Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könnyebb az Óbudai Egyetem...

Könnyebb az Óbudai Egyetem villamosmérnöki kara mint a BME VIK? És ha igen, mennyivel?

Figyelt kérdés

2018. aug. 16. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
könnyebb - és utána sokkal rosszabbak az elhelyezkedési lehetőségek, mert azt mindenki tudja, milyen képzés milyen tudást eredményez...
2018. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
A VIK mellett meg idegroncs leszel, hurrá!
2018. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
BME hype 3... 2... 1...
2018. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
igen könnyebb, de ez nem azt jelenti, hogy ott nem kapsz használható tudást
2018. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Óbudai Egyetem = Kandó


A Kandó az egy főiskola (volt?), ahova szívesen várták a BME-ről kihullott diákokat. Mindig is alacsonyabb színvonalú volt, mint a BME (nagyságrendekkel).


Kutyából meg nem lesz szalonna akkor sem, ha egyetemnek nevezik át. Legalábbis nem ilyen gyorsan.

2018. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszokat. Amúgy VIKes voltam, és tényleg idegroncs lettem, ahogy írta valaki fentebb. Csak a különbségeket szeretném megtudni a két egyetem között. Pl. ha esetleg van valaki aki volt már abban a helyzetben, mint most én, annak milyen volt a váltás?
2018. aug. 16. 15:31
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
Na, épp írtam egy terjedelmeset, de látom, utólag hozzátettél a kérdés tartalmát jelentősen módosító információt. Ez nem egy mérnöki viselkedés, a hídtervezés közepén benyögni, hogy: ja, ez nem egy gyalogoshíd legyen, hanem 2x (vasúti vágány + 3 sáv)...
2018. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7 Ha esetleg megvan még az a terjedelmes amit írtál, elküldenéd kérlek? Érdekel. Nem kívántam módosítani a kérdésemet, inkább csak hozzátenni szerettem volna, mert nem tudom, hogy mire számítsak a Műegyetem után szeptemberben.
2018. aug. 16. 15:40
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Ez a téma mindig feljön, ez itt a legkevésbé átbeszélt kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Én egészen másokat tapasztalok, mint az ide válaszolók. :) Pontosabban azzal az okfejtéssel nagyon egyetértek, hogy a Kandó az még egy jó ideig lelke mélyén főiskola marad.

No de nagyságrendek? Az minimum két nulla... A linkelt válaszban a 8,5/10 az sokkal reálisabb arány. A Kandó ugyan főiskola volt, de főiskolának a legerősebb.

Most, aki az ÓE-re jár, azt mondja, hogy náluk jobb a képzés, mert gyakorlatiasabb. Ha erre válaszként azt kapja, hogy a BME meg nagyobb elméleti tudást ad, már kész is a riposzt: az ÓE-n is van elmélet. :)

Szóval ebben a kérdésben sokkal több kisebbrendűségi és felsőbbrendűségű komplexus elemezhető, mint tény. Már csak azért is, mert olyan még nem volt, aki mindkettőt végigjárta volna úgy, hogy agya az egyiken nem vesz tudomást a másikról, és mindkettő befejezése után valaki kiveszi ezt az agyi gátat, és ő meg össze tudja hasonlítani a kettőt.

2018. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

Na de olyan családot ismerek (a sajátomat), ahol 3 fiútesóból egy a BME-ig, egy a Kandóig, egy a Gábor Dénesig jutott. :)


Nincs semmilyen komplexusom, csak megállapítom, hogy a főiskolai képzésnek anno teljesen más volt a CÉLJA, mint az egyeteminek. Közgazdaságtanban gyakorlati szakembereket képeztek (PSZF, Külker); a műszaki tudományokban meg üzemmérnököket. Teljesen más volt a scope, mint az egyetemi képzesek esetében.


Ettől még a Külker, PSZF, Kandó nem voltak _rosszak_, csak "gyakorlatiasak", azaz egy más szintjét képviselték a szakmának, mint az egyetemi kiképzés.


Nem tudom ezt mennyire sikerült azóta egyetemmé felfejleszteni, de kételyeim vannak (a Külkert ismerve, ahova én jártam).

2018. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!