt ki is szedték a hivatalos tankönyvek listájából...)

Úgyhogy egy hete vettem egy új könyvet: Mándics Dezső- Dr. Molnár Katalin: Biológia középiskolásoknak, érettségizőknek. Számomra ez volt eddig a biológia könyvek szent grálja! Pontosan követi a követelményrendszert, érthetően írja le a dolgokat. Eddig nem is tudtam, hogy ilyen egyszerűen is meg lehet érteni a biológiat!

Ha tehetném még a Szerényi-féle könyvet megvenném, mert sokan ajánlották... (viszont én okt.24en vizsgazom, szoval mar nem lenne érdemes.)

Még egy tanács bioszhoz: Mindenképpen nézd hozzá az általad választott tankönyvhöz a követelmény listát, anélkül szerintem nem érdemes elmenni érettségizni.

A fizikához meg annyit: ha neked az jobban megy, és abból jobb pontokat tudsz összeszedni érettségin, akkor tanuld azt, mivel nehéz bekerülni orvosira, és kelleni fognak a pontok.

Nyugi, egyetemen lesznek kémia felzárkóztatók. Lehet eleinte nem fogod érteni a kémiát, viszont nem lesz olyan ördöngősen nehéz, mint egy emelt szintű kémia érettségi. Aztán másod-harmadévtől már úgyis teljesen más kémiát fogtok tanulni, mint amit gimiben tanítanak.

Sok sikert!


-Egy ex-orvosis-

2018. okt. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!