Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Harmadikos leszek egyetemen szeptembertől, de elbizonytalanodtam, hogy kell-e ez nekem. A szakot imádom, de van pár tárgy ami nehézséget okoz és van egy sanszom, hogy ki is fognak rúgni. Az egyik tárgyat már harmadjára veszem fel és még mindig nem sikerült levizsgazni és eléggé rezeg a léc.


Úgy mentem erre a szakra, hogy már van okj-m és dolgozok 5 éve a szakmában csak kellett egy kis kihívás.


Tegnap, hogy gondolkoztam a továbbiakrol eszembe jutott, hogy inkább ráépülős OKJ kéne nekem inkább. Az csak egy tanév és nem "pocsékolnám" az időm.


Emellett a nyelvvizsga is kicsit problémás. Hiába keresek tanárt vagy nem ír vissza vagy nem azt tanítja amire nekem szükségem lenne(azért ezt még nem adom fel).


Egyébként azért is gondolkodtam ezen, mert az elmúlt 1,5 évben sok stressz ért. Csúsztam egy évet, azt kellett pótolni, beteg is lettem stb. Eljutottam az összeomlásig. Még egyszer ezt nem szeretném atelni.


Szeretem a sulit csak el vagyok fáradva és kicsit félek is, hogy mi lesz, ha nem sikerül levizsgazni az elmaradt tárgyakból (4 van összesen). Ami még megoldás lehet, hogy másutt vendéghallgatokent megcsinálom és elfogadtatom. Vagy atjelentkezek. Csak ami még szóba jöhetne oda nem szívesen mennék.


2018. aug. 18. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Vizsgáld meg a célkitűzéseid, és elemezd, hogy milyen lehetőségeid vannak.

Ha a szakmában dolgozol, ez különösen előny az egyetemen is.

Tudni kéne, az elmaradt tárgyak milyen jellegűek. Ha szakmai törzstárgy, akkor nem értem, hiszen azt írod, szereted a szakmát és az intézményt is.


Ha csak tölteléktárgy, akkor emiatt ne fájjon a fejed, majd kialakul.

Tölteléktárgyak mindig lesznek.

2018. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek csak töltelék tárgyak. Pl kémia (kepalkotóin tanulok, nekem a fizika inkább a fő vonal). A szervessel se tudok már zoldagra vergődni a bionál meg még nem is tartok... A 3.meg egészségneveles 😫
2018. aug. 18. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor meg ne foglalkozz vele, úgysem épül semmi rá. lesz meg alkalmad megcsinálni.
2018. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem igazán van időm. Keresztfélév nincs és így csak tavaszi vagy őszi szemeszterben lehet egy adott tárgyat megcsinalni 😔
2018. aug. 18. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!