Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a matematika...

Hogyan zajlik a matematika felmentés?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen mindig is volt problémám a matematikával, már a kezdetek kezdetén. Nem tudtam, és a mai napig sem tudom leolvasni a fali óráról az időt, illetve régebben még azt sem tudtam, hogy 12 óra után valójában mennyi is az idő, csak úgy tudtam, hogy reggel vagy este 8. A szorzótábla csak hellyel-közzel megy, emiatt osztani, szorozni se tudok rendesen. Az alapok is hiányosak nálam. Egy kisebb vagyont hagytuk ott magántanároknál, ha 15 tanárnál nem jártam, akkor egynél sem. Iskolában is mindig jártam matematika felzárkóztatókra.

Idén kezdtem a 10. osztályt, tavaly a fél osztály segített nekem a dolgozatoknál, így tuszkoltak át egy gyenge kettessel, egy hajszálon múlt a bukás. Mindig is humán beállítottságú voltam, nem felvágásképp, csak hogy lássátok, nem az agyammal van a gond, történelem országos 4. helyezett vagyok, megyei első helyesíró versenyeken, a régies nyelvezetű, mai nyelvhasználathoz képest nehéznek tűnő verseket is max. 5 perc alatt hibátlanul meg tudom tanulni. Fizikával, kémiával is van gondom, de szerencsére nem akkora, mint a matematikával, mert ott fogalmakat, kifejezéseket meg lehet tanulni. Idén új tanárt kaptunk, azt mondták, hogy nagyon jól magyaráz, az osztály 85%-a ért is mindent, én pedig csak lesek, hogy ez így mi, miért, hogyan. A legalaposabban leírok mindent, amit a tanárnő felír a táblára, órákat ülök a tankönyv fölött, értelmezni próbálva a házi, órai feladatokat, édesapám, bátyám, magántanárom segítségével is képtelen vagyok rá, hogy meg tudjam tanulni. Higgyétek el, nem a szorgalmammal, hozzáállásommal van a probléma, ha a belefeccelt idő alapján kéne osztályozni, én már csillagos hatos lennék.


Aki jártas a témában, esetleg ő is felmentett matematikából, tudna kicsikét mesélni, hogy hogyan is zajlik ez az egész procedúra? Milyen vizsgálatok, kérdések, tesztek vannak?

Előre is köszönöm a segítséget!


16/L


2018. szept. 10. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Diszkalkuliának hangzik, fejlesztésre kéne járni. A felmentésről sajnos nem tudok semmit.
2018. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak ide másolom

De a lényeget leírja


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2018. szept. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos azóta némileg változtak a szabályok.

Az iskolád minél előbb utaljon be a Pedagógiai Szakszolgálathoz, kérjét a szakértői vizsgálatodat. A szüleid is kezdeményezhetik a vizsgálatot, ekkor az iskola 2 héten belül köteles elküldeni a kitöltött papírokat a Szakszolgálatnak. Az of-d írjon egy szép jellemzést, milyen okos, szorgalmas, törekvő gyerek vagy, mennyi sikert értél el, csak a matematika nem megy. Mivel most új a matektanár, azt is az of. tudja leírni, hogy az előző években folyamatosan iskolai korrepetálásra jártál, az órán differenciáltan foglalkozott veled a tanár. Ez nagyon fontos, abből látni, hogy nem a foglalkozás hiánya miatt maradtál le.

A megfeleleő rubrikába a szüleid is írják be, hogy otthon hosszan tanulod, gyakorlod a matekot, magántanárok sorát jártad végig, szóval mindenki, mindent megtett, köztük te is.

Ezután jön a vizsgálat (gyógypedagógus, pszichológus), és ha úgy tűnik, hogy itt tényleg diszkalkuliáról van szó, csak a szorgalmad és a jó általános képességeid miatt eddig valahogyan elevickéltél, akkor továbbutalnak egy magasabb szintű bizottsághoz, akik még kiegészítő vizsgálatokat végeznek, és utána ha jónak látják, sajátos nevelési igényűnek minősítenek, és előírnak fejlesztő foglalkozást a számodra. Értékelés alóli felmentés csak ebben a kategóriában adható, de néha csak időhosszabbítást, segédeszköz használatot engedélyeznek, ez egyéni mérlegeléstől, az eset súlyosságától függ. Az utóbbi kedvezményet már az első bizottság is megadhatja, de ha alapvetően nem érted a dolgokat, ezzel nem sokra fogsz menni.

Ha szüleid nem elégedettek a döntéssel fellebbezhetnek, és akkor még egy vizsgálatos kör jön.

Az SNI-sek a felsőoktatási felvételin plusz pontokat kapnak, de pl. a diszkalkulia miatt SNI tanuló nem jelentkezhet bármilyen szakra a felsőoktatásba. Óvodapedagógusnak pl. tudtommal nem mehet.

2018. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!