Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első évesek, hétfőn kezdődik...

Első évesek, hétfőn kezdődik a tanítás az egyetemen (nálam legalábbis). Nagyon izgulok. Ti hogy vagytok? Hova fogtok járni?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, hogy fogok teljesíteni. 14 tárgyat vettem fel, és fogalmam sincs hogy fogok tudni ennyit tanulni. Ti hogy csináljátok? Első naptól tanultok majd? Vagy majd csak vizsgaidőszakban? Izgultok a közösség, tanárok miatt? Fuu én nagyon be vagyok rezelve. Annyira vártam, hogy felvegyenek, és most hogy itt vagyok, teljesen kikészültem.
2018. aug. 31. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szak?

Én az miatt izgultam első nap hogy vajon megtalálom-e a termeket.

2018. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted, én is így vagyok vele. :D


Nekem csak 10-én kezdődik a tanítás (ELTE, csecsemő- és kisgyermeknevelő), de már az első héttől is félek, mert már akkor is be kell menni, csak még nem tudom, mi lesz. :D


Hétköznap nem fogok tanulni, hétvégén fogom átnézni, rendszerezni a jegyzeteimet. Meg persze akkor is lehet, ha van olyan délelőtt/délután, amikor nincs órám. Nekem is kb ennyi tárgyam van, mint neked. Szerintem az a legfontosabb, hogy vizsgaidőszakra minden anyag/jegyzet (ha van könyv, akkor az is) meglegyen, hogy már "csak" le kelljen ülni és tanulni. Ne kelljen akkor kapkodni, hogy úristen, ez mi, nem értem stb. Én is attól félek, hogy mi van, ha nem találok meg egy termet (vagy úgy egyáltalán nem értek valamit, még mindig van homály :D), de minden ki van írva és tudok kérdezni. A tanárok miatt kevésbé izgulok, inkább a közösségtől tartok, nehezen ismerkedek, de próbálok nyitott lenni. Szerencsére már ismerek több lányt, szóval előnnyel indulok. :D


Persze, hogy ijesztő, ezzel mindenki így van, de el kell kezdeni és jó lesz. Ha igazán elhivatott vagy iránta, akkor nem lesz gond. Hidd el, a második félév ebből a szempontból sokkal könnyebb lesz. Sok sikert! :) Melyik szak egyébként?

2018. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én katasztrófavédelemre megyek. A termek nem megtalálására nem is gondoltam atyaég :o
2018. aug. 31. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még egy épületben vannak, az még hagyján, de ha külön épületben és csak random számok vannak a Neptunban kiírva, akkor kezdődik a buli :D
2018. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Második vagyok.


Szabadon választhatónak felvettem az önismereti csoportot. Először bele se gondoltam, hogy ez esetleg nem a suliban lesz. Gondoltam, én is megnézem a Neptunban. Az időpont után (még ez sem konkrét, egy hosszabb időtartam van megadva) csak ennyi volt odaírva: IZU. Na, akkor vakartam a fejem rendesen. De nem estem pánikba, gugli a barátom. :D Teljesen logikus, hogy ez a ppk-n lesz, ez a kar pedig az Izabella utcában van, szóval probléma megoldva. :D Szóval csak keresni kell és végiggondolni, menni fog minden. :)

2018. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódjatok, ha az épületet be tudjátok célozni, a portás megmondja, merre a terem, de akárkit megkérdezhettek, nem fognak elzavarni a felsőbb évesek sem :) annyit még mondanék, hogy előadásokra elég a vizsgaidőszakban tanulni, de a gyakorlatokra, szemináriumokra kell félév közben, elsősorban hétvégén lesz rá időtök, hét közben ne terheljétek vele magatokat, ha nem muszáj (kivéve zh hét)
2018. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 10.-én kezdődik (Pázmány) de már nagyon izgulok én is :) kicsit félek is, hogy a többiek milyenek lesznek illetve a tanárok. Illetve életemben először leszek kolis és attól is kicsit parázok, hogy hogyan fogom megszokni. De reméljük a legjobbakat.:-)
2018. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!