Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első nap egyetemen hallássérül...

Első nap egyetemen hallássérültként?

Figyelt kérdés

Holnap lesz az első napom az egyetemen, mindössze két előadásom lesz; az a kérdés merült fel bennem, hogy jelezzem-e az előadó tanárnak a fogyatékosságomat, vagy ne? Kerülhetek olyan helyzetbe az előadáson, hogy ezt tudnia kelljen? Már felvettem a kapcsolatot a tanácsadóval, de túl későn kaptam az üzenetet amiben az elérhetőségei voltak, így vele már nem tudok addig beszélni.:/

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!



2018. szept. 9. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha készülékkel hallasz eléggé ahhoz, hogy tudd követni a tananyagot, akkor szerintem nem fontos, de érdemes.
2018. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék a helyedben. Óra előtt nagy a kavalkád, simán oda tudsz menni jelezni és ülj első sorba. Néha előny is tud lenni, ha emlékeznek rád. A szorgalmad és tanulni akarásod is jó pont. Nem kell szégyenkezni ilyen természetes dolog miatt! Szuper napot neked holnapra! :)
2018. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem hallok olyan biztosan készülékkel sem a fülzúgás miatt, úgyhogy ezek szerint a legjobb, ha szólok.

#2, köszönöm a jókívánságot.:) Neked is legyen szép napod!

2018. szept. 9. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes szólni, megenni nem fognak miatta :)


Ha van valami olyan eset (vetít valami filmet ami elég halk, vagy fene tudja), akkor meg ráadásul tudni fogja a tanár, hogy téged előre kell ültetnie (ha igényled).


Sok sikert egyébként, jó tanulást, sok barátot és remek élményeket az egyetemen! :D

2018. szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm a választ és a jókívánságokat is!:)
2018. szept. 9. 23:25
 6/7 anonim válasza:
Nincs olyan csoportod, aki konkrétan fogyatékossággal és egyéb problémákkal foglalkozik? Ott segitenek és adnak ilyenre igazolást, pl szóbeli felelet helyett írásban felelj...
2018. szept. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kérdésben is írtam, hogy már felvettem velük a kapcsolatot. A koordinátor sajnos elég inkompetens, 10 percig kellett magyaráznom, hogy a szóbeli alól kell felmentés, nem az írásbeli alól. Tudtommal a betűket nem hallani kell, és egyelőre arról sem tudok, hogy diszlexiás lennék. Halvány fogalma nincs az egészről, de az igazolást megkapom elvileg, úgyhogy végtére is mindegy, mennyire nem ért hozzá.(Bár amúgy nem regisztrált a fogyatékos hallgatók közé, mármint végülis kitöltöttem a jelentkezési lapot, csak nem írtam alá. Ez így korrekt???:D)
2018. szept. 28. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!