Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi vagy orvosi a...

Állatorvosi vagy orvosi a nehezebb?

Figyelt kérdés
Érettségi pontszámok és elmondások alapján az orvosi viszont logikusan végiggondolva szerintem az állatorvosi mivel ott rengeteg féle állat minden egyes pontját tudni kell míg orvosin csak az emberrel foglalkoznak és (sokszor) később szakosodnak is külőnböző területekre.

2018. okt. 2. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet ilyen egyszerűen megmondani. Ha téged az ember anatómiája érdekel, akkor emiatt azt rövidebb idő alatt fogod tudni megtanulni, mint szenvedősen az állatokét. Vagy fordítva, ha az állatok érdekelnek, akkor szenvedés lesz az általános orvosi.

Ezért nem is értem azokat, akik az általános orvosit meg az állatorvosit is megjelölik, mert teljesen más a kettő. Engem pl sosem tudna annyira lekötni az emberi szervrendszer, mint az állati. Illetve az sem mindegy, hogy az ember bírja-e, hogy az állatorvosin bizony turkálni kell a tehenekben, disznókat ivartalanítani.. több hetes gyakorlatuk van a tehéntelepeken. :)

2018. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!