Ez nagy gond egyetemen?

Figyelt kérdés

Sajnos személyes okok miatt kénytelen vagyok kihagyni egy fizika előadásomat a jovoheten .Szerintetek ez nagy érvágás lenne a számomra tanulmányi szempontból?


(Mérnökinformatikus szak)



2018. szept. 8. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Keresztre fognak fesziteni, es kiszogelnek az aulaban elrettenteskent.


Konyorgom, allitolag felnott, egyetemista ember vagy, hogy a jo egbe vettek fel ha igazabol egy ennyire eletkeptelen, szorongasos kisgyerek vagy?

2018. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy,hogy az ész nem függ össze a személyiséggel.


Mindenesetre tisztában vagyok vele ,hogy nem kötelező bejárni és nem érne semmiféle atrocitás ha nem mennek be.Illetve azt is tudom,hogy sokan be sem jarnak.


Viszont azt akkor szeretnem újból leszögezni -ha már nem jött le a kerdesbol- ,hogy tanulmanyilag nagyon lemaradnek -e ,ha a jovoheti alkalomra nem mennek be?


Sajnos elsős vagyok ,így az ilyenekkel nem vagyok tisztában.


Újból várom az értelmes válaszokat!

2018. szept. 8. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk előadásokra soha nem volt kötelező bejárni. Nem volt névsorolvasás, hogy ki van ott és ki nincs. Volt olyan órám, amire az évfolyam háromnegyede be se járt. Nekem meg egyszer volt olyan félévem, hogy két előadás egy időpontban volt. Így el kellett döntenem melyikre járok be, mert két helyen nem lehetek egyszerre. Van aki pont letojta, hogy nem jár be, engem azért zavart, hogy kölcsönkért jegyzetekből vizsgaidőszakban pár napom volt arra, hogy egyáltalán megtudja, hogy miről szólt az adott tantárgy. De mégis megoldottam.

Jó pár évvel ezelőtt, ELTE TTK, vegyész szak...


Szóval én abból nem csinálnék nagy ügyet, hogy egyszer egy órán nem vagy ott.

2018. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökinfón az elsőéves fizika tantárgy általában nem egy nehéz tárgy(nem ismerem az összes egyetemet), már persze aki tanult középiskolában fizikát, mert leginkább a középiskolás fizika átismétléséről szól(kiegészítve egykét témakörrel). Egy előadás alatt általában egy jól körülhatárolható tananyagrészt szoktak leadni pl fizikai optika; hullám optika; mézerek és lézerek; pontszerű testek dinamikája...stb. Így aztán nem nagyon fenyeget az, hogy emiatt nem fogod érteni a következő órák anyagát(mateknál ugye ez azért könnyebben előfordulhat). De ha még gyakorlat is van a tantárgyból, és arra betudsz menni, akkor főleg nem fenyeget az hogy lemaradsz az anyagban.
2018. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Mindenesetre akkor megnyugodtam :D,szerencsére van belőle gyakorlat ,amire be fogok tudni menni.

2018. szept. 8. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha bepótlod magadnak, pl. elkéred valaki jegyzetét, akkor tanulmányilag nem maradsz le.

De sok tárgy esetén van egyetemi jegyzet, amit elérsz a könyvtárban, de az is lehet, hogy a tárgy honlapján lesz fent segédlet (diasor vagy elektronikus jegyzet), ezekből lehet tanulni.

Bár ez nem garantálja azt, hogy előadáson nem mond az oktató olyan dolgot, amelyet ezek a jegyzetek nem tartalmaznak.

2018. szept. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem érdekes, ha kihagyod. Legyen meg az anyag és évközben tudatosan készülj a vizsgákra. Rendszerint tanulói oldalakon ott vannak a korábbi évek vizsgasorai, a tanárok maguk is kiadnak elvárási listákat. Ezek alapján építsd a tudásodat és ellenőrizd, hogy mindent tudsz-e, de legalábbis a nagyját tudod, a többit pedig érted-e.
2018. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!