Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi vagy orvosi (SOTE)?

Állatorvosi vagy orvosi (SOTE)?

Figyelt kérdés

Tudnátok mesélni a két egyetemről? Próbáltam megnézni az órákat, de sotén nincs ilyen opció már és az állatorvosin meg úgy kell mazsolázni, mert ábécé szerint van.

Milyen a hangulata? Milyenek általában a hallgatók és az oktatók? Szerettek oda járni? Kicsit mesélnétek róla?


Szerintetek melyiket érdemes tanulnom?

Az állatorvosi mindig érdekelt, megvan vele a történetem, viszont a szüleim elbizonytalnítanak. Kb. 10 nap van sorrendet módosítani és nem akarok rosszul választani. (Állatorvosi van első helyen, de a kedvükért februárban beírtam az orvosit is.)

Az orvosi ellen az is szól, hogy nem vagyok túlzottan emberbarát, nehezen jövök ki másokkal és félek, hogy túl empatikus sem vagyok. Ugyanakkor tudom, hogy állatorvosin is kell tudni az emberekkel bánni. Ezek miatt nagyon félek tőlük.

A másik a hullák közelsége, nem nagyon viselem jól az emberi holttestek látványát. Volt már olyan, aki erre rá tudta szoktatni magát?



2018. júl. 1. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok :) Neked hány pontod lett? A halott állatok látványát bírod? Csak mert én tavaly voltam az állatorvosi előkészítőjén, és a végén volt kutya boncolás, hát az se volt sétagalopp :D Sokan ki is mentek..
2018. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nos, a saját kutyám testét nem tudtam nézni, azt letarva hoztuk haza az állatorvostól és amikor temettük sem tudtam nézni, csak úgy, hogy be volt bugyolálva a pokrócába.

Más állat hullája annyira nem szokott zavarni. Persze sajnálom, amikor látom, hogy ott fekszik holtan, de nem görcsölök be tőle annyira.

Az állatorvosi előkészítőjén sajnos nem voltam. Annyira durva volt? Milyen kutyát boncoltak? :O


454 pontom van.

2018. júl. 1. 19:18
 3/17 A kérdező kommentje:
*letakarva
2018. júl. 1. 19:18
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Írok privatba majd mindjárt inkább
2018. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
oks
2018. júl. 1. 19:22
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Állatorvosira járok. Ha van kérdésetek akkor írjatok nyugodtan privátban.
2018. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Hát erre nehéz válaszolni.


Én orvosira járok (nem SOTE), de soha még csak meg sem fordult a fejemben, hogy állatorvosira kellene járnom, így számomra egyértelmű lenne a döntést. Téged viszont nem ismerlek, de ebből a rövid leírásból nekem úgy tűnik, hogy az állatorvosi az, amit szívesen csinálnál. És ha ez így van, akkor ne hagyd, hogy bárki is lebeszéljen róla.

2018. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
87%

Gondolom nem véletlen hogy az állatorvosit írtad be először amikor jelentkezni kellett. Ne hagyd hogy más hozza meg ezt a döntést. Illetve ezt az utolsó pillanatban lévő sorrend változtatást meg is banhatod később,amikor már nem tudsz mit csinálni . Szerintem ha eddig kitartottál emellett , akkor ne varialj

Egyébként gratulálok a pontszámodhoz, szép eredmény! :D

2018. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Ne a szüleid álmát váltsd valóra hanem a sajátodat!
2018. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én orvosira járok, de nekem is volt olyan időszakom, amikor elgondolkoztam az állatorvosin. Engem az zavart volna az állatokban, hogy velük nem tudod megbeszélni, hogy amit most csinálsz, az fájni fog ugyan, de az ő érdekükben teszed. Fájna a szívem szenvedést okozni nekik, pláne, hogy félnének is tőlem :/ Emberekkel kicsit más, ők is félnek, ők is tudnak ellenkezni, de tudják vagy nagyrészt tudják, hogy mindez értük történik. A tetemek pedig szerintem nem kizáró ok, nem kell félni tőlük, ők már nem bántanak, nem szenvednek. Szerintem megszokható, emberi és állati tetem esetén is. Mindenképp azt csináld, amihez nagyobb affinitást érzel, ne a szüleid döntsenek helyetted :)
2018. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!