Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika felmentés hogyan...

Matematika felmentés hogyan zajlik? (Diszkalkulia)

Figyelt kérdés
Évek óta problémáim vannak a matekkal..Mielőtt valaki ideírná,hogy biztos lustaság és többet kéne gyakorolni azok kedvéért leírom..Heti 2x járok magántanárhoz,és az iskola által biztosított heti 1 matek felzárkóztatón is részt veszek minden szerdán,e mellett itthon is gyakorlok.Sajnos ettől többet nem tudok tenni,mert akkor nem jut időm a többi tantárgyra,úgy hogy minden nap fél 5-kor érek haza (bejárós vagyok).Egyébként világ életemben humán beállítottságú voltam.. Az előző iskolámban mindig lehetett szorgalmit csinálni,elméletet írni a dolgozatokban, ott meg is volt az erős 2-es,de itt se szorgalmi se elmélet...(a volt tanáromhoz járok különórára) Ő is és sokan azt ajánlották,hogy csináljuk meg ezt a felmentést..Visszatérve sajnos egyáltalán nem látom át a számokat,és semmi logikám nincsen,ezt már több ember is jelezte,abszolút segítés képen..Szóval az érdekelni,hogy milyen vizsgálatok vannak,pszichológus miket kérdez,milyenek a tesztek,mi alapján adják meg, mi alapján nem? :( Előre is köszönöm!
2015. febr. 8. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Szia! Először is fel kell hívnod a körzetetben lévő nevelési tanácsadót, hogy diszkalkulia vizsgálatra szeretnél menni. Ott valószínüleg elmondják, hogy osztályfőnöktől kell kérned egy jellemzést amit rólad fog írni és kb egy hónap múlva kapsz egy időpontot. :/ Ott beszélgetni fogsz pszichológussal annak elmondhatod hogy mivel és mióta van gondod, és mindenképp említsd meg neki hogy más (humán) tantárgyakból viszont milyen jó vagy!!(amikor én voltam, elöttem volt egy gyerek aki azért nem kapott felmentést mert valami más tantárgyból is kettes volt) Kifog veled töltetni egy diszkalkulia tesztet, amire érezni fogod a késztetést, hogy elrontsd hogy mindenképp megkapd a felmentést de majd ott rájössz, hogy nagyon rosszul járhatsz ha azokat a könnyü feladatokat direkt elrontod, még képesek elküldeni egy speciális iskolába. Tényleg, ne tedd! Adj bele mindent. (Én is viszonylag jól megcsináltam, és mégis megkaptam a felmentést)

Aztán kikell töltened egy IQ tesztet, amin szintén jól kéne szerepelni. :D

Azt hiszem kéthetente járnod kell egy ilyen speciális tanárhoz, amit az iskola fizet, mert utánad dupla pénzt fognak ezután kapni stb.


Viszont egyet fogadj meg! Semmiképp ne legyen az, hogy soha többet nem fogsz a matekkal foglalkozni. A tanárom akkoriban nekem is megmondta, hogy olyan nincs, hogy valaki örökre diszkalkuliás legyen. (esetleg, ha valami baleset éri és történik valami az agyával) Nekem is konkrétan az utolsó évben "fordult az agyam", de akkor már ott voltam, hogy matekra se jártam be és hiába akartam leérettségizni, nem tudtam. (kövi évben érettségiztem le, de akkor már pluszba kelett fizetni és magamnak felkészülni)

Pedig rájöttem, hogy matek érettségi nélkül semmi olyan egyetemre/főiskolára nem vesznek fel amivel munkát és jó fizetést is kapnék.

Persze ez a felmentés remekül leveszi a válladról a terhet, hiszen nem bukhatsz meg de küzdj továbbra is!

2015. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uhhh nagyon kedves vagy!! Köszönöm szépen! Most megnyugtattál:))) A papír egyébként már le van adva,amire anyának,az osztáyfőnöknek is írnia kellett! Már le van adva,elvileg ebben a hónapban megyünk:)
2015. febr. 8. 11:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehat ha matekbol megbuktam felevkor,de fizikabol 2es lettem,akkor??
2015. febr. 8. 11:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha már ott vagy a nevelési tanácsadónál, mindenképpen írasd bele, hogy matematikai, kémiai, fizikai (sulitól függően gazdasági) számítások alól mentesítve! Így fizikából, kémiából is csak elméleti dolgokat kérhetnek rajtad számon, és amíg más pl. számítási dolgozatot ír, az alatt te majd valami esszé szerűt kapsz, amit írogathatsz!

Én is világ életemben rossz voltam matekból, ezzel általánosban még eléldegél az ember, de gimnázium 9.- ben a csillagokat lehozhatták nekem az égről nem tudtam megtanulni a matekot, pedig vagyonokat hagytam ott matektanárnál. Az én akkor matektanárnőm aki egyben az igazgató is volt, nem volt hajlandó felmentési javaslatot tenni, így ott hagytam az iskolát, és az iskola váltás között jelentkeztünk be a nevelésibe, ott persze hiányolták a papírt, de mondtuk, hogy az iskola nem együttműködő, stb. stb. így végül tanári javaslat nélkül megkaptam a papírt. Az előző jegyeiden ez már nem fog változtatni, de az eljövendőket még kijavíthatod! A matek meg persze teljesen törlődik.

ui: nekem nem kellett plusz matekra járni meg semmi ilyesmire, csendben végigszundikálhattam az órákat, ha az első vagy utolsó óra volt, akkor haza is mehettem, vagy ráértem később menni. :)

2015. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!